تبلت کلاس علوم ورزشی چیست؟ مکمل cla چه مزایا و عوارضی دارد؟


شما در این مقاله می خوانید

Cella مخفف “ترکیب لینولئیک اسید” است. این مکمل نوعی اسید چرب نابالغ است که به گروه اسیدهای چرب ضروری تعلق دارد. این ماده به طور طبیعی در گاو و محصولات لبنی یافت می شود و بسیاری از مطالعات نشان می دهد که باعث سوزاندن چربی می شود. در واقع ، مکمل پنجه یکی از محبوب ترین چربی سوزها در جهان است و برخی معتقدند که این مکمل ممکن است خواص سالم دیگری نیز داشته باشد. این مقاله به طور مفصل پنجه ها و تأثیر آنها بر وزن و سلامت کلی شما را توضیح می دهد.

مکمل CLA چیست؟

کلارا در حال حاضر توجه خود را در صنعت ورزش و تناسب اندام جلب می کند. اما آیا این مکمل ترکیبی به همان اندازه که محبوب است م effectiveثر است؟ آیا برای بدن مفید است؟ آیا می تواند مکمل خوبی برای کاهش وزن باشد؟ مصرف مکمل CLA چه تاثیری بر کاهش وزن دارد؟ سایر عوارض جانبی چیست؟ در واقع ، پاسخ این س questionsالات در تفاوت بین کلاچ طبیعی غذا و کلاچ نهفته است.

اسید لینولئیک رایج ترین امگا 6 موجود در روغن های گیاهی است و در غذاهای دیگر مانند بره یا گوشت گاو یا محصولات لبنی یافت می شود. با این حال ، مکمل های روکش صنعتی از روغن های گیاهی ناسالم استفاده می کنند. این ترکیب حاوی چربی های ترانس ناقص (دو ترکیب در اسیدهای چرب) است که در غذاهای حیوانی یافت نمی شود اما می تواند برای مصرف روغن های صنعت ترانس در این مکمل ها مضر باشد.

منابع صدف (میلی گرم بر کیلوگرم چربی)

منابع حیوانی و محصولات آنها / اندازه پنجه (میلی گرم در گرم چربی)

  • گوشت گاو تازه / 4.2
  • پای گاو – 5.6
  • مرغ – 0.9
  • شیرگون – 1.2
  • پنیر – 4.5
  • پنیر چدار – 3.6

مزایای خوردن طایفه

CLA چیست؟  مکمل cla چه مزایا و عوارضی دارد؟

محبوبیت Clam به عنوان یک مکمل غذایی با کاهش وزن و کاهش وزن ارتباط دارد. مصرف این مکمل می تواند به کاهش وزن و سوزاندن چربی از طریق مجموعه ای از واکنش های بیوشیمیایی کمک کند ، که به نوبه خود متابولیسم اولیه شما را افزایش می دهد. افزایش متابولیسم پایه به این معنی است که برای انجام فعالیت باید کالری بیشتری سوزانده شود.

متابولیسم پایه حداقل مقدار انرژی مورد نیاز بدن برای عملکرد است. کلا در یک سری واکنش های متابولیکی شرکت می کند که فعالیت سلول های چربی بدن را تنظیم می کند. تصور می شود که افزایش BLA باعث کاهش درصد چربی و افزایش مصرف انرژی می شود.

بر اساس مطالعه ای که روی موش ها در سال 1998 انجام شد. (این آزمایش به مدت 6 هفته انجام شد ، هنگامی که به گروه موش ها لباس داده شد و مکمل برای بقیه هوش استفاده نشد). ، سرعت رشد و چربی بدن کاهش یافت. این داده ها نشان می دهد که CLA باعث افزایش متابولیسم در موش ها و کاهش چربی بدن در موش ها می شود.

از سوی دیگر ، این مکمل باعث افزایش رشد ماهیچه ها می شود. از آنجا که ماهیچه ها در متابولیسم دخیل هستند ، توده عضلانی بدون چربی کالری بیشتری می سوزاند. مصرف مکمل می تواند کلسترول بد ، مقاومت به انسولین و سطح قند خون را کاهش دهد. این امر باعث تقویت بیشتر سیستم ایمنی بدن می شود.

لازم به ذکر است که ورزش و رژیم غذایی مناسب و منظم می تواند “تأثیر مضر” بر بدن داشته باشد. اگرچه فعالیت بدنی بیش از حد می تواند سیستم ایمنی بدن را ضعیف کند ، اما مطالعات نشان می دهد که مصرف این مکمل و تغذیه مناسب نه تنها می تواند سیستم ایمنی بدن را سرکوب کند بلکه باعث تقویت آن نیز می شود.

قرص Cla عوارض جانبی چیست؟

در صورت مصرف بیش از حد این مکمل ، ممکن است لازم باشد از CLA اجتناب کنید (مشابه سایر مکمل های غذایی دیگر). این موارد شامل درد شکم ، اسهال ، تهوع و نفخ و همچنین افزایش خطر چاقی در افراد مبتلا به دیابت است. صدف می تواند برای نوزاد و نوزاد خطرناک باشد ، بنابراین مادران باردار باید از مصرف این مکمل خودداری کنند.

تاثیر CLA بر کبد

این مکمل همچنین می تواند باعث تجمع چربی در کبد شود (بیماری کبد چرب). البته اگر از صدف به مقدار کم با تغذیه مناسب و کافی استفاده شود یا به طور طبیعی از منابع حیوانی استفاده شود ، برای سلامت کلی فرد مفید است و مزایای آن در بدن باقی می ماند.

نحوه استفاده از CLA و زمان مصرف قرص های CLA

دوزهای مختلفی برای این مکمل پیشنهاد می شود. به عبارت دیگر ، برای کمک به کاهش چربی بدن ، باید روزانه 1.8 تا 7 گرم CLA بنوشید. مکمل های لینولئیک اسید معمولاً در انواع مختلف و به صورت قرص یا پودر ژله جامد در دسترس هستند.

برای نتیجه بهتر ، توصیه می کنیم 2 قرص ژله را برای 1 تا 3 وعده در روز مصرف کنید. شما باید از محصولات مختلف با روکش 80٪ استفاده کنید. توجه داشته باشید که مصرف این مکمل با غذاهای حاوی پروتئین بالا ، مانند شیر ، می تواند خطر اسهال و حالت تهوع را کاهش دهد.

توصیه هایی برای استفاده در خانه

اگرچه خوردن کلون همراه با غذاهای غنی از پروتئین و تغذیه مناسب و کافی و ورزش منظم تأثیر بیشتری بر وزن بدن دارد ، اما تضمین کننده کاهش وزن شما نیست. این ماده تأثیر بسزایی در کاهش چربی دارد ، اما توده عضلانی بدون چربی را نیز افزایش می دهد.

اگر از میخک با منابع غذایی متعدد استفاده می کنید و هنوز مطمئن نیستید که چگونه یا چقدر از این مکمل استفاده کنید ، با معلم یا متخصص تغذیه خود مشورت کنید. یا اگر با سختی کنار می آیید ، مکمل CLA به شما کمک می کند تا به اهداف خود برسید و وزن مورد نظر خود را افزایش دهید.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: Health Line + Living Strong + myprotein


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *