حضور چهره های سینما در لیست نامزدهای هشتمین جشنواره فیلم شهر – شما آنلاین


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری هشتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر، هیئت داوران بخش «فیلم های داستانی و مستند» این جشنواره با حضور منیر قدیدی، اسفندیار شهیدی، رضا مقصودی، مجید شیخ انصاری و سلیم غفوری هستند. نامزدهای این بخش به شرح زیر است:

در بهترین بخش تحقیق

۱- علیرضا قاسم خان برای تحقیق در مورد فیلم «تکیه بر دولت»
۲- رضا پردل برای تحقیق در مورد فیلم نان بیژن
۳- فرزاد پناه نژاد برای پژوهش فیلم «شهر موش ها».

در بخش بهترین دستاوردهای فنی یا هنری

۱- مهدی آزادی برای عکاسی در مستند «ایساتیس»
۲- لیلا فولادوند و محمدحسین نظری برای فیلم شهر زندگی

در رده بهترین کارگردانی مستند کوتاه و نیمه بلند

۱- مهدی جبین شناس برای کارگردانی مستند «داستان سال گذشته»
۲- هادی معصوم دوست برای کارگردانی مستند «روزی که رفت»
۳- ایمان مصطفایی برای کارگردانی مستند «فیدوس»
۴- مجتبی محمودی برای کارگردانی مستند بیجا.
۵- مهدی قربانپور برای کارگردانی مستند «روزهای ناتمام»

در بخش بهترین کارگردانی مستند بلند

۱- امیرمهدی حکیمی و حجت بامروت برای کارگردانی مستند «مهدی متولد شده»
۲- مهدی زمانپور کیاسری برای کارگردانی مستند «مرگ پشت دیوارهای سبز»
۳- محسن جهانی و هاشم مسعودی برای کارگردانی فیلم مستند «آنجا سپیده دم»

در بخش بهترین فیلم برای تهیه کنندگان

۱- امیرمهدی حکیمی و حجت بامروت برای تهیه کنندگی فیلم «مهدی متولد شده»
۲- مهدی زمانپور کیاسری برای تهیه کنندگی فیلم «مرگ پشت دیوارهای سبز»
۳- لیلا فولادوند برای تهیه کنندگی فیلم «شهر زنده»
۴- هادی معصوم دوست برای فیلم «روزی که رفتی»
۵- حسام اسلامی برای ساخت فیلم «داستان سال گذشته»

در بهترین بخش کار با محوریت تهران شناسی و تهران شناسی

۱- علیرضا قاسم خان برای فیلم «طیه دولت»
۲- لیلا فولادوند برای فیلم شهر زنده
۳- لیلا همتی برای فیلم «فرزند شمرون»
۴- نیما مهدیان برای فیلم «مرد با اتوبوس آمد»
۵- فرید پناه نژاد برای فیلم شهر موش ها

بخش های فیلم کوتاه و نیمه بلند:

بهترین قسمت فیلمنامه

۱- مریم اسمی خانی و وحید حسن زاده برای فیلمنامه «وضعیت اضطراری»
۲- رعنا واعظی و عزرا خانخواجه برای فیلمنامه بشقاب
۳- رضا نجاتی برای فیلمنامه «عراق».
۴- شروینه خوانساریان خیره کننده و جذاب برای فیلمنامه «لبر کروموزوم ۱۷»
۵- حسن حبیب زاده و نازنین چیت ساز برای فیلمنامه «ناگهان فیل را پرتاب کن»

در بخش بهترین دستاورد فنی یا هنری، جایزه بدون معرفی نامزد اهدا می شود.

در رده بهترین کارگردانی

۱- رعنا واعظی برای فیلم بشقاب
۲- محمد رحمتی برای فیلم «بیریختی»
۳- مریم اسمیخانی برای فیلم “وضعیت اضطراری”
۴- خانم شروینه بیننده فیلم “لبرکروموزوم ۱۷”
۵- رضا نجاتی برای فیلم «عراف»
۶- خانم نازنین چیت ساز برای فیلم پرتاب ناگهانی فیل

در بخش بهترین فیلم

۱- علی سلیمانی برای فیلم «بشقاب»
۲- سمانه بهزادپور برای فیلم “بیریختی”
۳- وحید حسن زاده برای «وضعیت اضطراری»
۴- خانم شروینه بیننده فیلم «لبر-کروموزوم ۱۷»
۵- رضا نجاتی برای «عراف»

در آن بخش به بهترین آثار با محوریت تهران شناسی و تهران شناسی بدون معرفی داوطلب جایزه اهدا می شود.

هیئت داوران بخش «انیمیشن» سینمای ایران متشکل از بهرام عظیمی، هادی محمدیان و محمدامین همدانی نامزدهای این بخش را به شرح زیر معرفی کردند:

بهترین قسمت انیمیشن

۱- امیر کاظمی، حسام الدین مخبر و مونا عبداللهشاهی برای انیمیشن “آتش سرخ” جان بخشی.
۲- اهورا شهبازی برای انیمیشن «کلاغ».
۳- یاسین حقیقی برای انیمیشن «آی دی».
۴- حمید محمدی برای انیمیشن جان بخشی “گذشته”

رده بهترین کارگردانی

۱- «کلاغ» اهورا شهبازی
۲- «بزرگترین داستان گلی» اثر الیکا مهران پور
۳- «آتش سرخ» مونا عبداللهشاهی

بهترین قسمت فیلم برای تهیه کننده

۱ «بزرگترین داستان گلی» اثر الیکا مهران پور
۲- «نقطه» محمد زارع
۳- «کلاغ» اهورا شهبازی
۴- «دیوار چهارم» ساخته محبوبه کلایی

جایزه بهترین ایده یا فیلمنامه بدون نامزدی داده می شود.

در بخش فیلم «سینما و ویدئو»، هیئت داوران مسابقه سینمای ایران متشکل از پریوش تدارسی، علی اصغر قاضی‌نظام، محمد داودی، مهدی همایونفر و محمدعلی باشه آهنگر نامزدهای این بخش را به شرح زیر معرفی کردند:

بهترین قسمت فیلمنامه

۱- مهدی جعفری و پوان محین عباس زاده برای فیلمنامه «یادو»
۲- محمد کارت، حسین دوماری و پدرام پورامیری برای فیلمنامه فیلم شنای پروانه.
۳- ابراهیم امینی و هادی حجازی فر برای فیلمنامه فیلم موقعیت مهدی
۴- فرهاد توحیدی و مهدی ترابیگی برای فیلمنامه فیلم “بدون قرار”
۵- امید شمس، بهمن ارک و علی آهنگسازان فیلمنامه «برخورد خصوصی»
۶- مجید مجیدی و نیما جاویدی برای فیلمنامه فیلم خورشید.

دسته بهترین بازیگر زن

۱- یکتا ناصر برای ایفای نقش در فیلم “شب طلایی”
۲- بینتانگ پسیانی برای ایفای نقش در فیلم “یادو”
۳- پانته آ بهرام برای بازی در فیلم شنای پروانه
۴- زیلا شاهی برای ایفای نقش در فیلم موقعیت مهدی
۵- پانته آ پناهیها برای ایفای نقش در فیلم «گروه دختر»
۶- پریناز ایزدیار برای ایفای نقش در فیلم «ملاقات خصوصی»

دسته بهترین بازیگر مرد

۱. امیر آقایی در فیلم شنای پروانه ایفای نقش می کند.
۲. جواد عزتی در فیلم «مرد بازنده» به ایفای نقش می پردازد.
۳. هادی حجازی فر در فیلم «مقام مهدی» به ایفای نقش می پردازد.
۴. محسن قصابیان در فیلم «منصور» به ایفای نقش می پردازد.
۵. هوتن شکیبا در فیلم «ملاقات خصوصی» به ایفای نقش می پردازد.
۶. روح الله سامانی در فیلم خورشید ایفای نقش می کند.

بخش بهترین دستاورد فنی یا هنری

۱. اسماعیل علیزاده برای تدوین فیلم «شنای پروانه»
۲. حسین جمشیدی گوهری برای تدوین فیلم «مقام مهدی»
۳. وحید ابراهیمی برای فیلمبرداری فیلم «مقام مهدی»
۴. محسن روزبهانی، کاووس روزبهانی، حسن نجفی و امیر ولیخانی برای جلوه های ویژه فیلم «جوخه دختران»
۵. هومن بهمنش برای فیلمبرداری فیلم خورشید.
۶. مهدی جعفری برای فیلمبرداری فیلم آبادان یزد ۶۰.

در رده بهترین کارگردانی فیلم

۱. مهدی جعفری برای کارگردانی فیلم “یادو”
۲. محمد کارت برای کارگردانی فیلم «شنای پروانه»
۳. هادی حجازی فر برای کارگردانی فیلم «مقام مهدی»
۴. بهروز شعیبی برای کارگردانی فیلم “بدون قرار”
۵. مجید مجیدی برای کارگردانی فیلم خورشید.
۶. امید شمس برای کارگردانی فیلم «جلسه خصوصی»

بهترین دسته فیلم برای تهیه کنندگان در رده سینما

۱. محمدرضا مصباح برای تهیه کنندگی فیلم “یادو”
۲. رسول صدر عامل تولید فیلم «شنای پروانه» است.
۳. حبیب الله ولی‌نژاد برای تهیه‌کنندگی فیلم «موقعیت مهدی».
۴. امیر بنان برای تهیه کنندگی فیلم خورشید.
۵. امیر بنان برای تهیه کنندگی فیلم «جلسه خصوصی»
۶. محمود بابایی برای ساخت فیلم “بدون قرار”

بهترین قسمت یک فیلم با موضوع شهری

۱. ویدیوی “ایمو”.
۲. فیلم شنای پروانه
۳. فیلم “بدون قرار”.
۴. فیلم “خورشید”
۵. فیلم «حناس».
۶. فیلم «شهربانو».

همچنین بنا به توصیه هیئت محترم داوران، دو جایزه در بخش فیلم در زیر مجموعه فیلمنامه و تولید بدون نام بردن از نامزدها اهدا خواهد شد.

همچنین در بخش بین‌المللی، هیئت داوران بخش بین‌المللی جشنواره متشکل از خانم‌ها “میلیوشا آیتوگانوا” از روسیه، “مصطفی سرور فاروقی” از بنگلادش، “عبدالعلی مناحی” از عراق و “محمدرضا اسلاملو” و «احسان کاوه» از کاندیداهای این بخش به شرح زیر است:

بخش مسابقه فیلم انیمیشن

۱) “دنیای دومینو” از فرانسه
۲) «صورت انسان خالی» از اتریش
۳) «هرنان، پسری در کوهستان» اهل شیلی
۴) «کلاغ» از ایران
۵) شناسنامه از ایران

بخش مسابقه فیلم های داستانی کوتاه و نیمه بلند

۱) جارو “آهنگ غمگین” از برزیل
۲) “پرواز در تاریکی” از پاکستان
۳) “به دنبال رویا” از روسیه
۴) “گرگ تنها” از آرژانتین
۵) “وضعیت اضطراری” از ایران

بخش مسابقه فیلم

۱) “بازار” از هند
۲) “دوستان زیرزمینی” از کلمبیا
۳) «خورشید» از ایران

بخش مسابقه فیلم مستند کوتاه و نیمه بلند

۱) “فاصله، رویاها و زندگی” از ترکیه
۲) “به سوی وطن” از اندونزی
۳) «اگر اختلافی نباشد» از آمریکا
۴) “چای تازه” از ترکیه
۵) «داستان سال گذشته» از ایران

بخش مسابقه فیلم مستند بلند

در میان سه نامزد دریافت جایزه
۱) “کودوکوشی” از ترکیه
۲) «ماریان» از ایران
۳) «ایساتیس» از ایران

جایزه بهترین فیلم با موضوع شهری

۱) “بازار” از هند
۲) «خورشید» از ایران
۳) «ایساتیس» از ایران

اختتامیه این جشنواره روز جمعه ۱۰ تیرماه حوالی ساعت ۱۷ در تالار وحدت با اجرای پژمان بازغی و مجده خنجری برگزار می شود.