توت ها و شراب قرمز بیشتر در رژیم غذایی ممکن است بیماری پارکینسون را کاهش دهد


عکس خبر: توت های بیشتر، شراب قرمز در رژیم غذایی ممکن است بیماری پارکینسون را کاهش دهدتوسط استفان راینبرگ، خبرنگار HealthDay

پنجشنبه، ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲ (HealthDay News)

شراب قرمز ممکن است سرگرم کننده باشد، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که ممکن است یک سلاح قدرتمند در برابر آسیب های ناشی از بیماری پارکینسون باشد.

چرا؟ یک مطالعه جدید نشان داده است که آنتی اکسیدان های موجود در شراب قرمز و میوه هایی مانند انواع توت ها ممکن است پیشرفت اختلال حرکتی را کاهش دهند.

به گفته محققان، افراد مبتلا به بیماری پارکینسون که سه وعده یا بیشتر در هفته از غذاهای غنی از آنتی اکسیدان به نام فلاونوئیدها می خورند، در مقایسه با افرادی که غذاهای غنی از فلاونوئید زیاد مصرف نمی کنند، احتمال مرگ زودرس کمتری دارند.

دکتر شیانگ گائو، محقق ارشد این مطالعه گفت: “فلاونوئیدها به طور طبیعی یافت می شوند، و آنها ترکیبات غذایی گیاهی و غنی در میوه ها و سبزیجات هستند. آنها رنگ های مختلفی در این گیاهان می دهند.” او مدیر آزمایشگاه اپیدمیولوژی تغذیه در دانشگاه پن استیت در پارک دانشگاه است.

وی افزود: یک رژیم غذایی سالم و سرشار از میوه ها و سبزیجات رنگارنگ، حتی پس از تشخیص بیماری پارکینسون، می تواند پیشرفت بیماری را کند کرده و بقا را بهبود بخشد.

گائو گفت، با این حال، این مطالعه نمی تواند ثابت کند که فلاونوئیدها عمر بیماران پارکینسون را افزایش می دهند، فقط به این دلیل که ممکن است ارتباطی وجود داشته باشد.

در مطالعه قبلی ما منتشر شده در عصب شناسی در سال ۲۰۱۲، ما دریافتیم که فلاونوئیدها می توانند از خطر ابتلا به بیماری پارکینسون در آینده در میان افرادی که در شروع پیگیری به بیماری پارکینسون مبتلا نشده اند، جلوگیری کند. . “

محققان گفتند فلاونوئیدهای موجود در برخی میوه ها، چای و شراب قرمز می توانند به سرعت از سد خونی مغزی عبور کنند و استرس اکسیداتیو، التهاب و تصلب شرایین را در مغز تسکین دهند که ممکن است تأثیر بیماری پارکینسون را کاهش دهد.

برای این مطالعه، گائو و همکارانش اطلاعات بیش از ۱۲۰۰ فرد مبتلا به بیماری پارکینسون با میانگین سنی ۷۲ سال و میانگین سنی ۳۳ را جمع آوری کردند. هر چهار سال یک بار، بیماران به سؤالاتی در مورد رژیم غذایی خود پاسخ می دادند. به طور خاص، از آنها پرسیده شد که چند بار چای، سیب، توت، پرتقال و آب پرتقال می نوشند.

در طول این مطالعه، ۷۵ درصد از بیماران فوت کردند. از این تعداد، ۵۱۳ نفر بر اثر بیماری پارکینسون، ۱۱۲ نفر بر اثر بیماری قلبی عروقی و ۶۹ نفر بر اثر سرطان جان خود را از دست دادند.

محققان دریافتند افرادی که رژیم غذایی آنها حاوی بیشترین فلاونوئیدها بود، ۷۰ درصد شانس بیشتری برای زنده ماندن در مقایسه با افرادی که رژیم غذایی آنها حاوی کمترین مقدار فلاونوئید بود، داشتند.

بیشترین میزان مصرف فلاونوئیدها حدود ۶۷۳ میلی گرم (میلی گرم) در روز و کمترین آن حدود ۱۳۴ میلی گرم در روز بود. برای مرجع، توت فرنگی حاوی حدود ۱۸۰ میلی گرم فلاونوئید در هر ۱۰۰ گرم و سیب حاوی حدود ۱۱۳ است.

گائو خاطرنشان کرد که خوردن بیشتر غذاهای غنی از فلاونوئیدها قبل از ابتلا به بیماری پارکینسون با خطر کمتر مرگ در مردان مرتبط است نه زنان. وی خاطرنشان کرد که پس از تشخیص بیماری پارکینسون، خوردن فلاونوئیدهای بیشتر با افزایش نرخ بقا برای هر دو جنس مرتبط است.

در مورد بهترین غذاها، محققان دریافتند افرادی که بیشترین آنتوسیانین را که در شراب قرمز و انواع توت ها یافت می شود مصرف می کنند، نسبت به افرادی که کمترین مقدار آنتوسیانین را مصرف می کنند، ۶۶ درصد بیشتر بقا دارند.

نسبت به فلاونوئیدهای فلاون ۳-اول موجود در سیب، چای و شراب، آنهایی که بیشترین مصرف را داشتند ۶۹ درصد بیشتر از آنهایی که کمترین مصرف را مصرف کردند، بقا داشتند.

اگرچه مشخص نیست که چگونه فلاونوئیدها بقای بیماری پارکینسون را بهبود می بخشند، افزودن انواع توت ها، سیب، پرتقال و چای به رژیم غذایی ممکن است راهی آسان و کم خطر برای بهبود نتایج باشد. با این حال، او به افرادی که الکل نمی‌نوشند توصیه نمی‌کند که شروع کنند، اما کسانی که مصرف می‌کنند ممکن است بخواهند به شراب قرمز روی آورند.

این گزارش در ۲۶ ژانویه به صورت آنلاین در مجله منتشر شد عصب شناسی.

دکتر مایکل اوکون، مشاور ملی پزشکی بنیاد پارکینسون و مدیر موسسه بیماری های عصبی نورمن وکسل در دانشگاه فلوریدا در گینزویل، گفت: افزودن ناگهانی فلاونوئیدها به رژیم غذایی شما ممکن است ترفند جادویی برای زندگی طولانی تر برای بیماران پارکینسون نباشد. .

او گفت: «ماهیت داده‌های این مطالعه نباید توضیح داده شود، زیرا افراد مبتلا به بیماری پارکینسون اگر ناگهان رژیم غذایی خود را با فلاونوئیدها تغییر دهند، عمر طولانی‌تری خواهند داشت. به عنوان مثال، مخلوط کردن شراب با بیماری پارکینسون همیشه بی خطر نیست، زیرا می تواند منجر به آسیب هایی شود که معمولاً با سقوط همراه است.نمایش اسلاید

مراحل زوال عقل: بیماری آلزایمر و پیری مغز
نمایش اسلاید را ببینید

این بدان معنا نیست که فلاونوئیدها برای بیماران پارکینسون خوب نیستند و ممکن است فواید خاصی برای افراد مبتلا به این بیماری داشته باشند.

اوکون گفت: «به طور کلی، فلاونوئیدها برای سلامتی شما عالی هستند و این مطالعه به ادبیات جمعی در حمایت از نقش احتمالی در بیماری پارکینسون اضافه می‌کند.

اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیماری پارکینسون، به بنیاد پارکینسون مراجعه کنید.

منابع: Xiang Gao، MD، PhD، استاد، و مدیر، آزمایشگاه اپیدمیولوژی تغذیه، دانشگاه ایالتی پن، پارک دانشگاه، پنسیلوانیا. مایکل اوکون، MD، مشاور پزشکی ملی، بنیاد پارکینسون، مدیر موسسه عصبی نورمن وکسل در دانشگاه فلوریدا، گینزویل، فلوریدا. عصب شناسی ، ژانویه. ۲۶، ۲۰۲۲، آنلاین

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


از جانب آرم WebMD

راه حل های بهداشتی از حامیان ما

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/