درمان غلظت خون با طب سنتی


در آموزه های طب سنتی دستورات و نسخه های مختلفی برای درمان «ضخامت خون» وجود دارد.

خون


«غلظت خون» یکی از اختلالاتی است که امروزه بسیاری از افراد به دلیل سبک زندگی اشتباه، رژیم غذایی نامناسب و… به آن مبتلا هستند. در زیر چند نسخه ساده شده طب سنتی برای درمان غلظت خون ذکر شده است:

-باید ۳ قاشق آویشن را با ۱۹ عناب در قوری چینی مخلوط کرده و ۱ تا ۲ لیوان آبجوش را به این مخلوط اضافه کرده و روی شعله ملایم دم بکشیم و به خوردن این دمنوش لذیذ ادامه دهیم.

این ترکیب علاوه بر رقیق و نرم شدن خون باعث افزایش حرارت غریزی بدن، افزایش پمپاژ قلب، کاهش چربی خون و همچنین لاغری بدن تا حدودی و همچنین افزایش ظرفیت حیاتی ریه ها می شود.

-، اما یکی از نسخه های دیگری که برای درمان غلظت خون می توان ذکر کرد، قطع مصرف «نان سفید» بدون سبوس است که پخته و در نانوایی های سراسر کشور توزیع می شود (متاسفانه در حال حاضر حتی نان سنگی هم پخته می شود. در نانوایی ها محدودیت سبوس کافی ندارد).

– مصرف نان محلی سبوس دار بدون مواد افزودنی مانند آهن و اسید فولیک و غیره نقش مهمی در درمان غلظت خون و بیماری های گوارشی دارد.

– بهره مندی از «هوای سالم» و پرهیز از زندگی در هوای آلوده نیز در کاهش غلظت خون تأثیر بسزایی دارد.

– انجام «حجامت» به ویژه در فصل بهار برای درمان غلظت خون و بیماری های خونی بسیار مفید و مجرب است.

– پرهیز از غذاهای فست فود، کنسروها، باقی مانده و گوشت شور، غذاهای چسبناک مانند پنیر پیتزا، لازانیا، ماکارونی، قارچ و … نیز از اقدامات احتیاطی بسیار ضروری برای درمان غلظت خون و حفظ سلامتی است.

مصرف «آب انار ترش و شیرین» نیز برای افزایش غلظت خون و گردش خون مفید است.

غلظت خون