تحقق توسعه پایدار شهری با مالیات بر ارزش افزوده


شهردار اردبیل گفت: پرداخت مالیات بر ارزش افزوده توسط مودیان تاثیر بسزایی در ساخت و تکمیل پروژه های عمرانی شهری دارد.

محمود صفری: تحقق توسعه پایدار شهری با مالیات بر ارزش افزوده

به گزارش شهرخان، محمود صفری شهردار اردبیل با حضور در اداره کل امور مالیاتی استان ضمن دیدار با داریوش سرخانی مقدم مدیرکل جدید امور مالیاتی استان اردبیل و تبریک انتصاب وی، گفت: مالیات دریافتی از محل مالیات بر ارزش افزوده تاثیر زیادی در روند اجرایی پروژه های عمرانی شهری دارد.

وی با اشاره به اینکه توسعه پایدار یک شهر از طریق مالیات بر ارزش افزوده میسر می شود، گفت: مالیات بر ارزش افزوده نیز منبع درآمد مهمی برای شهرداری ها است.

شهردار اردبیل با بیان اینکه تلاش می کنیم پروژه های عمرانی از محل درآمد مالیاتی را به بهترین نحو به مردم معرفی کنیم، افزود: با معرفی این پروژه مردم تاثیر پرداخت مالیات خود را در شهر احساس خواهند کرد.

صفری بیان کرد: انعقاد پروژه دیکوسنتر با اعتباری بالغ بر هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان، اجرای طرح بازار آهن فروشان، ساماندهی رودخانه های بلیخلوچای و نورانچای، فسخ قرارداد پروژه توزیع و تعیین تکلیف، نوسازی و بهسازی سرویس‌های بهداشتی و تامین روشنایی پل‌های ارجستان و گلمغان و همچنین تعمیر ۲ کیلومتر مسیر چمن مصنوعی دریاچه شورابیل از اقدامات شهرداری اردبیل در سال گذشته است.

در ادامه داریوش سرخانی مقدم مدیرکل امور مالیاتی منطقه اردبیل ضمن تشکر از حضور شهردار اردبیل گفت: هدف اصلی دولت و شهرداری خدمت به مردم است.

وی بر لزوم استفاده بهینه شهرداری ها از اعتبارات دریافتی از محل مالیات بر ارزش افزوده تاکید کرد و افزود: امیدواریم با اتحاد و هماهنگی هر چه زودتر شاهد رفع موانع باشیم تا به نتیجه برسیم.