خسارت ۱۲۸۰ میلیاردی به جاده های کشور بر اثر سیل/ برآورد نهایی هنوز مشخص نیست – شما آنلاین هستید


1280 میلیارد خسارت به جاده های ملی ناشی از سیل/ برآورد نهایی هنوز مشخص نیست
1280 میلیارد خسارت به جاده های ملی ناشی از سیل/ برآورد نهایی هنوز مشخص نیست

غلام عباس بهرامی نیا در گفت وگو با ایسنا، اعلام کرد: ۲۴ استان درگیر سیل بوده و ۷۹ محور شریانی و غیرشریانی در بارندگی های شدید و سیلاب اخیر درگیر شدند. وی با اشاره به خسارت ۲ هزار و ۳۸۰ کیلومتری انواع راه های روستایی، فرعی و اصلی افزود: در جریان سیل اخیر ۱۰۰۰ ساختمان فنی در محور ارتباطی آسیب دید. […]

غلام عباس بهرامی نیا در گفت وگو با ایسنا، اعلام کرد: ۲۴ استان درگیر سیل بوده و ۷۹ محور شریانی و غیرشریانی در بارندگی های شدید و سیلاب اخیر درگیر شدند.
وی با اشاره به خسارت ۲ هزار و ۳۸۰ کیلومتری راه های مختلف روستایی، فرعی و اصلی، افزود: در جریان سیل اخیر به ۱۰۰۰ ساختمان فنی در محور ارتباطی آسیب وارد شد و دو محور شریانی و غیر شریانی تا دیروز مسدود بود. فراشی بند در استان بوشهر نشان می دهد که به دلیل ریزش کوه مسدود هستند و محور دوم نیز محور سیسخت – پادنا در استان کهکیلویه و بویراحمد است که به دلیل رانش زمین مسدود شده است.
مدیرکل بحران و تجهیزات ماشین آلات سازمان و سازمان حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه تا دیروز ۱۲۶ راه روستایی همچنان مسدود است، گفت: تمام تلاش خود را برای بازگشایی راه های روستایی در روزهای آینده انجام می دهیم، اما تاکنون بیش از ۲ هزار و ۶۸۹ نفر در این زمینه هستند. در قالب ۲۵۰ تیم راهسازی و ۱۸۵۰ دستگاه ماشین آلات راهسازی در محورهای مختلف مواصلاتی مشغول به کار هستند. همچنین بیش از ۸۷ هزار و ۵۵۰ متر مکعب از این محور خارج شد.
بهرامی نیا تصریح کرد: بر اساس برآوردهای اولیه بیش از ۱۲۸۰ میلیارد تومان در راه های اصلی، فرعی و روستایی کشور خسارت وارد شده است اما برآورد اصلی همچنان نامشخص است زیرا نیاز به بررسی بیشتر دارد و در تلاش هستیم تا به سرعت آن را انجام دهیم. ارزیابی نهایی نتایج را اعلام کنیم.
وی با اشاره به جان باختن حمید بامری راهدار استان سیستان و بلوچستان که در حین خدمت در جریان سیل دچار سانحه شد و به شهادت رسید، گفت: به همه توصیه می کنیم در شرایط کنونی از ماندن در سیل خودداری کنند. استانی که برای شرایط آب و هوایی مناسب نیست.» قرمز و نارنجی اعلام می کنند که به سفر نروند و قبل از سفر از وضعیت قلمرو و تبری که می خواهند بروند اطلاعات کافی کسب کنند. بلکه باید هشدارهای دستگاه های ذیربط از جمله اداره راه، سازمان مدیریت بحران و پلیس راه را جدی بگیرند.
انتهای پیام