بیمه اغلب ایورمکتین را برای کووید پوشش می دهد، حتی اگر این دارو مؤثر نباشد


تصویر خبر: ایورمکتین اغلب تحت پوشش بیمه کووید است، حتی اگر این دارو کارایی نداشته باشد

دوشنبه ۱۷ ژانویه ۲۰۲۲ (HealthDay News)

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که شرکت‌های بیمه ایالات متحده سالانه میلیون‌ها دلار برای پوشش هزینه ایورمکتین برای بیماران کووید-۱۹ پرداخت می‌کنند، علیرغم اینکه هیچ مدرکی دال بر اثربخشی داروی ضد انگلی در برابر ویروس وجود ندارد.

هم سازمان غذا و داروی ایالات متحده و هم سازمان بهداشت جهانی می گویند که قرص های ایورمکتین – که معمولا برای درمان عفونت های انگلی مانند کرم ها استفاده می شود – نباید برای COVID-19 استفاده شود، مگر برای مطالعات بالینی.

با این حال، محققان دریافته اند که برخی از پزشکان به تجویز دارو ادامه می دهند – و بسیاری از شرکت های بیمه هزینه آن را پرداخت می کنند.

دکتر کائو بینگ چوا، سرپرست این مطالعه، محقق مراقبت‌های بهداشتی در دانشگاه میشیگان در آن آربور، گفت: شرکت‌های بیمه معمولاً درمان‌هایی را که بی‌اثر هستند، پوشش نمی‌دهند، یا حداقل باعث می‌شوند بیماران بیشتر هزینه را بپردازند.

چوا در بیانیه خبری دانشگاه گفت: «مطالعه ما نشان می‌دهد که آن‌ها با ایورمکتین نسخه‌ای برای COVID-19 به طور متفاوتی رفتار می‌کنند. و با انجام این کار، آنها موانع استفاده از یک داروی بی اثر را که برخی به عنوان جایگزینی برای واکسن کووید-۱۹ یا درمان های مبتنی بر شواهد استفاده می کنند، کاهش می دهند.

نویسندگان خاطرنشان می کنند که علاقه به این دارو در دسامبر ۲۰۲۰ افزایش یافته است. اما بر اساس تحقیقات قبلی، به جای محافظت در برابر ویروس، استفاده از دارویی که معمولاً برای اسب ها و دام ها در نظر گرفته می شود منجر به افزایش تماس ها با مراکز کنترل مسمومیت در سراسر کشور شده است. .

در این مطالعه جدید، تجزیه و تحلیل مطالبات بیمه خصوصی و Medicare Advantage از دسامبر ۲۰۲۰ تا مارس ۲۰۲۱، ۵۶۰۰ نسخه خوراکی ایورمکتین را نشان داد که برای عفونت های انگلی نوشته نشده بودند.

کل هزینه هر نسخه برای ایورمکتین برای کووید-۱۹ ۵۸ دلار برای طرح های ویژه بود که ۶۱٪ از آن مبلغ یا حدود ۳۶ دلار را پرداخت می کردند. کل هزینه هر نسخه ۵۲ دلار برای برنامه های Medicare Advantage بود که ۷۴٪ از آن مبلغ یا حدود ۳۹ دلار را پرداخت کرد. بقیه هزینه ها را بیماران پرداخت می کنند.

بر اساس این یافته ها، محققان تخمین زدند که برنامه های خصوصی و مدیکر ممکن است تنها در هفته ۱۳ اوت ۲۰۲۱، ۲.۴ میلیون دلار برای نسخه های ایورمکتین مرتبط با کووید-۱۹ پرداخت کرده باشند.

بر اساس این مطالعه، با این نرخ، شرکت‌های بیمه سالانه حدود ۱۳۰ میلیون دلار برای نسخه‌های ایورمکتین برای COVID-19 هزینه می‌کنند. نتایج به صورت آنلاین در ۱۳ ژانویه منتشر شد مجله انجمن پزشکی آمریکا.

نویسندگان توصیه کردند که شرکت های بیمه باید پوشش خود از ایورمکتین را با سطح شواهد پزشکی پیرامون آن تطبیق دهند – درست مانند سایر داروها، آزمایش ها و روش ها. آنها همچنین باید از پزشکان بخواهند که تجویز ایورمکتین را در طول همه گیری با پر کردن یک فرم مجوز اولیه توجیه کنند.

برای روشن بودن، پزشکان همچنان می‌توانند ایورمکتین را برای COVID-19 تجویز کنند و بیماران می‌توانند هزینه این نسخه‌ها را خودشان بپردازند. منظور ما صرفاً این است که شرکت‌های بیمه نباید این نسخه‌ها را پوشش دهند، مگر اینکه ثابت شود ایورمکتین یک درمان مؤثر برای COVID-19 است. -۱۹،” چوا، متخصص اطفال و عضو موسسه سیاست مراقبت بهداشتی و نوآوری دانشگاه گفت.

اطلاعات بیشتر

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده نسبت به استفاده از ایورمکتین برای درمان COVID-19 هشدار می دهد.

منبع: دانشگاه میشیگان، بیانیه مطبوعاتی، ۱۴ ژانویه ۲۰۲۲

رابرت پریدت

اخبار پزشکی
حق چاپ © HealthDay 2020. تمامی حقوق محفوظ است.نمایش اسلاید

اصلاحات مراقبت های بهداشتی: از سلامت خود در یک اقتصاد متلاطم محافظت کنید
نمایش اسلاید را ببینید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/