دستگاه های تلفن همراه حس لامسه را به مبتلایان به سکته مغزی باز می گرداند – شما آنلاین هستید


دستگاه تلفن همراه حس لامسه را به قربانیان سکته مغزی باز می گرداند
دستگاه تلفن همراه حس لامسه را به قربانیان سکته مغزی باز می گرداند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انجمن مطبوعات، بیشتر اوقات پس از سکته مغزی، حس لامسه و کنترل در یک بازو و دست از بین می رود. در نتیجه، لباس پوشیدن و خوردن یا کنترل اشیاء معمولی مانند مسواک و دسته برای آنها چالش برانگیز است. اکنون یک محقق در دانشگاه هرتفورد است […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انجمن مطبوعات، بیشتر اوقات پس از سکته مغزی، حس لامسه و کنترل در یک بازو و دست از بین می رود. در نتیجه، لباس پوشیدن و خوردن یا کنترل اشیاء معمولی مانند مسواک و دسته برای آنها چالش برانگیز است.
اکنون، محققان دانشگاه هرتفوردشایر ادعا می‌کنند که یک دستگاه پد لمسی ساخته‌اند که کوچک‌ترین لرزش‌ها را به نوک انگشتان می‌فرستد، سلول‌های مغز را دوباره فعال می‌کند و حس لامسه را به اندام‌های آسیب‌دیده باز می‌گرداند.
کارشناسان بر این باورند که دستگاه تازه اختراع شده کیفیت زندگی میلیون ها نفر از مبتلایان به سکته مغزی را بهبود می بخشد.
دکتر. آمیت پوجاری، مهندس زیست پزشکی و عصب شناس، این دستگاه را ساخته و معتقد است که می تواند زندگی مردم را تغییر دهد. وی در این خصوص گفت: بهبود حس لامسه به مبتلایان به سکته مغزی این امکان را می دهد که بتوانند دوباره دست عزیزان خود را لمس کنند.
وی ضمن ارائه یافته های اولیه تحقیقات بر روی این دستگاه گفت: از شرکت کنندگان در آزمایش خواسته شد دست خود را روی دستگاه قرار داده و اعلام کنند که آیا لرزش هایی با شدت های مختلف احساس می کنند یا خیر.
به گفته پوچاری، حس لامسه افراد ۱۰ دقیقه پس از استفاده از دستگاه بین ۲۰ تا ۴۰ درصد بهبود می یابد. بهبود حس لامسه یک فرد به بهبود حرکت او کمک می کند. اما هنوز مشخص نیست که چقدر طول می کشد تا حس لامسه بهبود یابد.
۴۰ نفر در این تحقیق شرکت کردند که حس لامسه خود را به دلیل سکته مغزی و نوروپاتی دیابتی از دست داده بودند.