حقایق روغن ماهی – با ۳ واقعیت مهم در مورد فواید روغن ماهی برای سلامتی آشنا شوید

آیا تا به حال در مورد حقایق روغن ماهی فکر کرده اید؟ منظورم حقیقت است، نه ادعاهای گمراه کننده ای که شرکت های مکمل های غذایی برای ترغیب شما به خرید محصولاتشان استفاده می کنند. در شرایط اقتصادی کنونی ما، اگر شما هم مثل من هستید، می خواهید پرزها را کوتاه کنید و به اصل ماجرا برسید، زیرا پولی برای هدر دادن ندارید.

در این مقاله، سه حقیقت مهم و بالینی ثابت شده در مورد روغن ماهی را بررسی خواهیم کرد زیرا آنها با سلامتی شما مرتبط هستند. اگرچه یک مکمل امگا ۳ می تواند تقریباً به طرق بی پایان برای شما مفید باشد، به طور خاص سه زمینه وجود دارد که می تواند تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

آن ها هستند:

۱) سلامت قلب و عروق.

مطالعات نشان داده است که اسیدهای چرب ضروری امگا ۳ برای قلب و سیستم گردش خون مفید است. در واقع، انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که بزرگسالان روزانه مکمل روغن ماهی مصرف کنند. این ترکیبات مفید هستند زیرا به کاهش تری گلیسیرید، کاهش لخته شدن خون و جلوگیری از اختلالات قلبی کمک می کنند. DHA و EPA، دو اسید چرب ضروری، مسئول این فواید هستند. به ویژه در هر مکملی که مد نظر دارید به دنبال DHA باشید، زیرا قوی ترین اسید چرب از همه است.

۲) عملکرد مغز

آیا می دانستید که مغز از حدود ۶۰ درصد چربی تشکیل شده است؟ از این درصد، حدود نیمی از DHA است. بنابراین جای تعجب نیست که این ماده می تواند تفاوت واقعی در عملکرد مغز ایجاد کند. نشان داده شده است که کمبود اسیدهای چرب امگا ۳ منجر به افزایش خطر ADHD در کودکان، بیماری آلزایمر، افسردگی و اختلال کلی سیستم عصبی می شود. با مصرف یک مکمل با کیفیت بالا (و دادن آن به فرزندانتان نیز)، می توانید گام بزرگی در جهت پیشگیری از این مسائل بردارید.

۳) مفاصل

یکی از مهمترین خواص روغن ماهی توانایی آن در مبارزه با عفونت ها است. آرتریت روماتوئید و سایر بیماری های التهابی مزمن را می توان با مکمل های مناسب امگا ۳ کاهش داد یا حتی از بین برد. این به این دلیل است که DHA و EPA به طور موثر برای کاهش سطح ترکیباتی که باعث التهاب می شوند کار می کنند. اکنون که به این اطلاعات مجهز شده اید، برای مرحله بعدی آماده هستید. دریابید که من شخصا کدام مکمل های خالص امگا ۳ را توصیه می کنم. اکنون از وب سایت من دیدن کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر