تکلیف لیگ برتر بسکتبال مشخص شد/شیمیدر در حال انصراف است – شما آنلاین هستید


به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون بسکتبال، جلسه هماهنگی مسابقات لیگ برتر بسکتبال با حضور جواد داوری رئیس فدرال و رئیس سازمان لیگ، نصرت الله جعفریان رئیس سازمان لیگ، محسن معزی فر سرپرست دبیری فدرال، فریدون سلیمیان برگزار شد. رئیس کمیته داوران، گردهمایی اعضا و نمایندگان باشگاه های ۱۱ مطلق در سالن اجتماعات فدرال برگزار شد.

در این جلسه مقرر شد مسابقات فصل جاری به صورت رفت و برگشت برگزار شود.

برای میزبانی باید امکانات سخت افزاری مناسب و قابل قبولی از جمله کف سالن، دستبند، تابلو و رختکن با تجهیزات کامل برای باشگاه ایجاد شود.

تمامی تیم های میزبان باید به سیستم IRS مجهز باشند.

باشگاه های لیگ برتر تا اول مرداد فرصت دارند بدهی خود را به فدراسیون، بازیکنان و کادرفنی پرداخت کنند.

از این پس قرارداد باشگاه با بازیکنان، کادر فنی و مدیریت فقط به صورت الکترونیکی قابل پذیرش است و تیم ها تا اول شهریورماه فرصت دارند در سامانه ملی قرارداد ثبت کنند.

پس از ثبت نام، تعداد تیم های لیگ برتر و برنامه مسابقات اعلام می شود.

باشگاه هایی که در لیگ برتر بسکتبال تیم دارند باید موافقت کمیسیون ماده پنج را کسب کنند.

فصل نقل و انتقالات از اول آگوست آغاز می شود.

در این نشست نمایندگان شرکت های ذوب آهن، پدافند هوایی رعد، صنایع هرمزگان، توفرگان آذرشهر، مس رفسنجان، آویژه صنعت مشهد، کاله مازندران، نفت آبادان، اکسون، مس کرمان و مهرام حضور داشتند.

باشگاه شهرداری گرگان با اطلاع قبلی در این جلسه حضور نداشت.

در این دیدار نمایندگان باشگاه پیکان، ناظم آوران سیرجان، فولد مبارکه سپاهان و شیمیدر حضور نداشتند.

شیمیدر رسما انصراف خود را اعلام کرد.

تعداد تیم های لیگ برتری در این فصل پس از پایان ثبت نام تیم در سامانه کشوری اعلام می شود و در صورت انصراف تیمی، سایر تیم ها جایگزین نمی شوند و لیگ برتر با هر تعداد تیم ثبت نام شده برگزار می شود.

طبق مصوبه سازمان لیگ، مسابقات لیگ برتر به صورت رفت و برگشت برگزار می شود اما این روش منوط به موافقت ستاد ملی برای بازی با کرونا خواهد بود.

انتهای پیام