تست سوخت گیری موشک “آرتمیس ۱” انجام شد – شما آنلاین


تست سوخت گیری موشک
تست سوخت گیری موشک

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، در این ماموریت کپسول بدون سرنشین اوریون به کمک این ابر موشک به مدار ماه خواهد رفت. ناسا قبلاً تلاش کرده است تا در ۳ سپتامبر مأموریت مذکور را انجام دهد. اما به دلیل نشت سوخت هیدروژن مایع نتوانست آن را تکمیل کند […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، در این ماموریت کپسول بدون سرنشین اوریون به کمک این ابر موشک به مدار ماه خواهد رفت.
ناسا قبلاً تلاش کرده است تا در ۳ سپتامبر مأموریت مذکور را انجام دهد. اما به دلیل نشت سوخت هیدروژن مایع نتوانست آن را تکمیل کند. پس از آن تیم پروژه قطعه اتصال به قسمت اصلی راکت را تعمیر و مقرر شد آزمایشی برای بررسی کارایی فرآیند انجام شود. این آزمایش در Pad 39B در مرکز فضایی کندی در فلوریدا انجام شد و موفقیت آمیز بود.
چارلی بلک ول تامسون، مدیر راه اندازی آرتمیس، گفت: “همه اهدافی که می خواستیم آزمایش کنیم محقق شده اند.”
البته این بدان معنا نیست که در آزمون همه چیز به راحتی انجام می شود. به عنوان مثال، هنگام سوخت گیری هیدروژ، نشتی در کانکتور دوباره آشکار می شود. اما تیم پروژه توانست آن را ردیابی و آن را تعمیر کند.
ناسا در حال حاضر قصد دارد ماموریت Artemis One را در ۲۷ سپتامبر به فضا پرتاب کند. همچنین ۲ اکتبر به عنوان تاریخ پشتیبان برای انجام ماموریت در نظر گرفته شده است.