ثبت اولین مورد فوتی هفتمین پیک کرونا در استان اردبیل


رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اردبیل از اولین مورد فوتی هفتمین پیک اپیدمی کرونا در این منطقه خبر داد و گفت: روند گسترش موج هفتم در این منطقه گسترده و سریع است.

کرونا PCR

علی محمدیان آردی افزود: از ابتدای هفتمین پیک کرونا در استان اردبیل شاهد افزایش بستری و ویزیت سرپایی در مراکز بهداشتی و درمانی بوده ایم تا اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ بیمار جدید به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شدند. در مرکز بهداشت استان.be

وی بیان کرد: در حال حاضر ۳۴ بیمار به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ در مرکز درمانی منطقه بستری هستند که از این تعداد چهار نفر در بخش مراقبت‌های ویژه کرونا بستری و تحت مداوا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اردبیل نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی همگان هشدار جدی داد و تصریح کرد: مردم از عادی سازی بیماری کووید ۱۹ خودداری کنند و ضمن رعایت نکات بهداشتی، فراموش نکنند. ماسک بزن

وی به افرادی که بیش از ۶ ماه آخرین نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده اند توصیه می کند برای دریافت واکسن تقویتی به مرکز واکسیناسیون استان مراجعه کنند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اردبیل دو روز پیش از افزایش ۶ برابری مراجعات سرپایی بیماران مبتلا به علائم نوع جدید ویروس کرونا به بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی استان خبر داد. . و تعداد مراجعه روزانه را ۶۲۰ نفر اعلام کرد.

به گفته دکتر محمد جعفرزاده، آزمایشات روی ۳۰ درصد بیماران مبتلا به علائم کرونا مثبت بوده که نشان دهنده شدت شیوع این سویه کرونا در استان اردبیل است.