بهترین برنامه غذایی دیابتی

زردچوبه

زردچوبه از زمان های قدیم به دلیل فواید آشپزی و دارویی از جنوب آسیا مورد استقبال قرار گرفته است. ریشه یا ریزوم زردچوبه بلند و گیاهی چند ساله از خانواده زنجبیل است. ترکیب اصلی این گیاه کورکومین است که رنگ زرد نارنجی، طعم کمی تلخ و تند و عطری شبیه خردل به این ادویه می دهد. این یک ادویه بسیار تحسین شده است که به دلیل طعم و بوی عجیب و غریب آن به عنوان یک رنگ موثر، به طور گسترده در آشپزی استفاده می شود. زردچوبه فواید درمانی و دارویی فوق العاده ای دارد. این ریزوم سرشار از فواید درمانی و خواص دارویی است که به درمان بیماری هایی مانند آلرژی، عفونت، التهاب، سوء هاضمه و دیابت کمک می کند. در سیستم درمانی سنتی مانند آیورودا و سیستم طب چینی اهمیت حیاتی دارد. زردچوبه به صورت ریزوم، پودر، کپسول، تنتور و روغن موجود است. به طور کلی هیچ عوارض جانبی ندارد. دیابت شیرین که معمولاً به عنوان دیابت شیرین شناخته می شود، گروهی از بیماری های متابولیک است که سطح گلوکز یا قند خون را مختل می کند. این عمدتاً ناشی از تولید ناکافی انسولین در بدن است که منجر به دیابت نوع ۱ می شود یا عدم پاسخ بدن به انسولین منجر به دیابت نوع ۲ می شود. زردچوبه خواص درمانی شگفت انگیزی در درمان دیابت دارد. خواص آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی و ضد گلیکوژن مرتبط با کورکومین موجود در این ادویه به تنظیم انسولین در بدن، متعادل کردن سطح قند خون و تری گلیسیرید، جلوگیری از ایجاد مقاومت به انسولین یا حساسیت به انسولین، ایمنی بوت، جلوگیری از عفونت و التهاب، کاهش بدن کمک می کند. چربی و استرس و در نتیجه به درمان و پیشگیری از دیابت کمک می کند. وجود آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی گیاهی در زردچوبه به درمان طیف وسیعی از بیماری ها برای بهبود سلامت کلی و تندرستی توده ها کمک می کند. بنابراین، این گیاه به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند

۱). از مشکلات سلامتی جلوگیری می کند

برای اطمینان از داشتن بدنی سالم که بتواند به طور موثر و موثر با بیماری هایی مانند دیابت مبارزه کند.

۲). ایمنی را تقویت می کند

خواص آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی، ضد التهابی و ضد گلیسمی کورکومین موجود در این گیاه با بهبود و تقویت سیستم ایمنی بدن به مبارزه و پیشگیری از بیماری ها کمک می کند و همچنین به پیشگیری از دیابت کمک می کند.

۳). سطح انسولین را تنظیم می کند

لوزالمعده مسئول تولید انسولین در بدن انسان است. خواص ضد گلیسمی زردچوبه به حفظ عملکرد مناسب لوزالمعده، تنظیم و متعادل کردن سطح انسولین، جلوگیری از ایجاد مقاومت به انسولین در بدن، کاهش سطح قند خون و تری گلیسیرید کمک می کند و در نتیجه به درمان موثر دیابت کمک می کند.

۴). چربی های ناخواسته را در بدن تولید می کند

اضافه وزن یا چاقی یک عامل خطر برای ابتلا به دیابت است. کورکومین به کنترل سطح تری گلیسیرید و کلسترول در بدن، متعادل کردن سطح قند خون، سطح گلوکز، بهبود هضم، از بین بردن و جلوگیری از تجمع چربی های مضر کمک می کند که به درمان مشکلات چاقی و افزایش وزن ناخواسته برای جلوگیری از نتایج حاصله کمک می کند. . دیابتی

۵). از عفونت و التهاب جلوگیری می کند

برخی پاتوژن ها مانند ویروس کوکساکی B4، تصور می شود که منجر به دیابت نوع ۱ در انسان می شود. خواص ضد ویروسی، ضد باکتریایی و سایر خواص آنتی بیوتیکی زردچوبه به درمان و پیشگیری از این عفونت ها کمک می کند و در نتیجه به جلوگیری از دیابت کمک می کند.

زردچوبه همچنین به درمان متابولیسم و ​​التهاب برای ایجاد قند خون بالا کمک می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد برنامه غذایی دیابت، وارد شوید

https://www.bestdiabeticmealplans.com/

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر