درمان قرون وسطایی جدید برای آرتروز زانو

به نظر چیزی مربوط به قرون وسطی است. استفاده از زالو در درمان هر بیماری و شرایطی که برای انسان شناخته شده است. اما همانطور که مشخص است، زالو در درمان انواع بیماری ها از جمله آرتروز زانو بسیار موثر است.

آرتروز زانو یک بیماری دژنراتیو مفصلی است که باعث از بین رفتن غضروف بین مفاصل زانو می شود. این منجر به درد، از دست دادن دامنه حرکتی و آسیب استخوان می شود. به نظر می رسد دلایل زیادی برای آرتروز زانو از جمله بدشکلی مفصل، آسیب مکرر یا اضافه وزن وجود دارد. هیچ درمانی برای آرتروز وجود ندارد، بنابراین تمرکز بر درمان درد و به حداقل رساندن آسیب مداوم به مفصل است.

اینجا نقش زالو می آید. زالو مورفین ترشح می کند که یک مسکن قوی است. زالوها همچنین یک ماده ضد انعقاد ترشح می کنند که جریان خون را در ناحیه ای که زالو قرار می گیرد بهبود می بخشد و یک ضد التهاب است. از آنجایی که التهاب مسئول علائم آرتروز است، محققان بر این باورند که زالو ممکن است درد بیماران مبتلا به آرتروز را تسکین دهد.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) زالوها را جزو وسایل پزشکی طبقه بندی کرده و آنها را برای جراحی میکروسکوپی تایید کرده است. سازمان غذا و دارو نیز در تنظیم حمل و نقل و فروش زالو دخالت دارد. در آلمان، تخمین زده می شود که سالانه ۷۰۰۰۰ درمان در چند سال گذشته انجام شده است که هر کدام از ۴ تا ۵ درمان استفاده می شود. هدف اکثر این درمان ها کاهش درد در آرتروز زانو است.

مطالعات متعددی در مورد استفاده از زالو در درمان آرتروز زانو انجام شده است.

یک مطالعه که در Annals of Rheumatic Diseases منتشر شد، بر روی ۱۶ بیمار با میانگین سنی ۶۸ سال متمرکز شد. این بیماران بیش از شش ماه زانو درد مداوم داشتند. هیچ یک از آنها آسیبی به زانو نداشتند و همه شواهد اشعه ایکس از آرتروز داشتند. این بیماران قبلاً آرتروز زانو خود را با فیزیوتراپی، آرامش، رژیم غذایی و ورزش درمان می کردند.

در این مطالعه بخشی از گروه تحت درمان مرسوم و بقیه با زالو درمان شدند. چهار زالو به مدت ۸۰ دقیقه روی زانو گذاشته شد. سطح درد ۳ روز قبل از درمان و ۲۸ روز پس از درمان اندازه‌گیری شد. نتایج سریع بود. درمان با زالو منجر به تسکین درد پس از سه روز شد و در طول دوره آزمایشی ۲۸ روزه ادامه یافت. بیمارانی که درمان معمولی دریافت کردند، احساس آرامش نکردند. هیچ عارضه جانبی از زالو مشاهده نشد و بیماران گزارش دادند که زالو گزیدگی اولیه کمی دردناک بود.

یک مطالعه بزرگتر شامل ۵۱ بیمار ۴۰ ساله و بالاتر با استئوآرتریت زانو با درد شدید انجام شد. چهار تا شش زالو روی زانوی آسیب دیده قرار داده شد و اجازه داده شد تا زمانی که جدا شوند باقی بمانند که حدود ۷۰ دقیقه طول کشید. سپس بیماران به مدت ۱۲ ساعت به زانو استراحت دادند. سپس محققان درد، سفتی و دامنه حرکتی بیماران را پس از ۳، ۷، ۲۸ و ۹۱ روز اندازه گیری کردند.

نتایج مشابه مطالعه کوچکتر بود. بیمارانی که زالو درمانی دریافت کردند، درد کمتر، سفتی کمتر، عملکرد بهتر و علائم کمتر پوکی استخوان را در طول ۹۱ روز کاملی که محققان دنبال کردند، گزارش کردند.

این مطالعات امید به درمان های جایگزین برای استئوآرتریت زانو برای کاهش درد و افزایش تحرک را ارائه می دهد. به منظور اعتبارسنجی مناسب این مطالعات، تحقیقات اضافی باید در مدت زمان طولانی تری انجام شود. اما به نظر می رسد زالو برای کسانی که آرتروز زانو دارند تسکین می دهد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر