بهترین دستگاه عیب یابی خودروهای ایرانی و خارجی


امروزه استفاده از دستگاه عیب یاب به یک نیاز بسیار مهم تبدیل شده است که افراد زیادی به دنبال آن هستند.

استفاده از دستگاه های تشخیصی صحیح و حرفه ای برای رفع مشکلات مربوط به خودرو یک اصل بسیار مهم است. به همین دلیل باید اقدامات متعددی در این راستا انجام دهید که هر کدام در نوع خود مهم هستند. در حال حاضر انواع مختلفی از دستگاه های دیاگ موجود است که می توانید برای خرید آنها اقدامات لازم را انجام دهید. البته در هنگام خرید این دستگاه باید به نوع خودروی خود نیز توجه کنید.

دیاگ تعریف دستگاه

این ابزار می تواند مشکلات دستگاه دیاگ را به ساده ترین روش حل کند. در واقع دیاگ قطعه ای است که با بررسی اطلاعات دریافتی از خودرو، قطعات شکسته و ایرادات را به شما خواهد گفت. با توجه به شرایطی که برای شما توضیح داده شد، این دستگاه پرکاربرد است.

به همین دلیل می توانید با کمک این ابزار انواع خودروهای ایرانی و خارجی را تعمیر کنید. امروزه این دستگاه ها در انواع مختلفی تولید می شوند که هر کدام در نوع خود دارای اهمیت هستند. بنابراین به شما توصیه می کنیم در اسرع وقت نسبت به خرید دستگاه عیب یابی باکیفیت اقدام کنید تا مشکل شما به راحتی برطرف شود. البته باید دستگاه های عیب یاب نیز با توجه به مدل خودرو خریداری شود تا هر چه بهتر مورد استفاده قرار گیرد. نظرسنجی انجام شده در این زمینه نشان می دهد که تمامی متخصصان تعمیر از این ابزار بی نظیر استفاده می کنند و شما می توانید یکی از آنها باشید.

بررسی نوع دستگاه عیب یاب خودرو

با توجه به توضیحاتی که به شما داده شد باید از اهمیت بالایی برخوردار باشد دستگاه تشخیص خودرو می دانید که این ابزار انواع مختلفی دارد که باید هر کدام را جداگانه بررسی کرد. در حال حاضر شاهد عرضه این محصول به دو شکل مختلف موبایل و لپ تاپ در بازار هستیم. نمونه های موبایل قابل حمل، به همین دلیل است که می توان آنها را به طور دائم جابجا کرد. معمولا اکثر دستیاران خودرو از این نوع خاص نمودار استفاده می کنند. این دستگاه دارای باتری است که انرژی شما را تامین می کند.

Laptop Diag یکی دیگر از این ابزارها است که به طور مرتب مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع دستگاه ها برای نمایش نتایج دستگاه به لپ تاپ نیاز دارید. در واقع این ابزار صفحه نمایش رایگان ندارد. این نوع دیاگ معمولا در تعمیرگاه های خودرو استفاده می شود که مزایا و معایب خاص خود را دارد. می توانید نرم افزارهای مختلف مربوط به خودرو را بر روی لپ تاپ نصب کرده و عملیات خود را کامل کنید. نوع دیگری از دستگاه های موجود در این قسمت تبلت یا موبایل است. این تجهیزات جدیدتر از دو دستگاه قبلی است که می توانید از آن به بهترین شکل استفاده کنید. در این صورت از گوشی یا تبلت خود برای اطلاع از آسیب دیدگی خودرو استفاده می کنید.

نحوه عملکرد دستگاه تشخیص

با توجه به توضیحاتی که در مورد دستگاه عیب یابی داده شد، باید از نحوه عملکرد و عملکرد آن آگاهی کافی داشته باشید. بر همین اساس، امروزه می بینید که دستگاه های جدید با تکنولوژی جدیدتری ساخته می شوند. برای اینکه دستگاه دیاگ به بهترین شکل ممکن کار کند فاکتورهای مهمی باید رعایت شود. یکی از این موارد نرم افزار تشخیص موتور یا ماشین است. برای هر مدل ماشین نرم افزار خاصی وجود دارد که باید به روش خاصی بررسی کنید. داشتن سخت افزاری مانند کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت یا تلفن همراه از دیگر مواردی است که باید آماده کنید.

جدا از این مورد، باید مراقب کابل های ارتباطی و کانکتورها باشید. هرچه کیفیت کابل بالاتر باشد، انتقال داده بهتر است. زمانی که ارتباط بین ICU خودرو و دستگاه عیب یاب برقرار شد، داده ها به خوبی منتقل می شوند. در نهایت نرم افزار مربوطه داده های دریافتی از ICU را پردازش کرده و نقص را مشخص می کند.

نکات مهمی که هنگام خرید دستگاه عیب یابی باید بدانید

امروزه خرید دستگاه عیب یاب به یک نیاز مهم تبدیل شده است که تعمیرکاران زیادی در این راستا اقدام می کنند. با این حال، اگر می خواهید یک دستگاه تشخیص موتور یا خودرو بخرید، باید چندین فاکتور را در نظر بگیرید. برخی از دستگاه های عیب یابی عمومی هستند و برای اکثر مدل های خودرو قابل استفاده هستند.

این در حالی است که برخی دیگر فقط برای خودروهای شرکتی خاص تولید می شوند. در واقع این شما هستید که باید در چنین مواقعی بهترین تصمیم را بگیرید و بر اساس نیاز خود خرید کنید. همچنین بررسی کنید که آیا محصول مورد نظر شامل خدمات پس از فروش می باشد یا خیر. در حال حاضر بسیاری از برندهای موفق دستگاه های تشخیصی را می فروشند که می توانید خرید خود را با توجه به نیاز خود نهایی کنید.

حرف پایانی

دستگاه دیاگ یکی از بهترین ابزارهایی است که با استفاده از آن می توان مشکلات خودرو را به صورت تخصصی تشخیص داد. به همین دلیل، خرید دستگاه عیب یاب یک انتخاب هوشمندانه است که باید به دقت بررسی کنید. بر همین اساس مجتمع صنعتی پارس کوشان بهترین این نوع دستگاه ها را به شما ارائه می دهد. همچنین می توانید سایر قطعات یدکی مانند انژکتور سوخت موتور خودرو را در بهترین وضعیت ممکن از این گروه صنعتی خریداری نمایید. خوشبختانه خدمات پس از فروش خوبی دریافت خواهید کرد، پس از این فرصت طلایی استفاده کنید.