جدال ایران و ژاپن برای صدرنشینی بسکتبال جام ملت های آسیا! – شما آنلاین هستید


به گزارش ایسنا، تیم ملی بسکتبال ایران که در دو دیدار ابتدایی خود در مرحله گروهی جام ملت های آسیا ۲۰۲۲ اندونزی نتایج قابل قبولی کسب کرده است، ساعت ۱۵ فردا آخرین و جدی ترین بازی برای کسب عنوان قهرمانی را برگزار می کند. یکشنبه). ) ۲۶ جولای ۱۴۰۱ باید در یک بازی سخت به مصاف تیم ملی ژاپن برود.

ژاپن که مانند ایران از مدعیان اصلی صدرنشینی در گروه C رقابت ها و حتی صعود به فینال این رقابت ها است، در دو دیدار قبلی مقابل قزاقستان و سوریه عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشته و هر دو تیم را با شکست مواجه کرده است. با کسب ۱۰۰ امتیاز بیشتر نشان می دهد که می توانند بهترین کار خود را انجام دهند.در این مسابقه شرکت کرده اند.

آخرین تقابل رسمی دو تیم ایران و ژاپن در تورنمنت رسمی از مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۹ چین آغاز شد که با برتری ژاپن به پایان رسید و حالا پس از گذشت حدود ۵ سال، دو تیم رقیب قدیمی قاره باید برای کسب مقام اول به مصاف یکدیگر بروند. در جام گروه C آسیا به رویارویی با یکدیگر.

شاگردان سعید ارمغانی که در هر دیداری نسبت به بازی قبل عملکرد بهتری داشتند، روز گذشته در دیدار مقابل قزاقستان امیدوارکننده ظاهر شدند و با عملکردی فوق العاده در دفاع تیمی و انفرادی قزاقستان را با نتیجه ۶۰ بر ۹۶ شکست دادند تا برتری را اعلام کنند. البته ژاپن پس از پیروزی ۳۰ امتیازی مقابل قزاقستان، دیروز با نتیجه ۱۱۷ بر ۵۶ سوریه را شکست داد که نشان از آمادگی آنها برای مسابقات دارد.

62319572 - جنگ ایران و ژاپن در جام بسکتبال آسیا!

در حال حاضر ژاپن با تفاضل گل بهتر از ایران صدرنشین گروه است. طبق آمار یکی از نقاط قوت ژاپن در این رقابت ها عملکرد خوب بازیکنان این تیم در بازی پیرامونی و شوت های سه امتیازی سامورایی های موفق بود که مطمئنا از پس کار بر می آمدند. هر تیمی سخت است ژاپن که با حضور ستارگانی چون “واتانابه” و “ایوانز” در دفاع درخشید، مطمئنا حریف بزرگی برای ایران خواهد بود.

به گفته کارشناسان بسکتبال، تیم ملی ژاپن از جمله تیم هایی است که کار تیمی خوبی در این دوره از حمله و دفاع پرسرعت دارد. ایران برای پیروزی مقابل آنها باید از نظر کار دفاعی هوشیار باشد و در حمله باید توپ چرخشی سریع داشته باشد تا از فشار دفاعی سامورایی ها فرار کند و باید دید شاگردان ارمغانی موفق به انجام این کار می شوند یا خیر.

ژاپنی ها که در دیدار مقابل قزاقستان هم نشان دادند شوتزنان خوبی مثل «یوتارو سودا» و «کیسی تومینگا» دارند، با حضور حامد حدادی در رده ها و زیر سبد ایران قطعا به سراغ لوازم جانبی و بازی خواهند رفت. در چنین شرایطی باید دید که آیا بازیکن ایرانی در برابر سرعت بالای چرخش توپ سامورایی توانایی زنده ماندن را خواهد داشت یا خیر؟

انتهای پیام