بهره برداری از ۵۴۰ واحد مسکونی در اردبیل


معاون مسکن و راه و شهرسازی استان اردبیل از بهره برداری ۵۴۰ واحد مسکونی در اردبیل تا پایان سال خبر داد و گفت: ساخت ۱۰۰۰ واحد خانه نهضت ملی در شهرک اندیشه چهار اردبیل در دست اجراست.

مسکن

محمد زارع حسین زاده روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از طرح نهضت ملی مسکن در اردبیل گفت: سالانه ۱۵ هزار واحد مسکن در استان اردبیل ساخته می شود و ۶۰ هزار واحد نیز تا چهار سال آینده ساخته می شود.

وی به ثبت نام ۹۳ هزار و ۲۶۳ نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: ۵۶ هزار و ۹۸۳ نفر در شهر اردبیل و مابقی در شهرستان ها ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۳۶ هزار و ۷۳۵ نفر واجد شرایط هستند. شرایط مسکن مشخص است.

معاون مسکن و راه و شهرسازی استان اردبیل تصریح کرد: پس از طی چند مرحله پالایش، در مجموع ۱۲ هزار و ۶۵۳ نفر در قالب طرح نهضت ملی مسکن افتتاح کردند که از این تعداد ۵ هزار و ۶۴۶ نفر. با پرداخت مبلغ اولیه ۴۰ میلیون تومان، پس انداز کردند

زارع حسین زاده از تخصیص زمین برای ساخت واحدهای مسکونی در استان خبر داد و افزود: ۱۰۰ هکتار زمین در فاز اول برای ساخت ضمانت شده و در شهرهای دیگر به جز اردبیل زمین اختصاص یافته است.

وی با اشاره به بهره برداری از ۵۴۰ واحد خانه در اردبیل تا پایان سال گفت: عملیات اجرایی این پروژه ها شامل سایت داروپخش با ۱۵۰ واحد و سایت اندیشه دو با ۲۱۰ واحد تا پایان سال جاری آغاز می شود. امسال با پیشرفت ۹۰ درصدی

زارع حسین زاده بیان کرد: افتتاح سایت کارگر با پیشرفت ۹۰ درصدی و اندیشه یک با ۸۰ درصد پیشرفت تا شهریور ماه سال جاری امکان پذیر است تا برای متقاضیان ارسال شود.