بیماری های سیستم قلبی عروقی – درمان و پیشگیری

بیماری های قلبی عروقی در کنار انواع سرطان ها، از علل شماره یک مرگ و میر در دنیای مدرن هستند. مشکلات سیستم قلبی عروقی سال به سال بر تعداد فزاینده ای از جوانان تأثیر می گذارد. به منظور جلوگیری از یک روند وحشتناک، اطلاعاتی در مورد انواع اصلی بیماری ها به شما داده می شود. درمان بیماری های قلبی عروقی عمدتاً انجام اقدامات پیشگیرانه است. در غیر این صورت، او تحت چاقوی جراحی قرار می گیرد، زیرا تعداد کمی از بیماری ها با روش های پزشکی درمان می شوند.

ایسکمی؛ بیماری عروق کرونر قلب انسداد یا باریک شدن رگ های خونی در شریان هایی است که اکسیژن را به قلب می رساند. علت اصلی انقباض عروق آترواسکلروز است – روند تدریجی تجمع کلسترول در دیواره شریان. علل بیماری عروق کرونر نیز ممکن است فرآیندهای متابولیک، عفونت ها، آلرژی ها و انواع دیگر بیماری های عروقی باشد. بنابراین، برای کاهش خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر، ابتدا باید عادات غذایی مناسب ایجاد شود.

درمان آریتمی بیماری های قلبی عروقی. آریتمی – ضربان قلب تصادفی یا سریع (تاکی کاردی – بیش از ۱۲۰ ضربه). آریتمی می تواند ناشی از بیماری قلبی (علل زمینه ای)، اثر داروها، سیگار کشیدن، مصرف بیش از حد الکل، استرس و سبک زندگی کم تحرک باشد. برای جلوگیری از ایجاد آریتمی، باید سبک زندگی سالمی داشته باشید، غذاهای سالم بیشتری بخورید و ورزش کنید، ریتم طبیعی ضربان قلب را عادی کنید – ورزش صبحگاهی و هوای تازه.

نارسایی قلبی – یک اختلال پیچیده که در آن قلب خون کمتر از آنچه باید پمپاژ می کند. این به احتمال زیاد زمانی رخ می دهد که قلب بیش از حد کار کند و بار بیش از حد داشته باشد، یا جریان خون به آن مختل شود. برای جلوگیری از پیشرفت بیماری قلبی عروقی، باید بتوانید استراحت کرده و به طور کامل بهبود پیدا کنید.

نقایص قلبی (مادرزادی یا اکتسابی) تغییر ساختاری در بطن، دهلیز، دریچه، عروق اصلی قلب، سیستم گردش خون در بدن یا قلب. علل بیماری های مادرزادی قلبی (که قبل از تولد اتفاق می افتد) در فرد به طور کامل مشخص نیست، اما می تواند ناشی از بیماری های ویروسی، اضافه وزن، سوء مصرف مواد مخدر و الکل توسط مادر در دوران بارداری باشد. قلب اکتسابی اغلب در نتیجه بیماری ها – تب روماتیسمی، سپسیس، آترواسکلروز، سیفلیس ایجاد می شود. متأسفانه بیماری قلبی یکی از بیماری های قلبی عروقی است که اقدامات پیشگیرانه صد در صدی برای کاهش احتمال ابتلا به بیماری ها وجود ندارد. در بیشتر موارد، درمان بیماری قلبی مادرزادی یا اکتسابی تنها در طی عمل جراحی امکان پذیر است.

بیماری های قلبی عروقی نادرتر شامل کاردیومیوپاتی (بیماری عضله قلب) و پریکاردیت (التهاب بافت اطراف قلب) است. علت کاردیومیوپاتی با بیماری های ژنتیکی مرتبط است، اما قطعا ناشناخته است. پریکاردیت می تواند باعث عفونت (ویروس ها، باکتری ها، ریکتزیا، قارچ ها، انگل ها)، روماتیسم، بیماری های مفصلی، بیماری های خودایمنی، انفارکتوس میوکارد، نارسایی کلیه، تشعشعات، سرطان، انگل شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر