برنده شدن در آمریکا به ارزش سه مسابقه است / از داور می خواهیم به لهستان برود – شما آنلاین هستید


به گزارش ایسنا، هفته دوم لیگ دسته یک والیبال کشور در سال ۲۰۲۲ به پایان رسید و تیم ملی در رده هشتم جدول رده بندی مسابقات قرار گرفت. تیم ملی این هفته با شکست مقابل برزیل و بلغارستان، آمریکا و کانادا را شکست داد.

مصطفی کارخانه، مربی و کارشناس والیبال در گفت وگو با ایسنا، به عملکرد تیم ملی در هفته دوم این مسابقات اشاره کرد و گفت: تیم در هفته دوم از همه لحاظ پیشرفت کرده است. ما آمریکا و کانادا را شکست دادیم و مقابل برزیل خوب جنگیدیم. شاید اگر در بازی اول به تیم میزبان نمی باختیم شرایط ما بهتر بود. به طور کلی با پیشرفت جریان تیم، بازیکنان کم تجربه ما به خودشان اعتماد بیشتری دارند و تیم اعتماد بیشتری دارد.

وی افزود: برخی از بازیکنان ما برای اولین بار در این سطح از رقابت ها کار می کنند و باید به آنها فرصت های بیشتری بدهیم، در حال ساخت تیم های جدید هستیم و خود بازیکنان هم می دانند که باید هر بازی را تجربه کنند، در مرحله اول دو برد و دو باخت، اما در دور دوم به تیمی مثل برزیل باختیم. از طرفی تمام دارایی های والیبال ما چیزی نیست که به لیگ ملت ها بپیوندیم، بلکه بازیکنان مصدومی هم داریم که می توانیم. استفاده کنید. در والیبال ۶ نفره، اگر سه بازیکن نداشته باشید، خیلی سخت است و به راحتی نمی توان آن را جایگزین کرد، اما همان بازیکنانی که می روند نشان می دهند که شایسته آن هستند.

این پیشکسوت والیبال ادامه داد: با وجود اینکه چهار بار شکست خوردیم، چیزهای زیادی از آن یاد گرفتیم. بازیکنان جوان خود را نشان می دهند. امیرحسین اسفندیار و امین اسماعیل نژاد خود و وادی را روز به روز بهتر نشان دادند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با خداحافظی سعید معروف این نگرانی برای بازیکنان تعویضی وجود داشت که آیا وادی می تواند خوب بازی کند، گفت: هر چه جلوتر برویم وضعیت بهتر می شود. تجربه بازی در این سطح و با بازیکنان بزرگ جهان شگفت انگیز است، اما آنها هر روز بهتر می شوند. دفاع وسط ما در هفته اول عالی نبود، اما در هفته دوم از بازیکنان خوبی دفاع کردند و در سرویس رشد کردند. این نشان می دهد که کار طبق برنامه ریزی تعیین شده پیش می رود. ما با ۳۰، ۴۰ درصد ثروت خود رفته ایم و از آن استفاده بهینه می کنیم. ما پارسال در همین زمان با یک مربی خارجی شکست بدتری را متحمل شدیم اما تاکنون بازی های قابل قبول تری انجام داده ایم.

کارخانه در مورد بازی ایران در هفته سوم لیگ ملت ها و دیدار مقابل لهستان گفت: اگر قدم اول را قاطعانه برداریم، خوب پیش می رود. لهستان امتیاز میزبانی را دارد، اما نه اینکه نتوانیم برنده شویم، اما باید در یک روز خوب لهستان را شکست دهیم و اشتباهاتی مرتکب شویم. این تیم یکی از سه تیم برتر جهان با ده ها بازیکن برتر است، اما اگر روز ما باشد و از تمام ظرفیت خود به خوبی استفاده کنیم، پیروزی دور از دسترس نیست.

وی درباره شانس حضور ایران در گروه ۸ تیمی و صعود به مرحله دوم مسابقات گفت: با تلاش و هم افزایی بیشتر دور از دسترس نیست. تیم هنوز جوان است و به دنبال نام است و این روحیه بسیار تاثیرگذار است. همچنین حضور آقای داورزنی در مرحله دوم بی نتیجه بود. به همین دلیل از او خواستیم هفته سوم به لهستان برود و هفته سوم به مسابقات برود.

این کارخانه در پایان گفت: اتفاقات خوبی برای والیبال می افتد. خیلی ها فکر نمی کردند که ما در این چهار مسابقه پیروز شویم، اما کارهای زیادی انجام شده است. برد آمریکا سه بازی ارزش دارد. این تیم در آینده حرف های بیشتری برای گفتن دارد.

پیام به پایان رسید