حمل و نقل مسافر در سرعین – شهرخان


بهرام خیاوی با بیان اینکه کل جابجایی مسافران در قالب ۳۷ هزار و ۴۳۸ سفر انجام شده است، گفت: کل جابجایی در مقایسه با …

مسافر توریستی

بهرام خیاوی با اشاره به اینکه کل جابجایی مسافران در قالب ۳۷ هزار و ۴۳۸ سفر انجام شده است، گفت: کل جابجایی نسبت به مدت مشابه پارسال که حدود ۱۹۶ هزار و ۱۳۲ مسافر بود بیش از ۸ درصد رشد داشته است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان اردبیل در حاشیه بازدید از پایانه مسافربری شهر اردبیل با اشاره به فعالیت ۲۱ شرکت مسافربری در سطح شهر اردبیل گفت: ۴۳۰ هزار و ۳۱۱ تن کالا از مبدا جابجا شد. شهر در بهار

خیاوی از صدور ۲۹۰ هزار و ۸۷۰ بارنامه در این مدت در شهرستان خبر داد و گفت: ۳۴ شرکت باربری در شهر اردبیل به مردم و رانندگان خدمات ارائه می کنند.

وی تعمیر و تجهیز ۳۸ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راهداری را در سه ماهه اخیر ذکر کرد و گفت: برای انجام مستمر فعالیت راهداری نیاز به بازرسی ماشین آلات راهداری در جاده و همچنین ضایعات، تجهیزات و ماشین آلات فرسوده است. جمع آوری و به بخش ماشین آلات ارسال شود.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان اردبیل برای حفاظت و صیانت از فضای جاده ای به عنوان پایتخت از شناسایی، تخریب و انهدام ۳۶ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در شهر اردبیل خبر داد و گفت: با حضور گشت‌های راهداری در تبر تاکنون یکصد مورد درختکاری، حفاری و بزرگ‌نمایی دستفروشان غیرمجاز، تخریب و جمع‌آوری، ۵۵ مورد بیلبورد غیرمجاز شناسایی و جمع‌آوری و همچنین ۵ مورد شانه‌زنی انجام شد.

بهسازی ۸ هزار متر شیب راه روستایی، شستشوی مستمر تابلوها، انسداد ۴ ورودی غیر مجاز در محور اردبیل – رازی، پاکسازی وسط جاده در مسیر اردبیل – خلخال و اردبیل – سرعین، جمع آوری نخاله و حاشیه جاده از نخاله های ساختمانی در مسیر اردبیل – ارگستان – بنفشه درغ – زردابه و سردابه و ایمن سازی رمپ های ورودی و خروجی محور سردبا از دیگر اقدامات مهم راهداران شهرستان اردبیل در سه ماهه اخیر بود.

وی برای ارتقای ایمنی راه ها به نصب ۴۰۰ سیلندر ایمنی در نقاط حادثه خیز و پرتصادف اشاره کرد و گفت: در این مدت راهداران پرتلاش راهداری شهرستان اردبیل بیش از ۲۰۰ کیلومتر از شانه های سستی جاده را تعمیر و ترمیم کرده اند.