تضییع حقوق شهروندی با چاشنی خطر


شورای شهرداری در هر پروژه ای باید نکات ایمنی را رعایت کند تا انشاءالله حوادث ناگواری رخ ندهد.

شهرداری اردبیل تصمیم دارد برای ایمن سازی تردد مردم پل عابر پیاده در بلوار شهدا روبروی اداره پست احداث کند و برای این منظور هشت عدد ورق فولادی هر کدام با چهار انکربولت نازک در دو طرف بلوار تعبیه شده است. پایه پل نصب شده است.

هر کدام از این صفحات فولادی دارای چهار پیچ هستند که به اندازه ۵ تا ۱۰ سانتی متر از صفحه بیرون زده و هر روز به خصوص در شب باعث زمین خوردن افراد می شوند.

بی توجهی چند ماهه به این پروژه واقعا جای سوال و تاسف دارد و نشان می دهد که شهرداری و شورای شهر واقعا به فکر امنیت مردم نیستند.

علاوه بر این، با توجه به نصب این صفحه فولادی درست در وسط و روی پیاده رو، این سوال پیش می آید که افرادی که در وضعیت فعلی و به خصوص پس از نصب پل عابر پیاده می خواهند از پیاده رو عبور کنند، باید از کجا عبور کنند؟ .ساختن
این اقدامات شهرداری علاوه بر خطرات ذاتی دارای مشکلات فنی است که باید توسط کارشناسان نظام مهندسی و شهرسازی مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین با توجه به عدم توجه شهرداری در ایجاد شرایط تردد ایمن برای مردم، لازم است دادستان اردبیل نیز متولیان امر را مجبور به نصب یا ایمن سازی محل اجرای پروژه کند.

همه مسئولین در قبال حوادث احتمالی در آن مکان مسئول هستند و امید است حادثه ناگواری در آن مکان رخ ندهد.