در Reversal، WHO اکنون از تقویت کننده های COVID پشتیبانی می کند


در Reversal، WHO اکنون از تقویت کننده های COVID پشتیبانی می کند

چهارشنبه ۹ مارس ۲۰۲۲

یک گروه متخصص سازمان بهداشت جهانی روز سه‌شنبه اعلام کرد که با ادامه گسترش واکسن بسیار مسری Omicron در سراسر جهان، دوزهای تقویت‌کننده واکسن‌های کووید مورد نیاز است.

بیانیه این گروه مبنی بر اینکه “به شدت از دسترسی فوری و گسترده” به دوزهای تقویت کننده حمایت می کند، با موضع قبلی سازمان بهداشت جهانی مبنی بر اینکه تقویت کننده ها ضروری نیستند و به نابرابری واکسن کمک می کنند، در تضاد است.

در ماه ژانویه، WHO گفت که تقویت‌کننده‌ها تنها زمانی توصیه می‌شوند که کشورها منابع کافی از واکسن را داشته باشند و پس از اینکه آسیب‌پذیرترین افراد واکسینه شدند.

اکنون، تعدادی از مطالعات نشان می‌دهند که افزایش دوز به بازیابی تضعیف ایمنی و محافظت در برابر کووید شدید کمک می‌کند. برنامه‌های تقویت‌کننده در ایالات متحده، کانادا، بریتانیا و سایر کشورهای توسعه‌یافته به‌عنوان دلیلی که افزایش موارد Omicron بیمارستان‌ها را تحت‌الشعاع قرار نداده است، ذکر شده است. آسوشیتدپرس.

WHO گفت که در حال نظارت بر گسترش جهانی Omicron، از جمله “نسخه مخفی” جدید است و خاطرنشان کرد که واکسن‌های کووید همگی بر اساس اولین گونه‌ای هستند که بیش از سه سال پیش در ووهان چین شناسایی شد.

WHO گفت: «از آن زمان، تکامل مداوم و قابل توجهی ویروس وجود داشته است و احتمالاً این تکامل ادامه خواهد یافت و در نتیجه انواع جدیدی ظهور خواهد کرد. AP گزارش شده است.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد تقویت‌کننده‌های کووید، از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده دیدن کنید.

منبع: آسوشیتدپرس

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/