تشکیل قرارگاه مدارس عشایری و مرزی


به گزارش ایسنا یوسف نوری همزمان با گرامیداشت هفته معلم در تماس تلفنی غیرمنتظره با برنامه «دعوت» شبکه یک سیما که عزیز محمدی منش – معلم مناطق عشایری استان لرستان – در آن برنامه حضور داشت و در مورد مناطق عشایری و روستایی دور افتاده استان لرستان سخن می گفت، تقدیر و تشکر کرد.

عضو کابینه دولت مردمی در این تماس ضمن تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم و تشکر از این برنامه برای دعوت معلمان مناطق عشایری اظهار کرد: این معلمان برای الیگودرز لرستان هستند. من هم اهل ایلام هستم و مدتی معلم ابتدایی بودم. باید به این عزیزان دوست داشتنی احترام گذاشت، مردمان عشایر مردم تولید کننده و به خدا نزدیک هستند و برای کار معلمی سنگ تمام می گذارند.

نوری با اشاره به اینکه مطالبات این معلمان را شنیدم، افزود: یکی از کارهای ما برقراری عدالت آموزشی و نصیب برابر آموزشی است بنابراین قرارگاهی برای مدارس عشایری و مرزی تشکیل داده ایم.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: خبر خوب ما این است که ۸۰۰۰ مدرسه کانکسی و سنگ خشک چین را با کمک خیرین و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ساماندهی می کنیم و طی سه سال این مدارس به مدارس خوب تبدیل می شوند.

وی اضافه کرد: ۱۰ هزار مدرسه عشایری سرویس بهداشتی نداشتند که این مدارس تا ابتدای سال تحصیلی ساماندهی می شوند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عزیز محمدی منش معلمی است که تلاش‌های ایثارگرانه و خارج از شرح وظایف معلمی انجام می‌دهد. او با کمترین امکانات، تمام توان خود را برای باسواد کردن کودکان لرستانی به کار گرفته است و با به خطر انداختن جان خود می‌کوشد در دورافتاده‌ترین نقاط کشور، کودکی به خاطر نداشتن معلم از تحصیل بازنماند.

وی در روستاها و مناطق دور افتاده استان لرستان بارها برای ساخت مدارس اقدام کرده است و به روستاییان برای وضع حمل زنان باردار، بیماران و افراد حادثه کمک رسانده است و با کمک های وی و مساعدت دستگاه ها، هلیکوپتر امداد به این مناطق اعزام شده است.

انتهای پیام