در عشق بدشانسی؟ مطالعه نشان می دهد که می تواند به سلامت مردان آسیب برساند


عکس نیوز: در عشق بدشانس هستید؟  مطالعه نشان می دهد که می تواند به سلامت مردان آسیب برساند

سه شنبه ۱۱ ژانویه ۲۰۲۲ – (HealthDay News)

یک مطالعه جدید نشان داده است که مردانی که در عشق دلشکسته یا بدشانس هستند، بیشتر در معرض ابتلا به عفونت های مخرب هستند.

به گفته محققان یک مطالعه جدید دانمارکی، جدایی خطرناک و تنها زندگی کردن برای چندین سال ممکن است خطر ابتلا به بیماری و مرگ را افزایش دهد – اما ظاهرا فقط برای مردان.

نویسندگان مطالعه خاطرنشان کردند: «تعداد کمی از فروپاشی یا سال‌هایی که به تنهایی زندگی کرده‌ایم به خودی خود خطری برای سلامت ضعیف ایجاد نمی‌کنند».

محققان دریافتند که ترکیب زندگی انفرادی طولانی مدت و روابط ناموفق متعدد به طور قابل توجهی بر سطوح دو نشانگر التهابی تأثیر می گذارد.

تیم تحقیقاتی شامل ریکی لوند و دکتر کارولینا کوخ دیویدسن، هر دو از دپارتمان پزشکی اجتماعی دانشگاه کپنهاگ، از داده‌های بانک کپنهاگ در مورد پیری و میانسالی بیش از ۴۸۰۰ شرکت‌کننده (۴۸ تا ۶۲ ساله) بین سال‌های ۱۹۸۶ و ۱۹۸۶ استفاده کردند. ۲۰۱۱. این داده ها شامل اطلاعاتی درباره شکست های سریالی بود که توسط اکثر شرکت کنندگان ارائه شد و تعداد سال هایی که شرکت کنندگان به تنهایی زندگی کردند.

این اطلاعات همچنین شامل پیشرفت تحصیلی، رویدادهای اصلی اولیه زندگی که ممکن است بر سلامت، وزن، شرایط سلامتی درازمدت تأثیر بگذارد، داروهایی که می‌توانند بر التهاب و ویژگی‌های شخصیتی تأثیر بگذارند، بود.

نمونه های خون نشانگرهای التهابی اینترلوکین-۶ (IL-6) و پروتئین واکنشی C (CRP) را اندازه گیری کردند.

بر اساس گزارش منتشر شده آنلاین در ژانویه، حدود نیمی از شرکت‌کنندگان با شکست شراکت مواجه شدند و درصد مشابهی بیش از یک سال به تنهایی زندگی کردند. مجله اپیدمیولوژی و سلامت جامعه.

بالاترین سطوح نشانگرهای التهابی در مردان در مردانی یافت شد که بیشترین موارد از هم پاشیدگی شراکت را تجربه کردند. آنها ۱۷ درصد سطوح بالاتر نشانگرهای التهابی نسبت به گروه مقایسه داشتند.

نشانگرهای التهابی در گروهی که هفت سال یا بیشتر تنها زندگی می کردند تا ۱۲ درصد بیشتر بود. بالاترین سطوح CRP در مردان با تحصیلات عالی که به مدت دو تا شش سال به تنهایی زندگی می کردند، مشاهده شد. برای IL-6، سطوح در مردانی که هفت سال یا بیشتر را تنها زندگی کرده بودند، بالاتر بود.

بر اساس این گزارش، چنین انجمن هایی در میان زنان یافت نشد.

این را می توان تا حدی با گنجاندن تنها ۱۴۹۹ زن در مطالعه توضیح داد، اما نویسندگان همچنین پیشنهاد کردند که مردان تمایل دارند رفتار خود را پس از جدایی از شراکت بیرونی نشان دهند، برای مثال با نوشیدن الکل، در حالی که زنان تمایل دارند با علائمی سازگار باشند. افسردگی. این ممکن است سطوح التهاب را متفاوت تحت تاثیر قرار دهد.

این تیم همچنین خاطرنشان کرد که شرکت کنندگان میانگین سنی ۵۴ سال داشتند، زمانی که پیامدهای قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی التهابی هنوز به اوج خود نرسیده بود. در یک نشریه خبری، این تیم اشاره می‌کند که مردان نیز نسبت به زنان هم سن، واکنش‌های التهابی قوی‌تری ایجاد می‌کنند.

به گفته محققان، با این حال، با افزایش سن، کارایی سیستم ایمنی کاهش می‌یابد که می‌تواند منجر به التهاب سیستمیک با درجه پایین مرتبط با بیماری‌هایی مانند سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت نوع ۲ شود.

نویسندگان مطالعه توضیح دادند: “سطوح التهاب در مطالعه ما پایین است، اما از نظر بالینی نیز قابل توجه است و به احتمال زیاد یک عامل خطر برای افزایش مرگ و میر است.” آنها افزودند که “تعداد قابل توجهی از افراد مبتلا به التهاب سطح پایین” وجود دارد.

از آنجایی که تعداد خانوارهای یک نفره طی ۵۰ تا ۶۰ سال گذشته در اکثر کشورهای پردرآمد افزایش یافته است، این گروه از افرادی که در حال جدایی هستند یا به دلایل مختلف تنها زندگی می کنند، بخشی از خانواده های پردرآمد هستند. نویسندگان مطالعه گفتند که گروه های خطر.

اطلاعات بیشتر

موسسه ملی سرطان ایالات متحده اطلاعات بیشتری در مورد عفونت های مزمن دارد.

منبع: مجله اپیدمیولوژی و سلامت جامعه، بیانیه مطبوعاتی، ۱۰ ژانویه ۲۰۲۲

کارا موریس

اخبار پزشکی
حق چاپ © HealthDay 2020. تمامی حقوق محفوظ است.نمایش اسلاید

بیماری قلبی: علل حمله قلبی
نمایش اسلاید را ببینید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/