دانشمندان در تلاش برای کشتن سلول های سرطانی با تکنیک های فتوتراپی هستند – شما آنلاین هستید


دانشمندان با موفقیت درمان‌های انقلابی سرطان را توسعه داده‌اند که سلول‌های سرطانی میکروسکوپی را از بین می‌برد و به جراحان اجازه می‌دهد تا بیماران را به طور مؤثرتری هدف قرار دهند و درمان کنند.

یک تیم اروپایی متشکل از مهندسان، فیزیکدانان، جراحان مغز و اعصاب، زیست شناسان و ایمونولوژیست ها فوتوایمونوتراپی جدیدی را در بریتانیا، لهستان و سوئد طراحی کرده اند.

کارشناسان معتقدند این روش پنجمین درمان بزرگ سرطان در جهان پس از جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی و ایمونوتراپی خواهد بود.

نور درمانی فعال سلول‌های سرطانی را در تاریکی روشن می‌کند و به جراحان این امکان را می‌دهد تا تومورهای بیشتری را نسبت به روش‌های فعلی حذف کنند و سپس سلول‌های باقی‌مانده را در عرض چند دقیقه پس از جراحی خارج کنند. در اولین آزمایش در جهان بر روی موش‌های مبتلا به نفروبلاستوما، یکی از شایع‌ترین و تهاجمی‌ترین انواع سرطان مغز، اسکن‌ها درمان‌های جدیدی را نشان دادند و جراحان کوچک‌ترین سلول‌های سرطانی را برای کمک به برداشتن آنها و سپس حذف بقایای آن‌ها روشن کردند.

آزمایش‌هایی با نوع جدیدی از فوتوایمونوتراپی که توسط موسسه تحقیقات سرطان لندن هدایت می‌شود، نشان می‌دهد که این درمان سیستم ایمنی را تحریک می‌کند که از عود نفروبلاستوما پس از جراحی جلوگیری می‌کند. محققان در حال حاضر در حال مطالعه درمان های جدید برای نوروبلاستوما برای سرطان دوران کودکی هستند.

دکتر گابریلا کرامر-ماریک، نویسنده ارشد این مطالعه به گاردین گفت: درمان سرطان‌های مغز مانند گلیوبلاستوما می‌تواند دشوار باشد و متاسفانه گزینه‌های درمانی بسیار کمی برای بیماران وجود دارد. جراحی به دلیل محل تومور دشوار است، بنابراین روش‌های جدید حذف سلول‌های سرطانی در حین جراحی و سپس درمان سلول‌های سرطانی باقی‌مانده می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

سرپرست تیم ICR افزود: «فتوایمونوتراپی نوآورانه با استفاده از ترکیبی از نشانگرهای فلورسنت، تقویت‌کننده‌های جنسی و نور نزدیک مادون قرمز می‌تواند برای تشخیص و درمان پیروبلاستوم انسانی در مناطق دیگر استفاده شود.»

این درمان ترکیبی از رنگ فلورسنت ویژه با ترکیبی است که برای درمان سرطان در نظر گرفته شده است. در آزمایش‌هایی که بر روی موش‌ها انجام شد، نشان داده شد که این ترکیب به طور قابل‌توجهی دید سلول‌های سرطانی را در طول جراحی بهبود می‌بخشد و هنگامی که در نور مادون قرمز نزدیک فعال می‌شود، اثرات ضد توموری دارد.

دانشمندان ICR، امپریال کالج لندن، دانشگاه پزشکی در سیلزیا، لهستان، و شرکت سوئدی AffibodyAB امیدوارند که درمان جدید به جراحان کمک کند تومورهای سخت در سر و گردن را به راحتی و به طور موثر حذف کنند.

این پروژه مشترک توسط ICR و مرکز بریتانیا برای همگرایی علمی برای تحقیقات سرطان در امپریال کالج لندن – با همکاری دانشمندان بین المللی در مهندسی، فیزیک و علوم زیستی برای یافتن راه های نوآورانه برای درمان سرطان، پشتیبانی می شود.

پروفسور اکسل برنز، رئیس گروه سلول های بنیادی سرطان در ICR و Science گفت: “ماموریت متنوع برای یافتن راه حل های نوآورانه برای چالش هایی که در تحقیق، تشخیص و درمان سرطان با آن روبرو هستیم ضروری است – و این مطالعه یک نمونه عالی است.”

این تحقیق رویکرد جدیدی را برای شناسایی و درمان سلول‌های نفروبلاستوما در مغز نشان می‌دهد که از نور برای ایجاد نقص ایمنی در سیستم ایمنی استفاده می‌کند و این پتانسیل را دارد که یک درمان بازسازی‌کننده برای این نوع تومور مهاجم مغزی باشد.

پس از چندین دهه پیشرفت در درمان سرطان، چهار نوع اصلی که امروزه وجود دارد – جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی و ایمونوتراپی – می توانند بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری را به طور موثر درمان کنند و بسیاری از افراد می توانند سال ها زندگی سالمی داشته باشند. .

با این حال، از آنجایی که برخی از تومورها به اندام های حیاتی نزدیک هستند، درمان های جدیدی برای سرطان ایجاد شده است تا پزشکان بتوانند خطر آسیب به اندام های سالم را برطرف کنند. کارشناسان معتقدند که فوتوایمونوتراپی راه حل خوبی است.

درمان جدید از مولکول های مصنوعی به نام محصولات جانبی استفاده می کند. اینها پروتئین های کوچکی در آزمایشگاه هستند که برای اتصال به اهداف خاص با دقت بالا طراحی شده اند.

این تعهد با یک مولکول فلورسنت به نام IR700 ترکیب شد و قبل از جراحی به موش ها داده شد. نور روشن به ترکیب رنگ ها می تابد و مناطق میکروسکوپی تومورها در مغز را برای جراحان برجسته می کند. سپس لیزر به نور مادون قرمز تبدیل می شود که فعالیت ضد توموری را تحریک می کند و سلول های باقی مانده پس از جراحی را از بین می برد.

دکتر چارلز ایوانز، مدیر اطلاعات تحقیقاتی مرکز تحقیقات سرطان در بریتانیا، گفت: «ایمونوتراپی بصری می‌تواند به ما کمک کند سلول‌های سرطانی را که نمی‌توانند در طول جراحی برداشته شوند، هدف قرار دهیم و به افراد کمک کند پس از درمان طولانی‌تر زندگی کنند. او هشدار داد که چالش‌های فنی، مانند دسترسی به تمام بخش‌های تومورهای نزدیک به فروسرخ، هنوز نیاز به رسیدگی دارند.

منبع: minufiyah.com