به بلندترین پل تله کابین خاورمیانه سفر کنید


وجود بلندترین و بزرگترین پل کابلی در پارک جنگلی مشگین، این شهر را به مقصد گردشگری تبدیل کرده است که در تابستان و بهار پذیرای گردشگران داخلی زیادی است.

به بلندترین پل تله کابین خاورمیانه سفر کنید

به گزارش دیدشهر، با توجه به زیبایی دره سرسبز خیاو چای در منطقه مشگین شهر و با الهام از پل کاپیلانوی ونکوور کانادا، مهندس گنجعلی بیگ اقدام به ایده پردازی و ساخت شاهکارهایی در مشگین شهر کرده است. شهر

برای ساخت این پل از پلیمرها و کامپوزیت هایی استفاده کرده اند که به صورت طرح های چوبی مقاوم در برابر رطوبت، ضربه، آتش و تنش است. در این پل از سنسورهای ضد صاعقه، کنترل حرکت، بادسنج و دمپرهای خنثی کننده تشدید نیز برای ایمنی بیشتر استفاده شده است. ایمنی پل در مقیاس جهانی است و مقاومت بالایی دارد. به گونه ای است که ۳ هزار نفر می توانند در روزهای تعطیل از آن عبور کنند.

هزینه ساخت این پل حدود ۴۰۰ میلیارد ریال است و به طور کامل توسط مهندسان داخلی انجام شده است و در ارتفاع ۸۰ متری از رودخانه خیاوچای ساخته شده است که عرض این پل ۲ متر و طول آن به ۳۶۵ متر می رسد.

قسمت هیجان انگیز پل معلق قسمت شیشه ای آن است. این قسمت از پل از شیشه نشکن ساخته شده است. تقریباً همه کسانی که به این قسمت می رسند ترس را تجربه می کنند. در حال حاضر برای گردشگران.

پل معلق

یکی دیگر از تفریحات این مکان، زیپ لاین پل معلق است که بیشتر جوانان را به خود جذب می کند.

در کنار پل سالن های پذیرایی، ورزش های هوایی، اسب و دوچرخه سواری، رستوران گردان و بازار صنایع دستی، شهربازی، پاراگلایدر، نرم هارد (پرش از ارتفاع روی تشک های بادی) و امکانات تفریحی مختلف دیگر وجود دارد که همگی در داخل گردشگر قرار دارند. . مجموعه ای به نام خیاو در تگیردلی یا نور سبلان قرار دارد که به عنوان بزرگترین پروژه گردشگری استان اردبیل شناخته می شود.

این پل در تاریخ ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ با حضور آقای مسعود سلطانی فر – رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور – راه اندازی شد و به یکی از محبوب ترین جاذبه های اردبیل تبدیل شده است.

این مجموعه تفریحی و گردشگری در استان اردبیل، شهر مشگین، خیابان معیل، خیابان سعدی، پشت بیمارستان ولیعصر واقع شده است.

پل معلق

پل معلق

پل معلق

در این مورد بیشتر بدانید:

زیبایی طبیعی پل معلق مشگین شهر

پل معلق شهر مشگین و هیجان عبور از آن

به بلندترین پل تله کابین خاورمیانه سفر کنید

پل معلق مشگین شهر; پلی در دامن سبلان