تجهیزات اندازه‌گیری و پایش آلودگی هوا در آن تعبیه شده است – شما آنلاین هستید


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، محققان یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران موفق به طراحی و تولید ۱۰۰ درصد هوای محیطی خورشیدی شدند. دستگاه های نظارت بر کیفیت این دستگاه قابلیت پایش آلاینده های هوای محیط، آلودگی صوتی، بو و پارامترهای جوی را دارد.

سپهر حیدر عربی، مدیرعامل این شرکت گفت: این دستگاه با انرژی خورشیدی کار می کند و بدون نیاز به برق شهری اطلاعات پایش هوایی را به صورت آنلاین (سیستم اینترنتی) و آفلاین (سیمای شهر) ارائه می کند.

وی افزود: این دستگاه اطلاعات آلودگی هوای شهری از جمله غلظت گرد و غبار (PM2.5 و PM10) و گازهای آلاینده (O3، CO، NO2، SO2 و VOC) و همچنین هواشناسی (دما، رطوبت، فشار هوا) را ارائه می دهد. ، نویز، سرعت و جهت.” باد را که قبلاً توسط نمونه های خارجی حمل می شد اندازه گیری و نظارت کنید.

حیدر عربی با تاکید بر اینکه تمامی مراحل تولید بومی است ادامه می دهد: تمامی مراحل طراحی بدنه، برد برق، برنامه نویسی کامپیوتر، سایت آنلاین و نصب به صورت بومی و توسط محققان جوان کشور انجام می شود.

وی ادامه داد: ابتدا برد برق دستگاه با توجه به کاربرد دستگاه طراحی و برنامه ریزی می شود و سپس با توجه به برد، اجزای داخلی و شرایط محیطی دستگاه، بدنه و اجزای مکانیکی دستگاه طراحی می شود. دستگاه.” این طراحی ابتدا بر روی کامپیوتر انجام می شود و سپس با استفاده از نتایج آزمایش میدانی دستگاه تکمیل یا اصلاح می شود. پس از انجام چندین تست، مدل نهایی دستگاه، نصب و برنامه نویسی سایت دستگاه به پایان می رسد.

حیدر عربی با اشاره به اینکه نیاز کشور در منطقه تنها از طریق خروج ارز و واردات محصولات خارجی تامین می شود، گفت: همچنین جلوگیری کنید.

مدیرعامل این شرکت با اشاره به اهمیت ارائه ارزش پیشنهادی در کسب و کار، مزیت های محصولات جدید این شرکت را برشمرد و می افزاید: دارای دانش داخلی و امکان ایجاد هرگونه اصلاح و تغییر با توجه به وضعیت دستگاه، ارائه خدمات پس از فروش در کوتاه ترین زمان و با بهترین شرایط عرضه محصولات با قیمت حداکثر یک پنجم نمونه های خارجی و جلوگیری از خروج ارز و همچنین رعایت مسائل امنیتی به دلیل اهمیت فضای اطلاعاتی هر کشور و آنلاین دستگاه ها از جمله مزیت های محصولات این شرکت می باشد.تجارت شود.

حیدر عربی در معرفی رقبای خارجی و داخلی این شرکت گفت: محصولات مشابه توسط کشورهایی مانند چین، ژاپن، آلمان، ایتالیا و فرانسه تولید می شود. نمونه مشابهی در کشور ندارد و بی نظیر محسوب می شود.

وی با بیان اینکه محصول جدید ۱۰۰ درصد نیاز بازار را تامین می کند و ۱۰۰ درصد سهم بازار این محصول متعلق به شرکت است، خاطرنشان کرد: ایستگاه پایش کیفیت هوای محیط سالانه بیش از ۶۰۰ هزار دلار از محل خروجی های خارجی است. واحد پول کشور.بلاک.

حیدر عربی درباره مشتریان محصولات این شرکت گفت: وزارت بهداشت، سازمان های محیط زیست، دانشگاه ها، کارخانه ها، آزمایشگاه های خصوصی و شرکت های نظارتی از مشتریان این شرکت هستند.

حیدر عربی همچنین به تولید ۸ محصول دیگر توسط این شرکت اشاره کرد و افزود: این شرکت در تولیدات دیگری همچون غبار سنج پرتابل محیطی، کنتور گاز محیطی قابل حمل، دستگاه نظارت بر گرد و غبار گازهای صنعتی، کنتور گاز دودکش قابل حمل، خودروی قابل حمل موفق بوده است. آنالایزر گاز دوده برای طراحی و تولید مات سنج، آنالایزر گاز خروجی قابل حمل خودرو، دستگاه های نظارت لحظه ای ذرات و دستگاه های نمونه برداری ذرات هوای محیط. این شرکت در تلاش است تا تولید این محصول را غیرضروری و مستقل از واردات تجهیزات سنجش آلودگی هوا کند.