درمان آرتریت – چه کار می کند؟

برای اکثر مردم، درمان آرتروز با استفاده از روش‌های پیشرفته که توسط پزشکان برتر کشور ارائه می‌شود، تنها به شما کمک می‌کند.

داروهای آرتریت می توانند علائم شما را سرکوب کنند، اما آرتروز شما را درمان نمی کنند. در بهترین حالت، آنها آسیب وارده به مفاصل شما را کاهش داده یا موقتاً متوقف می‌کنند و به شما زمان می‌دهند تا به دنبال درمان‌های جایگزینی باشید که شرایط زمینه‌ای را بهبود می‌بخشد. در بدترین حالت، آنها عوارض جانبی ایجاد می کنند که گاهی می تواند به اندازه خود آرتریت بد باشد.

جراحی تعویض مفصل برای خیلی ها موهبت الهی است، اما باز هم، این عمل واقعاً درمان آرتریت نیست، بلکه بازسازی یک مفصل عملکردی پس از اینکه آرتریت قبلاً مفصلی را که با آن متولد شده اید از بین برده است، است.

چه نوع درمان آرتریت واقعاً علل زمینه‌ای بیماری را درمان می‌کند؟

رژیم غذایی یکی از محبوب ترین و موفق ترین انواع است.

یکی از دلایل زمینه ای آرتریت برای بسیاری از افراد، حساسیت های غذایی است. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، ابتدا باید با آگاهی از حساسیت های غذایی دقیق خود اقدام کنید. سپس باید این غذاهای مشکل ساز را از رژیم غذایی خود حذف کنید. این نوع استراتژی اغلب می تواند معجزه کند.

آزمایش خون ALCAT یکی از راه‌هایی است که می‌توانید متوجه شوید که آیا حساسیت غذایی دارید و اگر دارید، دقیقاً چیست. حذف انتخابی هر نوع غذای مشکوک مشکوک به مشکل از رژیم غذایی خود به مدت یک هفته و سپس معرفی مجدد آنها به طور سیستماتیک، با حداقل ۲۴ ساعت فاصله بین هر بار مصرف مجدد، یکی دیگر از موارد دیگر است.

این نوع درمان دو دسته است. ابتدا شما دقیقاً می دانید که غذاهای مشکل شما چیست. دوم اینکه باید همه منابع پنهان این غذاها را بشناسید تا ناآگاهانه آنها را نخورید.

به عنوان مثال، نمک سفره نصف دکستروز و نیمی نمک است. دکستروز در ایالات متحده از ذرت تهیه می شود. افرادی که به ذرت حساسیت دارند، گاهی اوقات هر زمان که غذای حاوی نمک خوراکی می خورند، آرتروز آنها فعال می شود.

علاوه بر غذاهایی که باید از آنها اجتناب کنید، غذاهای سالمی نیز وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید. با فرض اینکه حساسیت غذایی به آنها ندارید، می خواهید غذاهایی بخورید که دارای خواص ضد التهابی هستند. به عنوان مثال، گنجاندن ادویه‌های زردچوبه، زنجبیل و زیره در رژیم غذایی‌تان می‌تواند التهاب را بدون عوارض جانبی منفی بسیاری از داروهای تجویزی آرتریت آرام کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر