دقت: ادعای انجمن عدالت مالیاتی است – شما آنلاین هستید


ابراهیم درستی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه سال گذشته این انجمن حداقل دو ماه تعطیل شد و برخی انجمن ها ورشکست شدند، گفت: امروز سازمان امور مالیاتی باید به دنبال فرار مالیاتی باشد. اخیراً اعلام شد که حدود دو میلیون واحد جدید شناسایی شده است. ما از این استقبال می کنیم. بنابراین تیم باید بسیج شود و به دنبال فرار مالیاتی باشد.

به گفته وی، اکنون موضوع اصلی سند، تعدیل ضریب مالیاتی است، چرا که در سال های گذشته تورم آنچنان بالا نبود و اگر الان بخواهند این ضریب را از کارتخوان ها بگیرند، انجمن واقعا متضرر می شود.

نائب رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تشکل ها به دلیل عدم اطلاع رسانی مناسب به سازمان امور مالیاتی و کارتخوان های خود در خصوص پرونده های مالیاتی اعتماد می کنند، اظهار داشت: طی مراحل و پس از سال ۱۴۰۲ تعداد کارتخوان ها برای سال ۱۴۰۱ انجام می شود. آموزش لازم در این مورد ارائه نشده است.

به گفته وی، اخیراً برخی از افراد در دیوان عدالت اداری حکم داده اند که دستگاه های کارتخوان در نرخ مالیات محاسبه نمی شوند که باید مورد توجه سازمان امور مالیاتی قرار گیرد و باعث التهاب انجمن نشود.

وی گفت: به گفته رئیس جمهور باید به انجمن اعتماد کرد.

لازم به ذکر است که اخیرا چندین انجمن به موضوع مالیات اعتراض کرده اند.

با این حال، پس از اظهارات رئیس جمهور مبنی بر لزوم اعتماد به انجمن ها، سازمان امور مالیاتی در بیانیه ای به سازمان امور مالیاتی اعلام کرد که در تعیین مالیات انجمن ها و بازرگانان ضمن اعتماد کامل به آنها در انجام تراکنش های بانکی، واریز وجوه به حساب های چک در صحت ادعای آنها از طریق کارتخوان

پیام به پایان رسید