جلوگیری از ریزش نما با میهن راپل کاران – شما آنلاین هستید


همچنین بارها شنیده اید که سقوط نمای ساختمان باعث مرگ شخصی شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام شرکت آب بندی، برای جلوگیری از ریزش اشیا و سنگ ها می توان از پیچ و رولپلاک استفاده کنید استفاده از پیچ و رولپلاک مزایای زیادی دارد.

پیچ و رولپلاک چیست؟

قبل از هر توضیحی در مورد پیچ ​​و رولپلاک ابتدا این خبر را در همین زمینه بشنوید. یک زن مسن بر اثر ریزش نمای ساختمان جان خود را از دست داد. در خبری مشابه در منطقه دولت آباد تهران نیز حادثه ای مشابه جان یکی از هموطنان را گرفت.

ما بارها از سراسر جهان چنین اخباری را شنیده ایم. ما اغلب این اخبار را نادیده می گیریم. یک نکته را فراموش نکنید. همیشه فروریختن نمای ساختمان را جدی بگیرید.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که اگر نمای خانه یا هر ساختمانی که متعلق به شماست سقوط کند، باید پاسخگوی خسارت های جانی و مالی باشید.

اما راه حل این موضوع چیست؟ به احتمال زیاد در منطقه و شهر خود هم می بینید که کارگران راپل مشغول کار روی نمای ساختمان هستند. مشاهده نمای ساختمان و احتمال ریزش سنگ نما باعث نگرانی مردم شد.

پیچ و رولپلاک به دو صورت با استفاده از داربست و راپل انجام می شود. عوامل متعددی باعث فروریختن نمای سنگی ساختمان شد. برخی از این عوامل عبارتند از: استفاده از ماده غیر ترمیم کننده، استفاده از دوغاب نامناسب، پر کردن پشت سنگ با کف، استفاده از ماسه نامناسب، خرید سنگ بی کیفیت و گاهی یخ زدن در هوای سرد.

تصویر 1659298190 - جلوگیری از ریزش نما با راپلرهای کانتری

مزایای پیچ و رولپلاک

آنچه را که برای پیچ و رولپلاک نما پرداخت می کنید، دریافت خواهید کرد. همانطور که گفته شد مهمترین مزیت پیچ و رولپلاک نما حفظ جان مردم در اثر ریزش نمای ساختمان می باشد. اما پیچ و رولپلاک مزایای دیگری نیز دارند.

مزیت بعدی پیچ و رولپلاک افزایش طول عمر سنگ است. گاهی می بینید نمای ساختمانی به دلیل ریزش قسمتی از سنگ نما زیبایی خود را از دست داده است. پیچ و رولپلاک نما باعث افزایش طول عمر نمای ساختمان می شود.

نحوه انجام پیچ و رولپلاک

همانطور که در بالا اشاره کردیم در شرکت جهان فرود در حال انجام پیچ و رولپلاک نما با دو روش داربست و راپل هستیم. نحوه پیچ و رولپلاک نما بنابراین قبل از هر اقدامی جهت سفت و محکم نمودن نمای ساختمان نیازمند اطلاعاتی در مورد ساختمان هستیم.

باید اطلاعاتی مانند موقعیت جغرافیایی ساختمان، نوع نمای سنگی و قدمت نمای ساختمان و علت ریزش نما و وضعیت کلی ساختمان را بدانیم. حال برای استفاده از پیچ و رولپلاک مناسب نمای سنگی باید متریال نما را تهیه کنیم.

هنگام شروع کار ابتدا رولپلاک های سنگی را پیچ و نیمه عمر می کنیم. (سنگ های نیمه عمر به سنگ هایی گفته می شود که احتمال ریزش آنها بیشتر است). در نهایت عملیات اصلی پیچ و رولپلاک انجام می شود.

61856005 - جلوگیری از ریزش نما با راپلرز میهن

نمایی از ساختمان های فروریخته در این منطقه

وظایف اپراتور پیچ و رولپلاک جهان فرود نام

کسانی که به عنوان پیچ گردان کار می کنند در قبال شما وظیفه خواهند داشت. اول از همه، اپراتورهای پیچ و رولپلاک نما باید به خاطر داشته باشند که مهمترین هدف از انجام کار، حفظ جان مردم و جلوگیری از ریزش نمای ساختمان است. برخی از این وظایف را در قالب تیتر برای شما شرح می دهیم.

. هرگز از چکش به جای مته برای سفت کردن پیچ ها استفاده نکنید.

. هنگام کار از پیچ و رولپلاک مناسب و بزرگ استفاده کنید.

. در صورت نیاز به مش بندی، ابتدا باید مش بندی بین سنگ ها انجام شود.

. از قسمت ترک خورده کار را شروع نکنید.

. پس از اجرای پیچ و رولپلاک، بتونه کاری انجام شود.

. پیچ راننده و رولپلاک بر حسب نوع سنگ موظف به احتکار است.

نکاتی در مورد نمای ساختمان و پیچ و رولپلاک نما

در اینجا باید به چند نکته در مورد پیچ ​​و رولپلاک اشاره کنیم. در ابتدا باید به خاطر داشت که در صورت ریزش قسمتی از نمای ساختمان بلافاصله با مردم و مجریان این امر ارتباط برقرار کرده و از عبور افراد از زیر ساختمان جلوگیری نمایید.

هنگام ساخت پیچ و رولپلاک سعی کنید از چسب های با کیفیتی مانند مگاماگ و اپوکسی استفاده کنید. رپل ها باید نکات ایمنی را به خوبی رعایت کنند.

منبع سایت ایسنا