تبصره ۱۸ اعتباری در راستای توسعه واحد تولیدی در اردبیل جذب شود


استاندار اردبیل گفت: بانک ها در تخصیص تسهیلات تبصره ۱۸ برای توسعه واحدهای تولیدی اردبیل سهل انگاری نکنند.

سید حمید عاملی

سید حامد عاملی صبح یکشنبه در جلسه بررسی روند پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ در استان اظهار داشت: با هدف حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی، ۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات از تبصره ۱۸ در سطح منطقه اردبیل پرداخت می شود.

وی خاطرنشان کرد: بانک هایی که فعالیت می کنند باید در پرداخت تسهیلات از تبصره ۱۸ برای سرمایه گذاران و کارآفرینان تلاش مضاعفی داشته باشند تا بتوانیم با حمایت همه جانبه مسئولان و مدیران نهادی این تسهیلات را در بخش کشاورزی، گردشگری، صنعتی و فرهنگی و ورزشی ارائه کنیم. پرداخت به متقاضیان پروژه شغلی

استاندار اردبیل ضرورت تقویت و توسعه زیرساخت ها در شهرک صنعتی را یادآور شد و تصریح کرد: در شهرک صنعتی مشگین شهر تعدادی از سرمایه گذاران با طرح های جدید تولیدی نیازمند برق هستند که مقرر شد با تامین برق نیاز سرمایه گذاران تامین شود. هماهنگی مدیریت توزیع برق منطقه ای

عاملی گفت: در سال مالی جاری ۶۹۳ میلیارد تومان تسهیلات در این منطقه از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه پرداخت شده است و باید تلاش بیشتری شود تا در زمان باقی مانده این منطقه از این تسهیلات بهره مند شود.

وی افزود: با توجه به فرصت کوتاه باقی مانده تا پایان شهریورماه برای جذب این تسهیلات، لازم است دستگاه های اجرایی به ویژه بانک ها از این تسهیلات بهترین استفاده را ببرند.

استاندار اردبیل ادامه داد: در سال جاری با ابلاغ سهمیه استانی در پرداخت تسهیلات از تبصره ۱۸، منابع لازم به طرح های نیمه تمام، تولیدی و صنعتی که اشتغال زایی می کنند، اختصاص یافته و شرکت های دانش بنیان اولویت بندی شده است.

عاملی با اشاره به آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات از این محل به تولیدکنندگان و سرمایه گذاران افزود: ایجاد اقتصادی، توسعه و طرح های نیمه فعال و متوقف شده که نیاز به منابع مالی دارند از این ردیف تسهیلات بهره مند شده اند تا بتوانند به چرخه تولید بازگردند. و افزایش اشتغال زایی داشته باشیم

وی با بیان اینکه طرح های تولیدی بخش های مختلف صنعت، کشاورزی، گردشگری و همچنین فرهنگی و ورزشی شامل تبصره ۱۸ است، افزود: برخی بانک ها توانسته اند بیش از سهمیه ابلاغی از تسهیلات تبصره ۱۸ برداشت کنند که این امر مستلزم پیگیری ویژه است. بالا و خود بازرسی برای خروج تسهیلات. تعادل مهم است.

عاملی گفت: تزریق این منابع به منطقه اردبیل در توسعه واحدهای تولیدی و رونق اقتصادی حائز اهمیت است و باید مشکلات متقاضیان دریافت این تسهیلات بررسی شود.

وی افزود: همکاری بانک ها به ویژه بانک های خصوصی برای پرداخت این تسهیلات حائز اهمیت است و تسریع در همکاری بانک های خصوصی از مرکز کشور ادامه دارد.