بیماری لثه در اثر التهاب ایجاد می شود

التهاب مزمن چیزی نیست که بتوان آن را سهل انگاری کرد، می تواند کشنده باشد. اگر هنگام مسواک زدن لثه قرمز، متورم یا خونریزی داشتید، به بیماری لثه مبتلا هستید. بیماری لثه التهاب کنترل نشده است. این می تواند منجر به التهاب در سراسر بدن شود و تهدید کننده زندگی است.

التهاب مزمن با بیماری قلبی، سکته مغزی، آرتریت روماتوئید، سرطان و بسیاری از بیماری‌های دیگر که نمی‌خواهید مرتبط است. اتفاقی که می افتد این است که وقتی لثه ها ملتهب می شوند، باکتری های دهان وارد جریان خون می شوند و در سراسر بدن حرکت می کنند. با افزایش دیابت، مهم است بدانید که التهاب لثه کنترل قند خون را برای بیماران دیابتی دشوار می کند.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که افراد مبتلا به بیماری لثه نیز بیشتر در معرض ابتلا به سرطان دهان و برخی دیگر از انواع سرطان هستند. توجه مردان: مردان مبتلا به بیماری لثه و عفونت در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به اختلال نعوظ هستند. خبر خوب این است که التهاب مزمن چیزی است که می توانید آن را کنترل کنید.

پیشگیری از عفونت های دهان کار سختی نیست. آنچه را که مادر، معلمان، دندانپزشک و پزشکان در تمام زندگی به شما گفته اند، دنبال کنید. دندان ها و لثه های خود را دو بار در روز مسواک بزنید و روزانه از نخ دندان استفاده کنید. این همچنین به جلوگیری از بوی بد دهان کمک می کند.

و دو بار در سال برای تمیز کردن به دندانپزشک خود مراجعه کنید. این یک راه حل بسیار ساده برای چیزی است که می تواند باعث درد شدید یا حتی زندگی شما شود.

یکی دیگر از راه های پیشگیری از بیماری لثه و بسیاری از بیماری های دیگر، پیروی از یک رژیم غذایی ضد التهابی است. در صورت امکان از میوه ها و سبزیجات تازه فراوان استفاده کنید. یک مکمل امگا ۳ و نوع خاصی از عسل می تواند التهاب را در سراسر بدن کنترل کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر