داور: ممکن است تا پایان چهار سالگیم/ خوزستان از عرصه ملی والیبال خارج شود – شما آنلاین


محمدرضا داورزنی در جلسه انتخاب رئیس تیم والیبال خوزستان که امروز ۲۱ تیرماه در اهواز برگزار شد، اظهار داشت: تیم خوزستان در لیگ برتر کشور بخشی از بحث های والیبال استان است. بحث ما این است که استان خوزستان با توجه به سابقه و ظرفیتی که دارد چند سالی است که از عرصه ملی والیبال خارج شده و نقش خود را در والیبال ملی از دست داده است. در حالی که ظرفیت های خوبی در منطقه وجود دارد و در هر گوشه منطقه ظرفیت و استعداد نابی وجود دارد، متاسفانه این استعداد در سال های اخیر از بین رفته است.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: آنچه از استان خوزستان می خواهیم بازگشت به والیبال و ایفای نقش آن در توسعه والیبال در کشور است. استان خوزستان مانند شریفات، موسوی و محمدزاده بسیاری دارد، اما با توجه به اتفاقاتی که در استان رخ می دهد و تا حدودی می توان آن را عامل سیل و ویروس کرونا دانست، از این پس نمی توانیم بهانه ای را بپذیریم که والیبال خوزستان باید فعالیت خود را تعطیل کند. .

رئیس فدراسیون والیبال گفت: با توجه به اینکه آقای شاهرخی به مدت چهار سال به عنوان کاپیتان تیم والیبال خوزستان انتخاب شده است و بنی تمیم مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان یکی از چهره های خوب ورزش کشور به شمار می رود. ظرفیت لازم برای سیلی توپ خوزستان را فراهم کند. . خوزستان استان کمبودی نیست و البته اینها در برخی نقاط نیاز به توجه بیشتری دارند، اما استانی است که هم ظرفیت انسانی و هم ظرفیت اقتصادی دارد و باید از این ظرفیت به درستی استفاده کرد.

وی افزود: انتظار داریم استان خوزستان با توجه به سابقه و سابقه آن در رشته والیبال و همچنین ظرفیت موجود در استان برای توسعه والیبال در کشور و استان خوزستان استفاده شود. علاوه بر این باید از ظرفیت والیبال خوزستان در رده های سنی پایه آقایان و بانوان و همچنین والیبال ساحلی بیشتر استفاده شود تا در آینده نزدیک شاهد حضور خوزستان در تیم های ملی مختلف باشیم. گروه سنی.

داوری تصریح کرد: حضور خوزستان در سوپرلیگ یک و زیرگروه قطعاً انگیزه ای برای تقویت انگیزه نوجوانان و جوانان است. من فکر می کنم این می تواند در یک برنامه سه تا چهار ساله اتفاق بیفتد. باید مسابقات استانی فعال شود و خوزستان در مسابقات کشوری در رده سنی حضور جدی داشته باشد و این انگیزه ای برای مربیان و تیم های استانی است تا اتفاقات خوبی را رقم بزنند.

رئیس فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال که آیا عملکرد شاهرخی در زمان هدایت والیبال خوزستان را ارزیابی کرده اید؟ وی گفت: عملکرد آقای شاهرخی متاثر از اتفاقاتی بود که در استان افتاد و به نوعی دو سال در استان بودیم. بنابراین نمی توانیم ارزیابی دقیقی از عملکرد او داشته باشیم اما او دوباره این فرصت را پیدا کرده است و فکر می کنم با توجه به شرایطی که در اداره کل ورزش و جوانان خوزستان و آقای شاهرخی به وجود آمده، هماهنگی ایجاد کرد. در جامعه والیبال منطقه باید به او فرصت دهیم و سپس عملکردش را ارزیابی کنیم.

وی گفت: بر این عقیده هستم که با حساسیت اداره کل ورزش و جوانان خوزستان و فدراسیون و همچنین اعضای شورا، والیبال رها نشود تا بتوانیم چهار سال دیگر این تیم را ارزیابی کنیم. . طبیعتا مسیر آقای شاهرخی باید از طریق ریال باشد که این قطار را به مقصد برساند و آقای شاهرخی باید به مجمع سالانه گزارش دهند و سپس اعضای جلسه اعلام کنند که عملکرد خوب است یا خیر. در عین حال، دیدگاه فدرال حمایت کننده است.

داورزنی همچنین در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه بحث بازنشستگی مطرح است و اینکه آیا تا پایان دوره مدیریتی خود در فدراسیون در این سمت می مانید، گفت: تا زمانی که فرصت خدمت داشته باشیم خدمت خواهم کرد. هر زمان. این ممکن است به این دلیل باشد که اگر منع قانونی وجود ندارد، باید دیگرانی باشند که این مسیر را طی کنند. تا کنون توانسته ام در خدمت مردم عزیز باشم و با نگاهی به شرایط موجود احتمالا تا پایان دوره چهار ساله خود در خدمت مردم باشم.

وی درباره عملکرد تیم ملی در لیگ ملت ها خاطرنشان کرد: تیم ملی در بین ۱۶ تیم در جایگاه هشتم قرار گرفت که عملکرد خوبی داشت. در عین حال از آقای عطایی حمایت می کنیم.

رئیس فدراسیون والیبال درباره اینکه برخی می گویند می توان از تجربیات ملی پوشان سابق در لیگ ملت ها استفاده کرد، گفت: تا کی اینگونه خواهد بود؟ می خواهیم تیم را برای المپیک آماده کنیم. البته همه بازیکنانی مثل موسوی، غفور، معروف و سایر دوستان والیبالیست هایی هستند که برای تیم ملی زحمت می کشند. تا امروز جای بحثی نیست که این افراد از والیبال خداحافظی می کنند و همچنان برای والیبال ایفای نقش می کنند. اکنون اکثر کشورها نسل جدیدی را در لیگ ملت ها معرفی کرده اند. همچنین برای والیبالیست هایی که می توانند در ده سال آینده در والیبال کشورمان نقش آفرینی کنند، فرصت هایی را فراهم کرده ایم. در هشت بازی که در لیگ ملت ها انجام داده ایم چهره های جدیدی دیده شده و والیبالیست ها باید شانس داشته باشند. با این حال هر زمان که کادر فنی تصمیمی بگیرد قطعا از ظرفیت ملی پوشان والیبال استفاده خواهیم کرد. اما اتفاقی که افتاد حمایت از تیم ملی بود. در حال حاضر دو تیم ملی خوب داریم. تیمی که هم اکنون در لهستان به سر می برد و تیمی که هم اکنون در تهران بازی می کند و تدارکاتی را برای حضور در کشور اسلامی انجام می دهد. این از افتخارات والیبال است. ۱۵ سال پیش ما در هر تورنمنت در هر جای دنیا ۵، ۶ بازیکن شرکت می‌کردیم، اما اکنون برای هر رویدادی تیم‌های جدیدی می‌فرستیم و این ظرفیت والیبال کشورمان است. بنابراین در سطح لیگ جهانی باید به ۱۸ تا ۲۰ سال فرصت دهیم تا تجربه کسب کنند و برای انتخابی المپیک و المپیک آماده شوند.

وی درباره بودجه نامتوازن فدراسیون والیبال نیز گفت: ما بودجه خودمان را تهیه می کنیم و نمی بینیم دولت چقدر به ما می دهد و این را به وزارت ورزش هم گفته ایم. پولی که وزارت ورزش به ما می دهد احتمالا ۱۰-۱۵ درصد فعالیت ماست. طبیعتاً آنچه در نظر داریم ظرفیت غیردولتی کشور است. ما از حامیان مالی و عملیاتی که در والیبال انجام می دهیم درآمد داریم و واقعاً به پول دولت اهمیت نمی دهیم و به همین دلیل بودجه برنامه خود را حتی تا المپیک پاریس برنامه ریزی کرده ایم و به این فکر نمی کنیم که چقدر دولت به ما می دهد. ما نگران بودجه نیستیم.

وی درباره آینده تیم ملی والیبال ایران نیز گفت: تیم ملی در مسیر موفقیت و انجام وظیفه خود است و ما نگران نیستیم.

انتهای پیام