درمان قبل از عمل ممکن است در برابر سرطان های کشنده کبد موثر باشد


تصویر خبر: درمان قبل از عمل ممکن است در برابر سرطان های کشنده کبد موثر باشدتوسط Alan Mozes HealthDay Reporter

جمعه، ژانویه. ۲۸، ۲۰۲۲ (HealthDay News)

هنگام ارائه تشخیص سرطان کبد، دکتر. توماس مارون هیچ مشتی نمی کشد: او به بیماران می گوید: «سرطان کبد یکی از کشنده ترین سرطان هاست.

جفری فاستر زمانی که برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ توسط پزشک دیگری به سرطان کبد – شایع ترین نوع سرطان کبد – تشخیص داده شد، پیام مشابهی را با صدای بلند و واضح شنید.

در آن زمان، جراحش به دامپزشک بازنشسته ۶۸ ساله گفت که “بریدن توده ای که روی کبدم پیدا شد به این معنی نیست که سرطان عود نمی کند.”

فاستر به یاد می آورد اما در همان زمان، «جراح درباره دکتر مارون و آزمایش ایمونوتراپی او نیز به من گفت.

مارون، دانشیار پزشکی، هماتولوژی و انکولوژی پزشکی در دانشکده پزشکی Icahn در کوه سینا در شهر نیویورک، شروع به تحقیق در مورد اینکه آیا ایمونوتراپی می‌تواند بقای افراد مبتلا به سرطان کبد کمتر پیشرفته را افزایش دهد، آغاز کرده بود.

مارون خاطرنشان کرد: «ایمونوتراپی یک اصطلاح کلی برای بسیاری از انواع مختلف دارو است که به سیستم ایمنی کمک می کند کار خود را انجام دهد و به سرطان حمله کند. برای سرطان کبد – و بسیاری از انواع دیگر سرطان – ایمونوتراپی در حال حاضر پایه اصلی درمان افراد مبتلا به بیماری پیشرفته است، به این معنی که برای بیمارانی که جراحی در آنها درمان بالقوه ای نیست.

ایده مارون این بود که شروع به ارائه تزریق های ایمونوتراپی به بیمارانی مانند فاستر کند که بیماری کمتر پیشرفته ای دارند. قبل از زیر چاقو می روند

مارون توضیح داد که هدف “کمک به کشتن توموری بود که می بینیم، و همچنین به سیستم ایمنی آموزش داد تا سلول های تومور باقی مانده را که پس از جراحی پنهان می ماند، شناسایی و از بین ببرد. [otherwise] در نهایت به تومورهای جدید تبدیل می شوند.”

به فاستر گفته شد که او “نامزد خوبی” برای برنامه ایمونوتراپی هشت جلسه ای این مطالعه است که شامل دارویی به نام “نئوادجوانت جمیپلیماب” است.

ایمونوتراپی قبل از جراحی یک استراتژی قدرتمند است

فاستر گفت: “دکتر مارون توضیح داد که آنها قبل از عمل جراحی من دو درمان انفوزیون انجام خواهند داد، به فاصله سه هفته.” “و سپس پس از عمل جراحی شش هفته دیگر، همچنین با فاصله سه هفته. بنابراین، در مجموع ۸ نفر.”

اما بومی لانگ آیلند در ابتدا تردید داشت و نگران رفت و آمد دو ساعته خانه به بیمارستان در هر طرف و مدت طولانی درمان بود.

فاستر افزود: «هر انفوزیون در واقع در بیمارستان در مرکز انفوزیون حدود دو ساعت زمان می برد. “چون آنها باید کار خون انجام دهند، احتمالاً هر بار هشت ویال از خون من را می گیرند. و من باید منتظر بمانم تا دارو در محل مخلوط شود. و سپس خود درمان حدود نیم ساعت از انفوزیون بود. و سپس مجبور شدم یک ساعت بعد صبر کنم تا مطمئن شوم که خوب هستم.”

در پایان، یکی از دوستان فاستر – پرستار نوزادی که با زبان پزشکی و پروتکل های بیمارستانی آشنا بود – از او یک سوال ساده پرسید: “اگر بیمارستان در گوشه ای از خانه شما بود، آیا این کار را انجام می دادید؟”

پاسخ مثبت بود. بنابراین، فاستر درمان ایمونوتراپی و به دنبال آن جراحی را آغاز کرد. تا می ۲۰۲۱، هر هشت تزریق زیر کمربند او بود.

او خاطرنشان کرد: “آنها واقعاً من را بسیار دقیق تحت نظر داشتند و من فقط دو عارضه داشتم.” “بثورات روی پشت و بازوهایم که بسیار خارش داشت، اما قبل از انجام آن به من گفتند. و کمی اشتها را از دست دادم. احتمالا حدود ۲۰ پوند از دست دادم، و من فردی لاغر هستم.”

از آن زمان، فاستر تمام وزن خود را به دست آورد و جوش ها ناپدید شدند. و او گفت که نتایج برای خود صحبت می کند.

او گفت: «پزشکان تقریباً از پشت بام هستند. “آنها بسیار دلگرم کننده هستند. من به تازگی برای یک MRI دیگر قرار ملاقات گذاشتم، اما حدود شش ماه پیش یک قرار ملاقات داشتم و آن را کامل برگشتم. تا آنجا که آخرین MRI، من عاری از سرطان هستم. و آنها مطمئن هستند – نمی‌دانم ۱۰۰٪ مطمئن است یا نه – اما آنها کاملاً مطمئن هستند که برنمی‌گردد.”
نمایش اسلاید


علائم سرطان پوست، انواع، تصاویر
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

مارون، که به عنوان دستیار مدیر ایمونوتراپی و آزمایشات فاز ۱ کوه سینا فعالیت می کند، توضیح داد که “اگر قرار است سرطان کبد عود کند، معمولاً ظرف دو سال این کار را انجام می دهد.” بنابراین، فاستر برای هرگونه عود احتمالی سرطان تحت نظارت قرار خواهد گرفت.

رویکردهای جدیدی برای مقابله با سرطان کبد مورد نیاز است

اما نتایج کارآزمایی تاکنون نشان می‌دهد که دو جلسه اول ایمونوتراپی که قبل از جراحی انجام می‌شود، تومورهای سرطان کبد را در حدود یک سوم بیماران از بین می‌برد. و مارون پیش‌بینی می‌کند که «تقریباً همه بیمارانی که سرطان داشتند [already] وقتی آن را قطع کنیم، مرده بدون سرطان باقی خواهد ماند.»

علاوه بر این، تیم همچنین درجاتی از مزایای ناشی از ایمونوتراپی را در میان بیماران باقی مانده شناسایی کرد.

اما مارون تاکید کرد که پاسخ‌های قاطع در مورد اینکه دقیقا کدام بیماران سرطان کبد ممکن است کاندیدای ایمونوتراپی ایده‌آل باشند – و چه چیزی ممکن است بهبودی طولانی‌مدت را پیش‌بینی کند – در انتظار تکمیل تجزیه و تحلیل مداوم پس از جراحی تیمش است.

یافته‌های این مطالعه اخیراً در اینترنت منتشر شد را لانست گوارش و کبد.

دکتر. جولی گرالو، معاون اجرایی و مدیر ارشد پزشکی انجمن انکولوژی بالینی آمریکا، گفت که انگیزه پشت این مطالعات این است که وقتی صحبت از درمان سرطان کبد به میان می‌آید، “ما باید بهتر عمل کنیم.”

وی خاطرنشان کرد: اگر سرطان کبد در مراحل اولیه تشخیص داده شود، میزان بقای پنج ساله ۳۴ درصد است. اگر سرطان به بافت های اطراف گسترش یافته باشد، میزان بقای پنج ساله ۱۲ درصد است، اگر سرطان به قسمت های دورتر از بدن گسترش یافته باشد، میزان بقای پنج ساله ۳ درصد است.

به عنوان تلاشی برای بهبود این اعداد، گرالو گفت که آخرین یافته ها “امیدبخش” هستند. اما او گفت که مطالعات بیشتر و بزرگ‌تری برای تعیین بهترین روش طراحی درمان ایمونوتراپی، که واقعاً از بیماران سود می‌برد و اینکه آیا این درمان واقعاً خطر عود و مرگ را کاهش می‌دهد، مورد نیاز است.

فاستر، با این حال، فکر می کند که از قبل تمام اطلاعات مورد نیاز خود را دارد.

او گفت: «این کاملاً بی‌معنی بود. ارزشش را داشت. ارزشش را داشت که هر روز ساعت ۵ صبح از خواب بیدار شوم و دو ساعت به داخل شهر رانندگی کنم.

اطلاعات بیشتر

اطلاعات بیشتری در مورد سرطان کبد و ایمونوتراپی در انجمن سرطان آمریکا وجود دارد.

منابع: توماس مارون، MD، PhD، دانشیار، پزشکی، هماتولوژی و انکولوژی پزشکی، دانشکده پزشکی Icahn در بیمارستان Mount Sinai، و دستیار مدیر، ایمونوتراپی و آزمایشات فاز ۱، بیمارستان Mount Sinai، شهر نیویورک. جولی گرالو، MD، معاون اجرایی و مدیر ارشد پزشکی، انجمن انکولوژی بالینی آمریکا، اسکندریه، ویرجینیا؛ جفری فاستر، بیمار سرطان کبد؛ را لانست گوارش و کبدمنطق، جان ۱۹، ۲۰۲۲، آنلاین

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


از جانب لوگوی WebMD

راه حل های سلامت از طرف حامیان ما

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/