به تجربه در برگزاری کارگاه های هنری در اماکن متبرکه نیازمندیم – شما آنلاین هستید


به تجربه برگزاری کارگاه های هنری در اماکن متبرکه نیازمندیم
به تجربه برگزاری کارگاه های هنری در اماکن متبرکه نیازمندیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از واحد ارتباطات و رسانه مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالرضا سهرابی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی با همراهی سیدمصطفی زراوندیان معاون هنری این مرکز گفت: عصر مصادف با سالروز ولادت حضرت سیدالکریم (ع) در آستان بود. مبارک اعلیحضرت حضور داشتند و از کارگاه هنری […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از واحد ارتباطات و رسانه مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالرضا سهرابی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی با همراهی سیدمصطفی زراوندیان معاون هنری این مرکز گفت: شامگاه مصادف با سالروز ولادت حضرت سیدالکریم (علیه السلام) در آستان، معظم له در کارگاه هنری «ابروی ری» حضور یافتند.
سهرابی در این بازدید ضمن قدردانی از حضور و تلاش هنرمندان حاضر در این کارگاه، با آنان به گفتگو پرداخت و در جریان روند خلق آثار هنری قرار گرفت.
مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی، تجربه خلق یک اثر هنری در آستان معنوی و پربرکت روح القدس را تجربه ای متفاوت و الهام بخش توصیف و بیان می کند: برگزاری چنین کارگاهی هم برای هنرمندان و هم برای زائران و هم نزدیکان است. یک فرصت منحصر به فرد و یک تجربه ماندگار؛ زیرا از یک سو فرصت دیدار چهره به چهره را به هنرمندان و زائران می دهد و از سوی دیگر به آنها فرصت می دهد در مورد آثار هنری صحبت کنند که در نوع خود اتفاقی نادر است و ما به ندرت آن را در صحن های مقدس معابد مقدس می بینید
سهرابی ادامه داد: باید تجربه برگزاری این گونه کارگاه ها در اطراف آستان نورانی امام(ع)، اماکن متبرکه و اماکن متبرکه را تکرار کنیم و مراکز هنرهای تجسمی از توسعه و گسترش چنین تجربیاتی حمایت می کنند.
مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی پس از اتمام بازدید از کارگاه «آبرو سینار» از عباس سلیمی معاون فرهنگی و روابط عمومی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) عیادت کرد.
در این دیدار عباس سلیمی ضمن استقبال از ایده برگزاری کارگاه هنری «ابروی ری» از تلاش مرکز هنرهای تجسمی برای برگزاری این کارگاه هنری قدردانی کرد.
عبدالرضا سهرابی ضمن قدردانی از مشارکت معاون فرهنگی و روابط عمومی آستان مبارکه حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در برپایی این کارگاه هنری، بر لزوم تکرار چنین تجربیاتی در اطراف سایر کاخ های متبرکه ملکوتی تاکید کرد. موجود.
کارگاه هنری «ابروی ری» که همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و با هدف نشان دادن ارادت هنرمندان تجسمی به حضور پرافتخار ایشان تأسیس شده بود، بعد از ظهر دیروز به کار خود پایان داد.