تست: می خواهیم ارزش و اعتبار تیم ملی را در تاجیکستان افزایش دهیم / بزرگترین مشکل ما نبود بازیکنان کلیدی است – شما آنلاین هستید


به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مریم آزمون درباره شرایط آماده سازی تیم ملی فوتبال بانوان برای حضور در مسابقات کافه تاجیکستان اظهار داشت: فدراسیون فوتبال با توجه به نتایج اخیر جوانان تصمیم گرفت کادر فنی نوجوانان. باید برای بزرگسالان انتخاب شود. همانطور که می دانید با این تیم برای اولین بار می توانیم قهرمان غرب آسیا شویم و تیم های قدرتمند منطقه را شکست دهیم. من از حضور در این جایگاه بسیار خوشحالم و مشتاق حضور در این تیم هستم. بعداً در تیم ملی بزرگسالان می توانم برنامه هایی را که در ذهنم است برای پیشرفت فوتبال بانوان اجرا کنم.

وی افزود: مسابقات پیش رو در تاجیکستان با حضور پنج تیم از تاجیکستان، قرقیزستان، ترکمنستان و ازبکستان در کنار ایران از ۱۴ تا ۲۹ تیرماه در شهر دوشنبه برگزار می شود. این اولین اردویی بود که برگزار کردیم. متاسفانه شانس انجام بازی تدارکاتی و تدارکاتی کم بود و با مشکلات زیادی هم مواجه شدیم.

سرمربی تیم فوتبال بانوان ادامه داد: بزرگترین مشکل ما کمبود بازیکنان کلیدی تیم است. این بازیکن برای تیم بم کار می کرد و باشگاه تصمیم گرفت بازیکنانش را در اختیار تیم ملی قرار ندهد. می دانید که ترکیب اصلی ما، هفت بازیکن مانند زندی، طاهری، محمدی و قنبری و … افراد خوب دیگری که سال ها سابقه بازی ملی را دارند، با این باشگاه قرارداد دارند و به نوعی حدود ۷۰ درصد پتانسیل تیم ملی را دارند. به ما داده نشده است

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه حدود ۵ بازیکن بسیار تاثیرگذار در تیم ملی مانند ثنا صادقی، مرضیه نیکخواه، زهره کودکی و غزاله بنی طالبی حضور دارند که اگر این بازیکنان را بشناسید بدنه اصلی تیم ملی کشورمان هستند و در هشت ماه بعد از برنامه تیم ملی آنها در اردو بودند و در مسابقات بین المللی حضور داشتند، متاسفانه ما هم این بازیکنان را نداریم.

آزمون در تشریح وضعیت فعلی این تیم گفت: با دعوت از بازیکنان خوب لیگ توانستیم موقعیت هایی را برای حضور آنها در تیم ملی ایجاد کنیم. ما بازیکنان جوان خوبی داریم که می توانند تیم ملی خوبی داشته باشند. البته شانس کمی برای این مسابقات داشتیم اما سعی کردیم تمام تلاش و انرژی خود را به کار بگیریم. حمایت فدرال بسیار تحسین شده است. تلاش می کنند در این مدت کوتاه نیازهای ما را برطرف کنند.

سرمربی تیم فوتبال بانوان افزود: بازیکنان بعد از ۲۵ خرداد که لیگ طولانی ما تمام شده استراحت می کنند و به همین دلیل آمادگی بدنی ندارند. ما در تلاش هستیم تا بدن بازیکنان را به سطحی برسانیم که بتوانند چهار بازی رسمی انجام دهند. کار سختی است، اما ما برای روزهای سخت خلق شده ایم. ما آماده بودیم و کارکنان در کنار من بسیار خوب بودند. یکی از آنها خانم جهان نجاتی است که توانست تیمش را نایب قهرمان باشگاه های آسیایی کند.

وی در پایان گفت: به همه عزیزان ایرانی قول می دهم بازیکنان ما بسیار جوان و با انگیزه هستند و با توجه به اتفاقاتی که امروز برای تیم ملی ایجاد کردند همه چیز خوب است و یک بازی دوستانه داریم. جو و امیدوارم بتوانیم در این رقابت ها علاوه بر نمایش یک بازی خوب، اعتبار و ارزش تیم ملی را افزایش دهیم و آغازی برای آینده برای ارتقای فوتبال بانوان در آسیا و خارج از جهان باشد.

انتهای پیام/