جاده خلخال تعمیر و مرمت می شود


فرماندار شهرستان خلخال گفت: جاده خلخال تعمیر و مرمت می شود.

جاده


سیدجواد یحیی زاده در بازدید از راه های این شهرستان گفت: جاده خلخال به اسلام که به دلیل افزایش تردد کامیون های حامل شن و ماسه تخریب شده بود، برای بهسازی اعتبار تامین شد.

وی با اشاره به اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور برای اجرای این طرح افزود: این اعتبار برای بهسازی و احیای راه ها، ارتقای ایمنی سفر و تسطیح ناهمواری های جاده ای هزینه می شود.

فرماندار شهرستان خلخال تصریح کرد: روزانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ کامیون حمل زباله حامل بار شن و ماسه از جاده های کوهستانی و جنگل های خلخال به سمت اسلام حرکت می کنند که در نتیجه بیش از ۸۰ درصد از سطح آسفالت این مسیر ارتباطی بسیار مهم گردشگری خلخال و گیلان از بین می رود. تبدیل شده اند.

یحیی زاده به اجرای طرح های کنترل وزن کامیون های حمل زباله اشاره کرد و تردد این وسایل نقلیه موتوری سنگین را در مسیر خلخال به اسلام تایید کرد و ادامه داد: بخشی از بار ترافیکی و تخریب جاده ها کاهش یافته است اما ناهمواری سطح جاده ها کاهش یافته است. هنوز هم توسط رانندگان راضی است.هیچ گردشگر و مسافر.

وی افزود: همچنین امسال با تخصیص اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال، حدود ۱۵ جاده غیرهمسطح خلخال منتهی به اسلام در حوزه استحفاظی شهرستان تالش و استان گیلان از روش تثبیت سیمانی استفاده می شود که پایداری آسفالت جاده را در برابر بهبود می بخشد. شرایط جوی زمستان و همچنین تردد وسایل نقلیه سنگین افزایش یافته و تعمیر و بهبود خواهد یافت.


پروژه راهسازی