تولید «جذبه» محرمی به زودی/ چرا حامد عسکری مجری این برنامه است؟ – شما آنلاین هستید


تولید
تولید

حمیدرضا صابونی تهیه کننده «جذبه» ویژه برنامه شبکه افق در ماه های محرم و صفر درباره ویژگی های فصل سوم این برنامه از نظر فرم و محتوای گفت: «جذبه» به عنوان ویژه برنامه در ماه های محرم و صفر در ابتدا برنامه ریزی شده بود تا داستان افرادی را که نسبشان به هر نحوی با اهل بیت (ع) گره خورده است، برای عموم مردم بیان کند. […]

حمیدرضا صابونی تهیه کننده «جذبه» ویژه برنامه شبکه افق در ماه های محرم و صفر درباره ویژگی های فصل سوم این برنامه از نظر فرم و محتوای گفت: «جذبه» به عنوان ویژه برنامه ماه محرم و صفر که در ابتدا قرار بود داستان افرادی را روایت کند که به هر نحوی زلفشان با اهل بیت (ع) گره خورده است، این فضا را برای جامعه امروز ما بازگو می کند.
ادامه بیشتر: این برنامه سعی می کند ساده ترین فرم را در فرم خود نشان دهد و از پیچیدگی فرم و دکوراسیون دور بماند تا ذهن بیننده بیشتر بر روی محتوا متمرکز شود. در فصل جدید، بر اساس فصل‌های قبل، هم شکل و هم محتوا سعی شده یک مضمون را منتقل کند. فرم فصل جدید بر اساس روایت یک نویسنده از داستان مخاطبان و مهمانان ساخته شده است.
وی افزود: در زمینه محتوایی نیز در فصل جدید مصمم هستیم که با میهمانان برنامه از طریق داستان افرادی که با ما هستند و در این جامعه زندگی می کنند رفتار کنیم. اصرار داریم از مردم کوچه و بازار استفاده کنیم تا فاصله این محتوا با دیدگاه های حسینی کهکشانی و دور از دسترس نباشد. همچنین این پیام را به مردم برسانیم که اهل بیت(ع) در همه حال همراه ما هستند و هر لحظه می توانیم از یاری این عزیزان بهره مند شویم.
صابونی درباره ویژگی های مهمانان «جذبه» اظهار کرد: مهمانان این برنامه از مردم کشورمان در زمینه های مختلف کاری و تحصیلی با دیدگاه های متفاوت هستند. تصمیم گرفتیم در این فصل از «جاذبه» بخشی از حقیقت جامعه را ارائه کنیم و فکر می کنم با مهمانانی که این میزان تنوع دارند، بتوانیم بخشی از جامعه را از چهره ها و رنگ های متفاوتش نشان دهیم. سعی کردیم با گلچین نکردن و استفاده از سلبریتی هایی که امروز بلای جان صدا و سیما هستند، با همین نگاه، دل مخاطبان را لمس کنیم. احساس مخاطبان نسبت به اهل بیت علیهم السلام به ویژه امام حسین علیه السلام و امام رضا علیه السلام در این برنامه برای ما مهم است. تلاش ما در انتخاب میهمانان این است که با عشق و علاقه به انسانیت، علاقه بیشتری به اهل بیت (ع) ایجاد کنیم.
تهیه کننده برنامه «جذبه» در خصوص انتخاب حامد عسکری به عنوان مجری برنامه اظهار کرد: هر برنامه ای نیاز دارد تا در زمینه های مختلف در رشد خود تغییراتی داشته باشد. یکی از ویژگی های برنامه گفتگو محور، ارائه آن است. بعد از چندین قسمت از حضور یکی از دوستان خوب مجری این برنامه، امسال از حامد عسکری با هدف تقویت قصه گویی در حوزه خاطره مهمانان استفاده می کنیم. چون در عرصه رسانه و نویسندگی و شعر است. به همین دلیل از بسیاری جهات می تواند موضوعاتی را که می خواهیم از طریق مهمان به مخاطب منتقل کنیم.
وی افزود: به ویژه حامد عسکری می تواند این تفاوت ها را که باید در حوزه قصه گویی مد نظر داشته باشیم مدیریت کند و گفت وگوی مهمان را به سمت و سوی جالبی سوق دهد. از دیگر ویژگی های حامد عسکری، جدیت و اعتقاد خالصانه او به اهل بیت و امام حسین (ع) است. ما معتقدیم در این بحث آن چه از دل برآید اتفاق می افتد. مخاطب همیشه صمیمیت بیان، ظاهر و رفتار بازیگر را درک می کند و ویژگی های آقای عسکری در این زمینه می تواند حس دقیق و واقعی برنامه را به مخاطب منتقل کند. محبت او به اهل بیت (ع) می تواند به داستان های ما کمک کند تا معنای واقعی رمز و راز به خود بگیرد.
این ناشر در ادامه اولویت ها در قصه گویی و روایت میهمان را این گونه برشمرد و می گوید: تغییر سبک زندگی در روح و جان مهمان، عشق و معرفتی که مردم به اهل بیت کسب می کنند و روایت عینی زندگی میهمان. زندگی روزمره مهمان مؤلفه های اصلی ماست، کسانی که در این برنامه داستان می گویند.
وی در پایان تصریح کرد: سعی می کنیم از روایت های انتزاعی به دور از تفکر نظری صرف در قالب کارشناسان یا شاعران فاصله بگیریم و به احساسات و واقعیت های زندگی بپردازیم. ما معتقدیم اهل بیت (ع) و خداوند در همه زندگی ما حضور دارند و کافی است با دید بازتر به اطراف خود نگاه کنیم. جمله (الله از رگ گردن به ما نزدیکتر است) شعار فرزندان ما در پشت صحنه است و می خواهیم بگوییم با وجود خدا و امام در زندگی ما هر لحظه یک معجزه است.
برنامه «جذبه» با ارائه حامد عسکری کاری از حوزه هنری رسانه وحدت است که در ماه محرم منتشر و پخش می شود.