خوردن گیلاس به شما کمک می کند که خون را غنی کنید و پوست را زیبا کنید

آهن ماده اولیه برای ساخت هموگلوبین است. برای زنان، آهن نقش بسیار مهمی دارد. تحقیقات سازمان جهانی بهداشت نشان داد که حدود ۵۰ درصد از دختران، ۲۰ درصد از زنان بالغ و ۴۰ درصد از زنان باردار از کم خونی فقر آهن رنج می برند.

گیلاس می تواند به کاهش کم خونی کمک کند. کم خونی در درجه اول با ویژگی های فیزیکی تعیین می شود. دختران نوجوان در دوره رشد خود تقاضای زیادی برای آهن دارند. اگر با چرخه قاعدگی خود ترکیب شوند، از کم خونی فقر آهن رنج می برند. زنان باردار و زنان شیرده نیاز به تامین مواد مغذی برای جنین یا شیرخوار دارند، بنابراین نیاز آنها به آهن نیز زیاد است.

برای زنان مسن، جذب دستگاه گوارش و عملکرد خونساز با افزایش سن مختل می شود که می تواند منجر به کم خونی شود. ثانیاً، بسیاری از زنان تمایلی به خوردن گوشت ندارند، که منجر به عدم تعادل در تغذیه می شود. این یکی دیگر از دلایل مهم کمبود آهن است. بنابراین خوردن منظم آلبالو نه تنها کم خونی را برطرف می کند، بلکه یک سری بیماری های زنانه ناشی از کم خونی را نیز درمان می کند.

بر اساس طب سنتی چینی، گیلاس دارای ارزش دارویی زیادی است. هر قسمت از گیلاس را می توان به عنوان دارو استفاده کرد. و میوه های تازه عملکرد عرق کردن، استفاده از انرژی حیاتی، انحراف بادهای بیماری زا و ترویج فوران آتشفشان را دارند. علاوه بر این، گیلاس برای تغذیه درمانی برای درمان بی حسی اندام ها و دردهای روماتیسمی کمر مناسب است.

وقتی گیلاس می خریم بهتر است گیلاس ساقه دار را انتخاب کنیم. علاوه بر این، رنگ دقیق و لایه برداری پر از عوامل مهمی هستند که باید به آنها توجه کنیم. اگر آلبالو باقی مانده باشد بهتر است در یخچال نگهداری شود و بهترین دما حدود یک زیر صفر است.

آلبالو نوعی توت است و به راحتی آسیب می بیند، بنابراین باید با گیلاس به آرامی برخورد کنیم. علاوه بر این، اگرچه آلبالو خوشمزه است، اما نباید زیاد بخوریم، زیرا مقدار مشخصی گلیکوزید سیانوژن در گیلاس وجود دارد که اگر گیلاس زیاد بخوریم می تواند منجر به مسمومیت با آهن یا مسمومیت با سیانور شود.

آلبالو مغذی است و میزان پروتئین، قند، فسفر، کاروتن و ویتامین C موجود در گیلاس بیشتر از سیب و گلابی است. در صورت امکان می توانیم آب آلبالو را روی صورت بمالیم که راه خوبی برای از بین بردن چین و چروک و کک و مک است. علاوه بر این، گیلاس می تواند پوست را صورتی و روشن کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر