ثبت نام نایب رئیس کمیته المپیک برای تصدی ریاست/ باقرزاده: صالحی امیری یا سجادی بیا من انصراف می دهم – شما آنلاین


به گزارش ایسنا، در ششمین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات کمیته ملی المپیک، فضل الله باقرزاده نیز نامزد شد و برای تصدی پست های ریاست و نایب رئیسی ثبت نام کرد.

باقرزاده نایب نایب رئیس فعلی کمیته ملی المپیک است. به دلیل اینکه باقرزاده سمت نایب رئیسی کمیته ملی المپیک را برعهده داشت، توانست نامزد کمیته ملی المپیک شود.

باقرزاده پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران گفت: حدود ۴۰ سال است که در ورزش فعالیت دارم و سمت های مختلفی در ورزش داشته ام و ۲ دوره نیز عضویت در هیات اجرایی و نایب رئیس کمیته ملی المپیک بوده ام. ۴۰ سال است که کار مدیریت انجام می دهم و استاد دانشگاه هم هستم. من هم عضو شورای عالی ورزش هستم و تجربه خوبی دارم. ساختار کمیته ملی المپیک را به خوبی می شناسم و احساس مسئولیت می کنم.

وی ادامه داد: شرایطی در این دوره وجود دارد که مانند دوره قبل نیست. اگر چهره های مطرح سیاسی، وزیر یا صالحی امیری بیایند، قطعاً به نفع آنها کنار می روم، در غیر این صورت، در جامعه ورزش مقبولیتی برای انتخاب دارم. من به خوبی با همه انجمن ها تعامل دارم و همه آنها را خوب می شناسم. امیدوارم روز انتخابات روز خوبی برای جامعه ورزش باشد. انتخابات ما مثل ریاست جمهوری نیست. ما نمی توانیم تبلیغات کنیم چون همه همدیگر را می شناسیم.

باقرزاده همچنین گفت: کمیته ملی المپیک بسیار مهم است و وزارت امور خارجه ورزش است و دنیا کمیته ملی المپیک را می شناسد. اگر فدراسیون مشکلی دارد به کمیته ملی المپیک نامه می زند. باید تعامل خوبی بین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک وجود داشته باشد. کمیته ملی المپیک در یکی دو دوره زیر نظر هاشمی طب و صالحی امیری موفق بوده است و هرکس جایگزین شود باید تعامل خوبی داشته باشد.

باقرزاده در پاسخ به این سوال که اگر وزیر و صالحی امیری هر دو در انتخابات حضور داشتند به نفع چه کسی کناره گیری می کرد؟ اصرار کرد: به نفع هر دو کنار می کشم. اگر وزیر بیاید در راس ورزش و از جامعه ورزش است. آقای صالحی امیری که واقعاً موفق است، با اینکه از چهره های شاخص فرهنگی و اجتماعی است، توانست جایگاه خوبی در عرصه ورزش کسب کند و هویت خاصی به کمیته ملی المپیک بدهد. اگر بیایند از انتخابات ریاست جمهوری انصراف می دهم و در انتخابات معاون رئیس جمهور می شوم.

انتهای پیام