ثبات و آرامش به کارخانه پارچه سبلان اردبیل بازگشت


مدیر عامل هیئت پشتیبانی صنعتی در بزرگترین کارخانه نساجی خاورمیانه گفت: بازدید استاندار اردبیل از کارخانه و پخش این خبر در رسانه ها نشان از بازگشت روند تولید و کار در کارخانه دارد. به حالت عادی و ثبات و آرامش در این مدت کوتاه به ارمغان بازخواهد گشت . .

محمدباقر حاجی محمدی مدیر عامل هیئت پشتیبانی صنعتی بزرگترین کارخانه نساجی خاورمیانه ۲۷ مهرماه در جمع خبرنگاران در اردبیل گفت: بازدید استاندار اردبیل از محل کارخانه و انتشار این خبر در رسانه ها. نشان می دهد که روند تولید و اشتغال در کارخانه به حالت عادی بازگشته است و ثبات و آرامش در این مدت کوتاه به ارمغان بازگشته است.

مدیر عامل هیأت حمایت از صنایع در بزرگترین کارخانه نساجی خاورمیانه تصریح کرد: این صنعت با مطالبات کارگری و اعتصابات کارگری از جمله پرداخت ناقص دستمزد یا کاهش دستمزد دو ماهه و بعضاً شش ماهه مواجه است. با فاصله زمانی و انباشت طلبکاران زیادی که دستور مصادره اموال از کارخانه رودررو دارند، باعث ورود هیئت حفاظت از صنایع می شود البته با مکاتبه شورای تامین منطقه و مجوز وزیر کار. تعاون و رفاه اجتماعی که با انتصاب مدیر عامل مربوط به اداره امور کارخانه حاصل می شود.

حاجی محمدی افزود: در این راستا مدیرعامل و هیئت پشتیبانی صنعتی در کارخانه پارچه سبلان اردبیل مستقر شده و کارخانه از سوم مردادماه سال جاری به صورت موقت به مدیرعامل منصوب شده از سوی هیئت پشتیبانی واگذار شده است. پایه و در ۱۲ آگوست به صورت دائمی.

مدیر عامل هیأت حمایت از صنایع بزرگترین کارخانه نساجی خاورمیانه گفت: در ۲ ماه گذشته اقدامات متعددی انجام شده و منجر به این شده است که با حمایت های صورت گرفته از سوی اعتبارات دولتی، تمامی معوقات کارکنان جبران شده است. پرداخت شده و خوشبختانه تمامی مطالبات و حقوق کارگری پرداخت شده است و معوقات تاکنون به صفر رسیده است.

حاجی محمدی ادامه داد: همچنین یک سری مطالبات اعم از رفت و آمد و مطالبات سنوات کار و بیمه تکمیلی پرسنل به مبلغ ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای رفع مشکلات درمانی و پرداخت بخشی از آنچه نیاز است پرداخت شده است. . هزینه ها و جراحی های کارکنان و خانواده های آنها.

وی خاطرنشان کرد: مشکل و چالش اصلی که پس از گذشت دو ماه با آن مواجه هستیم و به نوعی دغدغه مدیر است، حضور طلبکاران فراوان از کارخانه داران در سال های گذشته است که گاها با دستورات قضایی و در شکل مصادره اموال، ادامه فرآیند تولید با وقفه مواجه می شود و نیاز به انرژی مدیر اجرایی برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به این مجموعه دارد، همچنین دغدغه اصلی مدیر اجرایی کارخانه بازگرداندن پوشاک است. پرسنل به محل کار و با در نظر گرفتن حدود ۲۰۰ نفر از طریق مدیریت قبلی و با توجه به اینکه کارخانه ای که به صرفه نیست رها شده و در واقع کوچک سازی برای آنها انجام شده است. با توجه به تاکید شورای تامین و استاندار و تاکید امام جمعه محترم اردبیل از جمله وظایف مدیر عامل و هیات پشتیبانی می باشد که در کوتاه ترین زمان ممکن با اخذ دستور لازم در چند روز آتی قطعا برای ادامه کار در بخش پوشاک به کار بازخواهد گشت.

مدیر عامل هیأت حمایت از صنایع بزرگترین کارخانه نساجی خاورمیانه اذعان داشت: در خصوص وضعیت حق بیمه کارگران از ابتدای سال ۱۴۰۰ متاسفانه هیچ گونه پرداختی برای بیمه تامین اجتماعی از طریق مدیر قبلی کارخانه صورت نگرفته است. و هنوز یک ماه است که تصمیمی نگرفته است.

حاجی محمدی ادامه داد: طبق ترتیبات انجام شده در تلاش هستیم تا با سرمایه گذاران بعدی و ادامه روند تولید و درآمد، مشکل بیمه تامین اجتماعی برخاسته از دوران مدیریت و کارخانه داران قبلی را برطرف کنیم.

وی بیان کرد: در این زمینه لازم است با مدیرکل محترم تامین اجتماعی بر اساس مجوز اعطا شده از سوی هیات حمایت از صنایع به مدیر اجرایی آن و در این راستا با مساعدت ایشان بر اساس قانون مشورت شود. ، با تفاهم و مفاد و پرداخت های مشارکتی. بخشی از بدهی کارخانه به سازمان تامین اجتماعی، مشکل بیمه این عزیزان نیز باید حل شود و از مزایای آن بهره مند شوند.

مدیرعامل هیأت حمایت از صنایع تصریح کرد: با این حال مشکل تأمین هزینه های کلان بیمه تأمین اجتماعی از طریق مدیر اجرایی مربوطه و همفکری و توافق لازم و تأمین اعتبار از طریق فرآیند تولید و درآمد کارخانه حل می شود.

حاجی محمدی درباره آمار کارکنان نیز ادامه داد: متاسفانه در مقطعی از سال ۱۴۰۰ به دلایل خاص و عمدتاً سیاسی و نامعلوم، مدیریت قبلی افراد را به صورت فله ای به کار گرفت که متأسفانه به صورت غیرحرفه ای و غیرحرفه ای به کارگران تزریق می شد و همین امر باعث بهره وری شد. بخش پوشاک به شدت کاهش می‌یابد و باعث ضرر و زیان کارخانه می‌شود، سپس این موضوع باعث ایجاد یک سری نارضایتی‌ها می‌شود و کارخانه نمی‌تواند به تعهدات تولیدی خود عمل کند، در نتیجه هزینه‌ها و دستمزد آنها مختل می‌شود. دلیل پرداخت ناقص

وی بیان کرد: به هر طریق ممکن و با کناره گیری از سیاست غلط قبلی مدیر قبلی، متعهد هستیم که با آموزش افراد و بکارگیری و ابقای آنها چتر حمایتی را برای آنها فراهم کنیم چرا که اکثریت کارکنان را مدیران تشکیل می دهند. خانوارها و دارای مشکلات اقتصادی، درآمدی و اجتماعی و بازگرداندن آنها به محیط کار و ایجاد اشتغال پایدار برای آنها.

حاجی محمدی ادامه داد: با انجام اقدامات لازم در این زمینه هرچند سخت، اما با کمک تدابیر و کارشناسان خاص می توان با موفقیت به تمامی کارکنان این کارخانه خدمت رسانی کرد.

وی در خصوص امنیت شغلی پایدار پرسنل نیز اظهار داشت: از بدو ورود هیئت حفاظت از صنایع و با توجه به شناختی که از وضعیت کارکنان داشتم هر از چند گاهی به دلیل نبود مدیریت سالم و پایدار نگرانی هایی وجود داشته است. کارخانه ها و هنوز نگرانی هایی در مورد امنیت شغلی و شغلی وجود دارد

حاجی محمدی خاطرنشان کرد: پرسنل در ۳ ماه گذشته بر این باور بوده اند که به راحتی و بر اساس سلایق شخصی اخراج نمی شوند و سلایق شخصی تاثیری در تعدیل کاری آنها نخواهد داشت.

وی افزود: در حال حاضر کارکنان و کارگران آرامش خاطر دارند و معتقدند در این مدت به ثبات و آرامش رسیده اند و امیدواریم با قدرت و تداوم هر چه بیشتر کار را ادامه دهیم.

مدیر عامل هیئت پشتیبانی صنعتی بزرگترین کارخانه نساجی خاورمیانه تصریح کرد: امیدواریم با تلاش های صورت گرفته بتوانیم دغدغه های فکری و حقوقی را مرتفع کرده و محیطی آرام و سالم برای اجرای آنها فراهم کنیم. خدمات تولید بهینه و کارآمد.