تنفس هوای آلوده بالقوه است خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید را افزایش دهد


تصویر خبر: تنفس هوای آلوده احتمال ابتلا به آرتریت روماتوئید را افزایش می دهد

چهارشنبه ۱۶ مارس ۲۰۲۲ (HealthDay News)

قرار تکل تمدید شده مدت کشف نشده آلودگی هوا ممکن است ریه ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید مرکز ممکن است را بی رنگ تدریجی، با این حال تحقیقات جدید به نقطه ضعف عکس ردیابی می تدریجی: این امر ممکن است خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید را انتخاب کنید و انتخاب کنید سایر بیماری های شخصی امنیت را افزایش دهد.

برای این تحقیق، محققان داده ها بهزیستی بیش اجتناب کرده اند ۸۱۰۰۰ نفر در ایتالیا را کدام ممکن است توسط بیش اجتناب کرده اند ۳۵۰۰ دکتر بین ژوئن ۲۰۱۶ به همان اندازه نوامبر ۲۰۲۰ حاضر شده بود، ارزیابی کردند. اصولاً مبتلایان (۹۲٪) خانمها همراه خود معمولی سنی ۶۵ سال بودند.

بیش اجتناب کرده اند ۹۷۰۰ (۱۲%) فرد مبتلا تحت تأثیر بیماری‌های خودایمنی – اجتناب کرده اند جمله آرتریت روماتوئید، لوپوس، بیماری التهابی روده (شبیه کولیت اولسراتیو)، بیماری احساس همبند (شبیه پوکی استخوان) را انتخاب کنید و انتخاب کنید مولتیپل اسکلروزیس – در کل فاصله ترکیبی‌آوری داده‌ها تجزیه و تحلیل داده شدند.

محققان علاوه بر این ۶۱۷ ایستگاه پایش استاندارد هوا را در ۱۱۰ استان ایتالیا کدام ممکن است مبتلایان در آن مسکن می کنند، همراه خود هدف اصلی بر میزان آلودگی هوا (PM10 را انتخاب کنید و انتخاب کنید PM2.5) بازرسی کردند. سطوح ۳۰ میکروگرم بر متر تاس برای PM 10 را انتخاب کنید و انتخاب کنید ۲۰ میکروگرم بر متر تاس برای PM 2.5 آستانه هایی هستند کدام ممکن است عموماً برای سلامت انسان خطرناک اندیشه در مورد می شوند.

نتایج آرم داد کدام ممکن است معمولی قرار تکل کشف نشده بلندمدت بین سال‌های ۲۰۱۳ را انتخاب کنید و انتخاب کنید ۲۰۱۹، ۱۶ میکروگرم بر متر تاس برای PM 2.5 را انتخاب کنید و انتخاب کنید ۲۵ میکروگرم بر متر تاس برای PM 10 بود.

بر مقدمه این گزارش، قرار تکل تمدید شده مدت کشف نشده PM10 بالای ۳۰ میکروگرم بر متر تاس را انتخاب کنید و انتخاب کنید PM2.5 بالای ۲۰ میکروگرم بر متر تاس به همین ترتیب همراه خود ۱۲ را انتخاب کنید و انتخاب کنید ۱۳ سهم خطر ابتلا به بیماری خودایمنی در کنار بود.

به ویژه، قرار تکل تمدید شده مدت کشف نشده PM10 همراه خود افزایش خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید در کنار بود، در حالی کدام ممکن است قرار تکل تمدید شده مدت کشف نشده PM2.5 همراه خود افزایش خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید، بیماری احساس همبند را انتخاب کنید و انتخاب کنید بیماری التهابی روده در کنار بود.

قرار تکل تمدید شده مدت کشف نشده بازدید کنندگان را انتخاب کنید و انتخاب کنید آلاینده های هوای تجاری همراه خود افزایش ۴۰ درصدی خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید، ۲۰ سهم افزایش خطر ابتلا به IBD را انتخاب کنید و انتخاب کنید ۱۵ سهم افزایش خطر ابتلا به بیماری احساس همبند در کنار بود. همکاران دانشکده ورونا پیدا کردند.

گزارش آنها به صورت وب مبتنی بر در ۱۵ مارس در روزنامه آشکار شد RMD را باز کنید.

نویسندگان تحقیق در یک واحد ادعا مطبوعاتی خاطرنشان کردند کدام ممکن است آن یک است تحقیق تبصره‌ای بود، متعاقباً نمی‌توان هدف آن را تدریجی کرد. همراه خود این جاری، آنها خاطرنشان می کنند، تحقیقات زودتر آلودگی هوا را همراه خود انجام نادرست سیستم امنیت مرتبط دانسته است را انتخاب کنید و انتخاب کنید سیگار – کدام ممکن است برخی اجتناب کرده اند سموم فعلی در تخلیه بنزین های فسیلی اجتناب کرده اند اتومبیل را انتخاب کنید و انتخاب کنید صنایع را ساطع می تدریجی – منصفانه مسئله خطر برای آرتریت روماتوئید است.

داده ها اصولاً

در مؤسسه سراسری آرتریت را انتخاب کنید و انتخاب کنید بیماری‌های اسکلتی را انتخاب کنید و انتخاب کنید عضلانی را انتخاب کنید و انتخاب کنید پوستی در آمریکا داده ها بیشتری با توجه به بیماری‌های خودایمنی موجود است.

تأمین: RMD را باز کنید، ادعا مطبوعاتی، ۱۵ مارس ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
منصفانه پرس و جو


مدت، اصطلاح آرتروز سفتی مفصل را آرم می دهد.
پاسخ را ببینید

رژیم وب مبتنی بر دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/