بستن مسیر برای مزایای اضافی از وام گیرنده برای یک ماه دیگر – شما آنلاین هستید


به گزارش ایسنا، احسان خاندوزی که در نشست هم اندیشی مدیران ستادی و خطی بانک صادرات سخنرانی می کرد، گفت: در ماه های اخیر دولت و به ویژه وزارت اقتصاد بر چند اولویت برای شبکه بانکی تاکید کرده است. مهمترین آن حرکت به سمت قراردادهای بانکداری الکترونیک است که از سوی دولت و شورای اسلامی به عنوان یکی از الزامات مطرح شده است.

بر اساس اعلام وزارت اقتصاد، وی گفت: این امر موجب تسهیل، شفافیت و کوتاه شدن مدت قرارداد و همچنین احقاق حقوق وام گیرندگان می شود.

یکی دیگر از تمرکزهای دولت و وزارت اقتصاد شفاف سازی صورت های مالی بانک ها و شرکت های تابعه به عنوان یکی دیگر از اقداماتی است که به عملکرد مدیریت بانک ها در جهت افزایش بهره وری و کارایی و همچنین افزایش پاسخگویی به مشتریان و سپرده گذاران کمک می کند. .

وزیر اقتصاد افزود: در حوزه مشارکت بانکی، این بی‌توجهی باعث شده است حجم و شاخص‌های بهره‌وری در زیرمجموعه‌ای از شبکه‌های شرکتی بسیار پایین باشد و امیدواریم تداوم شفاف‌سازی صورت‌های مالی به بهبود بانک کمک کند. عملکرد و مدیریت». بسیاری شفافیت را یک هدف ذاتی می دانند، در حالی که از نظر ما، وزارت اقتصاد، شفافیت «ابزار» و راهی برای ارتقای کیفیت مدیریت اقتصادی یک کشور و مسئولیت پذیری بیشتر و استفاده بهتر از اموال و سرمایه در کشور است. اقتصاد. ایران را انجام دهیم.

وی افزود: آنچه در رابطه با شفافیت صورت‌های مالی بانک‌ها رخ داده و خواهد بود، یکی از زنجیره‌هایی است که باید در ارتقای شاخص عملکرد شرکت‌های زیرمجموعه بانک‌ها و اساساً تمامی شرکت‌های دولتی کشور و کشور نشان داده شود. پایان دادن به دوران.” این ضعف را پنهان کنید.

سطح وام های خوب را افزایش دهید

وزیر اقتصاد گفت: موضوع بعدی افزایش سهم اعتبارات خرد است که بر اساس اعتباربخشی به شهروندان و طبقات متوسط ​​و پایین جامعه که دسترسی کمتری به منابع دارند، قابل پرداخت است و خوشبختانه موضوع شروع شد. با خوش شانسی مدیران بانک ها، اما سرعت کار تسهیلات خرد مبتنی بر اعتبار سنجی که نیاز به وثیقه و ضامن کمتری دارد، اصلا به نفع ما نیست و امیدوارم دوستان در این مسیر کمک کنند.

خاندوزی از افزایش دیگری در سطح وام قرض الحسنه یاد کرد که با تصویب شورای پول و اعتبار صورت گرفت.

وزیر اقتصاد «بازگشت سود مازاد بر تسهیلات وام گیرندگان» را یکی از اتفاقاتی که بر خلاف مصوبه شورای پول و اعتبار از مردم گرفته شده است، عنوان کرد. وزارت اقتصاد عمل می کند. در خصوص مخفیگاه ها و سرپناه هایی که محور شبکه بانکی ملی برای دریافت سود اضافی از شهروندان مصوب شورای پول و اعتبار است، در جلسه اخیر شورای پول و اعتبار، راهکاری در نظر گرفته شد و فکر می کنم این راه حل باشد. ماه آینده تصویب شد بازی فینال فرا خواهد رسید.

خاندوزی افزود: از این رو دیگر نمی توان از ابزارهایی مانند ضمانت نامه و … برای این منظور استفاده کرد چرا که ابزار مناسبی برای مقاصد دیگر هستند و نمی توان از آنها برای سرپوش گذاشتن بر اشتباهات و خطاهای این شبکه بانکی استفاده کرد. امیدوارم با توجه به جلساتی که در حوزه بانکی با اعضای هیات مدیره آنها داریم، در اسفند و اوایل سال ۱۴۰۱ بتوانیم به اهداف تعیین شده که مورد توافق سپرده گذاران و سرمایه گذاران و مدیریت بانکی و همچنین ملی است، دست یابیم. اولویت های اقتصادی عملکردی پایدار در پایان سال ارائه می دهد.

خاندوزی در بخشی دیگر از سخنان خود به نکات ویژه ای درباره خود بانک صادرات پرداخت و تاکید کرد: بانک صادرات باید جایگاه خود را در تامین مالی توسعه اقتصادی کشور ارتقا دهد. با توجه به اینکه در طول دهه ۱۳۹۰ نرخ و وضعیت مطلوبی از نظر رشد اقتصادی و رشد سرمایه‌گذاری در کشور نداشتیم و نسبت به دهه‌های گذشته در جایگاه پایین‌تری قرار داشتیم، نیازمند یک شبکه بانکی بزرگ و به ویژه مؤثر هستیم. ، شناخته شده، گسترده و دارای سابقه ای مانند صادرات، می تواند نقش ویژه و بیشتر در اجرای طرح های عمرانی ملی در جهت توسعه اقتصادی داشته باشد و بار سیاست توسعه اقتصادی ملی را از بین ببرد. در عین حال، باید در تجارت بانکی خود با عملکرد و شاخص سودآوری بالاتر حرکت کند.

انتقاد از مطالبات ارزی بانک صادرات

وزیر اقتصاد دومین مورد را «الگوی کسب‌وکار خود بانک صادرات» عنوان کرد که به این معناست که از نظر مدل کسب‌وکار و عملکرد باید وضعیت فعلی این بانک را در تقاطع با فرصت‌های اقتصادی کشور در نظر بگیریم. یک مدل کسب و کار خاص

وی با اشاره به ذینفعان و سوابق بزرگ و مهم بانک صادرات تصریح کرد: اگر بانک صادرات با این مختصات بتواند یک مدل کسب و کار موثر با بازدهی خوب را تعیین کند، می تواند یکی از بانک هایی باشد که عده زیادی را به نفع خود می برد. اقتصاد آنها را خوب می کند و برای آنها رضایت ایجاد می کند.

خاندوزی سومین نکته را در بحث بدهکاران غیرجاری بانک صادرات به ویژه در حوزه شعب خارج از کشور ذکر کرد و گفت: متأسفانه شاخص های این موضوع چندان دلگرم کننده نیست و به نظر من این بانک باید فقط تیم هایی را اختصاص دهد. برای این منظور سال آینده ارز بانکی مطالبات حداقل ۵۰ درصد کاهش می یابد. بدهکاران بانکی از تمام ظرفیت خود استفاده می کنند و بهترین وکلا را استخدام می کنند تا بتوانند مسئولیت خود را به دوش بکشند و ما در شبکه بانکی ملی باید از بهترین ها استفاده کنیم. ابزار و کارشناسان برای پاسخگویی به این تقاضا به بهترین شکل ممکن، با تیم حقوقی – دعوتنامه قوی.

وی گفت: موضوع چهارم خروج بانک صادرات از بنگاهداری و فروش دارایی های مازاد بانکی است که البته برای همه بانک ها صدق می کند. مجموع دارایی های بانک صادرات قابل توجه است و به نظر می رسد هیات مدیره بانک باید در این زمینه سریع عمل کند تا مفاد ماده ۱۶ قانون رفع موانع انصراف و تسلیم دارایی در بانک صادرات بیشتر پیش برود. به سرعت. . موضوع حرکت به سمت توسعه دیجیتال و ساماندهی شعب نیز از نکاتی است که بانک صادرات می تواند با توانمندی های بالاتر نسبت به سایر بانک ها پیشتاز باشد. شما در اعضای هیئت مدیره، معاونین و شبکه مدیریتی خود پتانسیل کافی دارید و می توانید از شرکت هایی که در این زمینه فعال هستند کمک بگیرید.

درخواست ازدواج از بانک صادرات

وی گفت: خواسته دیگری که از وزارت اقتصاد به عنوان سهامدار دولتی بانک صادرات داریم این است که بتوانیم شعب بانکی را سه درصد کاهش دهیم و به سمت استفاده از ابزارها و بسترهای جدید خدمات رسانی برویم.

خاندوزی در گفتگو با اعضای هیئت مدیره و مدیران بانک صادرات ادامه داد: شما یکی از دو یا سه بانک تخصصی کشور هستید که فرصت و قدرت تاثیرگذاری ارزی در بازارهای بین المللی را دارید و به واسطه شبکه خود به خوبی شناخته شده اید. ” شما می توانید پیچیده تر از وضعیت فعلی کشور باشید و از این ظرفیت به عنوان ابزاری برای کاهش فشار تحریم ها بر فعالان اقتصادی و مردم ایران استفاده کنید.

وزیر اقتصاد در بخشی دیگر از سخنان خود تاکید کرد: تمام تلاش ما در وزارت اقتصاد این است که به رفع موانع پیش روی مدیران شبکه بانکی ملی کمک کرده و به تامین سرمایه بانکی که گاه سال ها در این حوزه عقب مانده است کمک کنیم. باید اذعان داشت که بسیاری از این شاخص های نامناسب نظام بانکی ناشی از ناکارآمدی سیستم مدیریت کلان کشور است که سرریز شده و در بطن شبکه بانکی خودنمایی می کند.

پیام به پایان رسید