درمان میخچه و بافت های دردناک

پینه و پینه در اثر فشار یا اصطکاک با پوست به وجود می آیند که باعث می شود پوست با ضخیم شدن و سفت شدن از خود محافظت کند.

این ضخیم شدن به صورت یک توده مخروطی شکل ظاهر می شود که به سمت پایین به داخل پوست می رود.

هنگام فشار دادن می توانند دردناک باشند و ممکن است درد خفیفی ایجاد کنند. علت اصلی میخچه کفش های تنگ، بدشکلی انگشتان پا، خارهای استخوانی و ناهنجاری های راه رفتن است که به کف پا فشار وارد می کند.

وقتی اصطکاک و اصطکاک ایجاد شده از بین می رود، می توان از پینه و پینه جلوگیری کرد یا اغلب ناپدید می شوند. استفاده از بالشتک برای جلوگیری از فشار و استفاده از پد برای جلوگیری از پف کردگی بهترین راه برای درمان میخچه است. تکه‌های ذرت دارویی حاوی اسید سالیسیلیک می‌توانند پوست سخت را نرم کرده و ترک بخورند و همچنین برای پینه‌های کف پا مفید هستند. پچ های حاوی مواد شیمیایی نشاسته ذرت هرگز نباید توسط افراد دیابتی یا روی پوست های ظریف استفاده شود. گچ های غیرپزشکی به دلیل کاهش فشار و اصطکاک بر روی ذرت موثرتر هستند.

پس از دوش گرفتن، لایه ای از پوست ضخیم را با پارچه یا سنگ پا به آرامی مالش دهید. از ترس عفونت، ناخن یا ناخن را نتراشید یا نتراشید.

درمان ساده آیورودا زیر را امتحان کنید: یک حبه سیر را در روغن آغشته کنید و آن را تفت دهید تا طلایی شود. آن را له کنید و روی ذرت بگذارید و روی آن را باند بگذارید و بگذارید یک شب بماند و این کار را حدود پنج روز تکرار کنید.

ماساژ پا با Murivenna* به نرم شدن پینه کمک می کند. همچنین اثر ضد التهابی دارد.

*در فروشگاه هایی که محصولات گیاهی می فروشند موجود است

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر