برگزاری اولین نشست تخصصی بازی های آسیایی/ با تاکید بر کاروان برابری جنسیتی و کسب مدال – شما آنلاین هستید


برگزاری اولین نشست تخصصی بازی های آسیایی/تاکید بر برابری جنسیتی و کسب مدال کاروان
برگزاری اولین نشست تخصصی بازی های آسیایی/تاکید بر برابری جنسیتی و کسب مدال کاروان

به گزارش ایسنا، پس از انتخاب سید مناف هاشمی، دبیرکل کمیته ملی المپیک به عنوان سرپرست هیات ورزشی بازی های آسیایی هانگجو، اولین نشست کارشناسی بازی های آسیایی با حضور سرپرست برگزار شد. از هیئت، معاونین و مدیران وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در محل این کمیته قرار گیرد. در این جلسه پس از بررسی اقدامات انجام شده […]

به گزارش ایسنا، پس از انتخاب سید مناف هاشمی، دبیرکل کمیته ملی المپیک به عنوان سرپرست هیات ورزشی بازی های آسیایی هانگجو، اولین نشست کارشناسی بازی های آسیایی با حضور سرپرست برگزار شد. از هیئت، معاونین و مدیران وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در محل این کمیته قرار گیرد.
در این جلسه پس از بررسی اقدامات انجام شده برای بازی های آسیایی هانگجو، نتایج بازی های کشورهای اسلامی قونیه برای بررسی وضعیت رشته های مختلف اعزامی به بازی های آسیایی هانگزو مورد بررسی قرار گرفت.
در این دیدار ضمن تاکید بر حضور پررنگ کاروان ورزشی ایران در بازی های آسیایی هانگجو، بر کیفیت کاروان تاکید شد و فدراسیون به سه دسته تقسیم شد که رشته های خاصی با ظرفیت کامل برای کسب مدال؛ دوره های قطعی با شانس نامعلوم برای کسب مدال و همچنین دوره های مشروط (بدون شانس کسب مدال) توسط ستاد عالی بررسی می شود.
در این جلسه اعضا با توجه به سیاست برابری جنسیتی در بازی و همچنین افزایش سبد مدال آوران کاروان ایران بر حمایت از عرصه ورزش شایسته بانوان ایران تاکید کردند. اما یکی از نکات جالب در جلسه فوق بررسی برنامه انتخابی بازی های المپیک پاریس در چند رشته با در نظر گرفتن همزمانی بازی های آسیایی هانگژو است تا تداخلی در این زمینه برای رشته ایجاد نشود.
همچنین بر افزایش فعالیت آکادمی ملی المپیک و مرکز سنجش در جهت همراهی فدراسیون ها و رشته های اعزامی به بازی های آسیایی هانگژو و انتخابی بازی های المپیک پاریس تاکید شده است. البته تعریف شاخص برای اعزام تیم یا نفر در چند حوزه تحویلی از دیگر موارد مطرح شده در جلسه ستاد عالی است.
در این دیدار مناف هاشمی دبیرکل و سرپرست کاروان، سید محمد پولادگر، مریم کاظمی پور، نصراله سجادی، محین فرهادی زاد، علی رغبتی، علیرضا پاکدل، آرش فرهادیان، فرید فتاحیان و ایمان مسعودی حضور داشتند.
انتهای پیام