درخواست همسر رئیس جمهور ایرلند در خصوص جنگ در اوکراین جنجالی است – شما آنلاین


درخواست همسر رئیس جمهور ایرلند در خصوص جنگ اوکراین جنجالی شد
درخواست همسر رئیس جمهور ایرلند در خصوص جنگ اوکراین جنجالی شد

به گزارش ایسنا، به نقل از فایننشال تایمز، سفیر روسیه در ایرلند از درخواست “سابینا هیگینز” که ابتدا در سایت رئیس جمهور ایرلند و سپس در روزنامه “ایریش تایمز” منتشر شد، تمجید کرد. وی به این درخواست منتشر شده پاسخ داد و گفت: این استدلال منطقی است. اما این در حالی است که برخی از سیاستمداران از […]

به گزارش ایسنا، به نقل از فایننشال تایمز، سفیر روسیه در ایرلند از درخواست “سابینا هیگینز” که ابتدا در سایت رئیس جمهور ایرلند و سپس در روزنامه “ایریش تایمز” منتشر شد، تمجید کرد. وی به این درخواست منتشر شده پاسخ داد و گفت: این استدلال منطقی است.
اما این در حالی است که برخی از سیاستمداران از درخواست همسر رئیس جمهور انتقاد کرده و معتقدند ایرلند با این درخواست به جای مقصر دانستن روسیه به عنوان کشوری که در فوریه حمله را آغاز کرده، اوکراین و روسیه را یکسان دانسته است.
همسر مایکل دی هیگینز، رئیس جمهور ایرلند نوشت: تا زمانی که جهان، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین را متقاعد به توافق با آتش بس و مذاکرات کند، این جنگ طولانی و وحشتناک ادامه خواهد داشت.
دولت ایرلند که تایید کرده است در درگیری “نه از نظر سیاسی بلکه نظامی” بی طرف است، خواستار پایان دادن به جنگ شده است.
کورمک اسمیت، مشاور سابق وزارت خارجه کیف، از نامه و درخواست سابینا هیگینز، مبارز ضد جنگ، انتقاد کرد و آن را “پیروزی تبلیغاتی” برای روسیه خواند.
این در حالی است که این نامه از سایت رئیس جمهور ایرلند حذف شده است و دفتر رئیس جمهور ایرلند پاسخی به دلیل انتشار و سپس حذف این مطلب نداده است.
دفتر هیگینز در بیانیه‌ای خطاب به رسانه‌های ایرلندی اعلام کرد که رئیس‌جمهور در محکومیت حمله روسیه «صادقانه» بوده و آن را «غیرقانونی، غیراخلاقی و غیرقانونی» خوانده و از روسیه می‌خواهد فورا نیروهای خود را از روسیه خارج کند و به این جنگ پایان دهد. .
بانوی اول ایرلند سه شنبه شب در بیانیه ای از این نامه دفاع کرد.
وی گفت: من از همان ابتدا حمله غیرقانونی روسیه به اوکراین را به شدت محکوم کرده ام. و همچنین نگران این هستم که وقتی آینده بشریت توسط جنگ، گرمایش جهانی و قحطی تهدید می‌شود، چرا مردم درخواست‌های صلح و مذاکره را غیرقابل قبول می‌دانند.»
وی افزود: من این نامه را در سایت ریاست جمهوری ایرلند منتشر کردم اما بعد از اینکه دیدم از سوی من ارسال نشده و عموماً توسط ریاست جمهوری در سایت قرار گرفته است، آن را حذف کردم.
انتهای پیام