جلسه دیپلماسی نوآوری برگزار شد – شما آنلاین هستید


نشست دیپلماسی نوآوری برگزار شد
نشست دیپلماسی نوآوری برگزار شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، نشست دیپلماسی نوآوری با رویکرد اقتصادی به همت معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در سه روز با حضور بیش از چهل سفیر و سرکنسول کشور برگزار شد. جمهوری اسلامی ایران در سه قاره آمریکا یعنی آسیا و آفریقا برگزار می شود. در این دیدار توانایی کشور در عرصه […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، نشست دیپلماسی نوآوری با رویکرد اقتصادی توسط معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در سه روز با حضور بیش از چهل سفیر و سرکنسول کشور برگزار شد. جمهوری اسلامی ایران در سه قاره آمریکا یعنی آسیا و آفریقا برگزار می شود. در این نشست توانمندی های کشور در حوزه محصولات و خدمات دانش بنیان و سازوکار توسعه صادرات در این زمینه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در این نشست هر روز به یک کشور اختصاص دارد، توانمندی های کشورمان در حوزه محصولات و خدمات دانش بنیان و سازوکارهای توسعه صادرات در این زمینه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
دکتر مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در این مراسم گفت: تلاش برای صادرات محصولات دانش بنیان ایران نباید به عنوان یک کار جانبی در نمایندگی تلقی شود، بلکه این کار یکی از کارهای اصلی است. وظایف آژانس ها و ما باید بتوانیم تصویر ایران را توصیف کنیم تا عنوان کشور صادرکننده نفت و مواد اولیه را در ذهن خارجی ها تغییر دهیم تا در آینده ایران را به عنوان یکی از صادرکنندگان نفت پیشرفته بشناسند. محصولات مبتنی بر دانش و فناوری
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با اشاره به «باشگاه صادرات دانش» گفت: اطلاعات شرکت ها در سایت معاونت دیپلماسی اقتصادی بارگذاری شده است تا زمینه صادرات برای شرکت های دانش بنیان فراهم شود. .
دکتر. سعید سرکار، دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به بیان توانمندی های ایران در حوزه محصولات و خدمات دانش بنیان پرداخت.
سرکار بیان کرد: از آنجایی که تمامی شرکت های دانش بنیان ایرانی ظرفیت لازم برای ورود به عرصه صادرات را ندارند، سنجش میزان آمادگی صادراتی شرکت ها با رویکرد علمی و بر اساس شاخص های صحیح و قابل اندازه گیری و به صورت دقیق بسیار حائز اهمیت است. نقاط قوت و ضعف آنها را بشناسید، بهترین شرکت ها را در هر زمینه صنعتی انتخاب کنید و بر روی این شرکت ها برای توسعه صادرات دانش بنیان تمرکز کنید.
وی گفت: از دو سال گذشته با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طرحی با عنوان «باشگاه صادرات دانش» عملیاتی شده و فرآیند ارزیابی و رتبه بندی شرکت های دانش بنیان از نظر میزان آمادگی آنها انجام شده است. برای صادرات انجام شده است.
دبیر ستاد نانو ادامه داد: بر اساس ارزیابی این باشگاه از بین بیش از ۷۰۰۰ شرکت دانش بنیان، ۷۵۷ شرکت در چند سطح رتبه بندی شده اند. بر اساس ارزیابی باشگاه تا مرداد ماه سال جاری، ۶ شرکت در سطح پنج ستاره، ۵۲ شرکت در سطح چهار ستاره، ۲۵۴ شرکت در سطح سه ستاره، ۱۹۱ شرکت در سطح دو ستاره هستند. و ۲۵۴ شرکت به عنوان شرکت های مستعد شناخته شده اند. کار ارزیابی این شرکت ها با بررسی و امتیازدهی چندین مؤلفه در سه محور فنی، شرکتی و سوابق فروش و صادرات انجام شده است.