داور: بحث سربازی اسماعیل نژاد پیچیده است/ تاکید می کنم بازنشسته نمی شوم – شما آنلاین


داور: بحث سربازی اسماعیل نژاد پیچیده است/ تاکید می کنم بازنشسته نیستم
داور: بحث سربازی اسماعیل نژاد پیچیده است/ تاکید می کنم بازنشسته نیستم

به گزارش ایسنا، محمدرضا داورزنی در خصوص آخرین وضعیت خدمت امین اسماعیل نژاد گفت: این موضوع کاملاً پیچیده است. ایشان از ابتدا حضور نداشتند و به همین دلیل شامل تمهیداتی می شود که در دست ما نیست بلکه در اختیار نیروهای مسلح است، البته با وزارت ورزش و وزارت با ستاد کل نیروهای مسلح مکاتبه کرده ایم. در این رابطه. […]

به گزارش ایسنا، محمدرضا داورزنی در خصوص آخرین وضعیت خدمت امین اسماعیل نژاد گفت: این موضوع کاملاً پیچیده است. ایشان از ابتدا حضور نداشتند و به همین دلیل شامل قاعده ای می شود که نه در دست ما بلکه در اختیار نیروهای مسلح است، البته ما در این زمینه با وزارت ورزش مکاتبه کردیم و وزارتخانه نیز با سرلشکر مکاتبه کرد. کارکنان نیروهای مسلح و از او به عنوان یک سرباز قهرمان خواست تا قدرت فدرال شود.
داوری گفت: به این ترتیب به دنبال حضور اسماعیل نژاد در باشگاهی هستیم که بتواند آمادگی جسمانی خود را حفظ کند و برای سال سختی برای تیم ملی والیبال آماده شود. جلسه ای هم با حضور دوستان در نیروی انتظامی و تربیت بدنی نیروهای مسلح در فدراسیون برگزار کردیم. جلسه به گونه ای پیگیری شد که اسماعیل نژاد را به عنوان سرباز قهرمان به فدراسیون بردیم اما او اجازه بازی در باشگاه دیگری را نداشت.
وی ادامه داد: لازم است هماهنگی های مربوط به این امر در ستاد کل نیروهای مسلح ایجاد شود تا وی به عنوان سرباز قهرمان در سایر باشگاه ها بازی کند. ما منتظر جلسه ای با همکاران خود در ستاد هستیم تا موضوع پیش برود.
وی تصریح کرد: نگرانی ما بیشتر به دلیل عدم حضور ایشان است، ایشان سال گذشته به نیروی مقاومت شهداب یزد منصوب شدند اما دوستان ستاد معتقدند غیبت اسماعیل نژاد همچنان پابرجاست و ایشان نیز دیر خود را به ستاد معرفی کردند. و زمانی که دفترچه یادداشت خود را دیر معرفی کرده است، به همین دلیل تاخیر او نیز باعث سیر مراحل قانونی می شود، به جرأت می گویم روزی نیست که موضوع این بازیکن را از ستاد نظامی و وزارت ورزش پیگیری نکنیم، اما آنها هم قوانینی دارند دوستان ما در ستاد نظامی نیروها مخصوصا نیروی انتظامی از ما خواستند چون امین سرباز قانونی است و نمی تواند جای دیگری خدمت کند اجازه دهید یک تا دو ماه برای باشگاه پاس بازی کند و او تکلیف مشخص می شود رئیس فدراسیون والیبال افزود: اسماعیل نژاد از ورزشکارانی نیست که بتوان به او گفت او سربازی است که باید توسط ستاد نظامی تعیین شود. طبق اتفاقات تا اینجای کار او سرباز و متعلق به باشگاه پاس است و این باشگاه هم می تواند از او استفاده کند. او در واقع جزو ۲۰ نفری بود که از ابتدا اعلام کرد، اما چون می خواهیم سرزاو قهرمان شود و از امین در باشگاه های دیگر استفاده کند، این حقیقت منتشر نشده و نامشخص است. باشگاه پاس ممکن است یک بازی را از او بگیرد یا نگیرد، اما تعیین تکلیف او با این تیم است. داورزنی گفت: به دنبال رفع مشکل از طریق مکاتبه با ستاد کل نیروهای مسلح هستیم. از طرفی وزارت ورزش شرایطی دارد که کمک ستاد کل و نیروی انتظامی را می طلبد و اسماعیل نژاد هم قطعا یکی است. دارایی ارزشمند و کشورمان است و امیدواریم مشکل حل شود. قابل حل است
رئیس فدراسیون والیبال همچنین به نقل از اسماعیل نژاد گفت که اگر قرار است برای پاس بازی کند ترجیح می دهد به پادگان برود و لباس نظامی بپوشد. او باید بلافاصله بعد از عید برای لیگ ملت ها، مسابقات مقدماتی المپیک و سایر بازی ها آماده باشد، اما مشکلاتی دارد، به همین دلیل شکایت خود را به فدراسیون و ستاد کل اعلام کرد، اما از آنجایی که سربازی دارد. می تواند انجام شود.
با توجه به این سوال که سال آینده تیم ملی والیبال با بازی های آسیایی و انتخابی المپیک روبرو می شود، در این شرایط تیم اصلی را به بازی های آسیایی می فرستید یا خیر؟ وی افزود: سال آینده لیگ ملت ها را داریم که خردادماه برگزار می شود و تهران نیز میزبان بازی های آسیایی است. در فاصله بسیار کمی بازی های آسیایی را داریم که در چین برگزار می شود و بلافاصله جواز المپیک را داریم، تیم ملی ما باید در همه این مسابقات شرکت کند. تصمیم داریم با کدام تیم و با چه شرایطی در بازی های آسیایی، قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک شرکت کنیم.
این داور همچنین با اشاره به ابقای کمپ دلی به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال بانوان، خاطرنشان کرد: او تا سال آینده با ما قرارداد دارد و این قرارداد با توجه به سابقه و تجربه کمپ دلی از کار با رده های پایه با فدراسیون جهانی والیبال است. ما می خواهیم نسل جدیدی از بازیکنان ۱۶ ساله را برای حضور در مسابقات آسیایی فراهم کنیم. این برای اینکه دختر و پسر ما برای مسابقات زیر ۱۶ سال آماده شوند، حالا سرمربی تیم ملی بانوان برای تماشای مسابقات به شمال رفته است و امیدواریم به دلیل استعدادیابی افراد خوبی برای تیم زیر ۱۶ سال انتخاب کنیم. در گروه ۱۴ و ۱۵ سال به آرامی
این داور درباره آخرین همکاری بهروز عطایی با تیم ملی بزرگسالان نیز اظهار داشت: او با قدرت به کار خود ادامه می دهد.
رئیس فدراسیون والیبال همچنین درباره مشکل گرفتن ویزا برای ورزشکاران کشورمان تاکید کرد: در والیبال ما وارد عمل شدیم و برای همه تیم ها به موقع روادید گرفتیم، شاید تحویل تیم به فیلیپین کمی تاخیر داشت اما قبل از تحویل، ویزا برای کل تیم صادر شد. البته این موضوع به موقع برمی گردد، سفارت هم دلایلی دارد و می گویند به دلیل محدودیت اینترنت در انجام اقدامات اداری مشکل دارند که به نظر من دلیل خوبی نیست، دوستان باید وارد بحث شوند. و کمک. اکثر تیم های ورزشی در نیمه اول سال اعزام می شوند، مثلا در مورد والیبال مسابقات بین المللی از اردیبهشت شروع می شود و مسابقات داخلی از مهر تا اردیبهشت برگزار می شود.
این داور در ادامه بیان کرد: مسابقات باشگاهی جهان را نیز آذرماه داریم، حدود ۲۰ روز دیگر مسابقات ساحلی آسیایی را در بندرعباس برگزار می کنیم، البته مسابقات آقایان آسیا و آسیایی را در این شهر برنامه ریزی کرده ایم. . مسابقات لیگ آسیای میانه نیز به میزبانی پاکستان برگزار می شود و در تلاش هستیم تیمی را که هم اکنون در قالب تیم شمس تمرینات تدارکاتی را انجام می دهد و در رده نوجوانان قرار دارد با کمی تقویت به این مسابقات اعزام کنیم. یکی از راه های توسعه و ترویج والیبال گرفتن میزبان های مختلف و شرکت در مسابقات مختلف است.
وی در خصوص برخی انتقادات در خصوص حضور مربیان داخلی در رده پایه تصریح کرد: با مربیان داخلی در رده های جوانان و جوانان قهرمان جهان شدیم. هفته آینده جلسه آسیب شناسی سه رده سنی نوجوانان نایب قهرمان آسیا و تیم نوجوانان قهرمان آسیا را داریم. وضعیت تیم بزرگسالان را هم دیده اید. تا این لحظه بهروز عطایی سرمربی ما تا المپیک خواهد بود. روزهای سختی در پیش داریم چرا که شرایط انتخابی المپیک سخت است و اجازه حضور در المپیک برای ما آسان نیست و همه چیز آماده است.
وی گفت: باید تلاش مضاعفی داشته باشیم و نقاط ضعف خود را اصلاح کنیم. رقبای سرسختی داریم، ۲۴ کشور رنکینگ جهانی با ۸ تیم به سه گروه تقسیم می شوند و از هر گروه فقط ۲ تیم صعود می کنند، ۶ سهمیه از این طریق کسب می شود و تنها ۶ سهمیه باقی می ماند که باید بعد از مسابقات لیگ ملت ها ۲۰۲۴ باشد. و اتمام مرحله یک گروه ۵ تیمی برای مسابقات انتخاب شده است، رتبه برای ما بسیار مهم است. بهروز عطایی بعد از المپیک ۲۰۲۴ به عنوان سرمربی تیم بزرگسالان انتخاب شد و قهرمان آسیا شد اما شانس او ​​قهرمانی جهان و لیگ ملت ها است.
داوری توضیح داد: میشم صالحی را در جام جهانی نداشتیم، جواد کریمی را نصفه و نیمه داشتیم، اصغر مگدار در پایان مسابقات با آمادگی ناقص در ترکیب تیم قرار گرفت، تیمی تغییر یافته را به لیگ کشور آوردیم. اما خوب کار کردیم در مسابقات قهرمانی جهان در یک گروه قرار گرفتیم، به جز بازی با هلند، نتایج بقیه مسابقات همان طور بود که انتظار داشتیم.
وی افزود: باید نقاط ضعف خود را در تیم ملی بزرگسالان ارتقا دهیم تا ضمن کسب سهمیه المپیک از جایگاه خود دفاع کنیم.
رئیس فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال که یک مربی خارجی در کنار عطایی قرار می گیرد، تصریح کرد: در حال انجام بازرسی های لازم برای آماده سازی همه چیز هستیم.
وی در پایان در خصوص اینکه اعلام کرده در صورت بازنشستگی از فدراسیون می رود، گفت: شما باز هم بیکار هستید و این سوال را می کنید! باز هم می گویم که بازنشسته نیستم.
انتهای پیام