برنامه تیرماه پردیس تئاتر شهرزاد اعلام شد – شما آنلاین هستید


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پردیس تئاتر شهرزاد، پردیس تئاتر شهرزاد در تیرماه سال جاری اقدام به برگزاری انواع اجراها می کند. در این دوره آثار کیومرث مرادی، محمد رحمانیان، بهرام افشاری، شهرام گیل آبادی، علی اصغری، احسان گودرزی، شهاب مهربان و… در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود.

در تیرماه ۱۴۰۱ کیومرث مرادی بار دیگر با نمایش «منش» میزبان مخاطبان خواهد بود. این اجرا با ترکیب مهدی حسینی نیا، نازنین کریمی و سام درخشانی روی صحنه رفت. نمایش «منش» به تهیه کنندگی محمد قدس بر اساس درام «اهالی کله» نوشته پیام لاریان برای اجرا آماده شده و از ۲۶ تیرماه در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود.

درام «عاشقانه‌ها» به نویسندگی محمد چرمشیر و بهمن عباسپور و طراحی و کارگردانی شهرام گیل آبادی در آخرین روز بهار در تالار شماره یک آغاز شده است. ۱ پردیس تئاتر شهرزاد. در این نمایش امیر عظیمی، حمیدرضا ترکاشوند، سیما تیرانداز، شقایق فراهانی و ژاله صامتی به ایفای نقش می پردازند و در این قسمت از نمایش امیر عظیمی و حمیدرضا ترکاشوند به خوانندگی و اجرای زنده می پردازند.

نمایش “چه کسی جوجه تیغی را کشت؟” هر شب ساعت ۱۸:۰۰ در پردیس تئاتر شهرزاد. با بازی بهرام افشاری و همراهی تینو صالحی و تهیه کنندگی محمد قدس تا پایان تیرماه میزبان علاقه مندان خواهد بود.

کنسرت تئاتر «لاکانته» به کارگردانی مشترک ساقی عطایی و علی اصغری که در پی شکایت مدیر رستوران به همین نام از «کافه لاکانته» به «کافه لاکانته» تغییر نام داد، هر شب ساعت ۲۱:۳۰ روی صحنه می رود. در سالن شماره ۲ تئاتر شهرزاد. رودخانه در این نمایش به تهیه کنندگی حمیدرضا علینژاد و کارگردانی نورالدین حیدری ماهر، امیر غفارمنش، مهدی یغمایی، فرزاد حسنی، حسین پورکریمی، فرنوش نیک اندیش و آذین رئوف به ایفای نقش می پردازند. همچنین مهدی یغمایی در این نمایش به عنوان خواننده ایفای نقش کرد و اجرای زنده ای را برای حضار ساخت.

محمد رحمانیان در سال ۱۳۶۱ نمایشی را با عنوان «مرغ دریایی یا چخوف غمگین» ارائه کرد. او در این ۱۹ سال درام های بسیار دیگری را روی صحنه برده است، اما گوشه ذهنش همچنان مشغول یک «چخوف ساد» دیگر است. این هنرمند تئاتر اکنون قصد دارد به دغدغه‌های سال‌ها پاسخ دهد، اگرچه مترجمان زیادی آثار چخوف را ترجمه کرده‌اند، اما رحمانیان از ترجمه سروژ استپانیان برای اجرای نمایش «چخوف صد» استفاده کرد.

کارگردان برای اجرای این نمایش نیاز به فضای بیمارستانی داشت و اخیراً از فضای بیمارستان امید در اطراف پردیس تئاتر شهرزاد برای اجراهای ویژه استفاده شده است، رحمانیان آخرین اجرای خود را از ۲۹ تیرماه در همین سالن آغاز کرد. او طراحی صحنه را مانند اکثر برنامه های خود به محسن شاه ابراهیمی سپرد و طراح صحنه هم اکنون در حال طراحی این فضای بیمارستان است تا به عنوان بیمارستان روانی در این نمایش مورد استفاده قرار گیرد. فردین خلعتبری نیز موسیقی این نمایش را ساخته است.
اجرای جدید رحمانیان به صورت کار خارج از صحنه در سراسر فضا و تمامی طبقات این بیمارستان ارائه می شود.

نمایش «درهم تنیدیق» روایت مردمی است که از رازهای وحشتناک زندگی خود می گویند، این نمایش به کارگردانی احسان گودرزی هر شب ساعت ۱۹:۳۰ در سالن شماره ۲ پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود. احسان گودرزی نمایش هایی چون «مثل جین آبی»، «آهواره» و «سلاح افتخار من» را در کارنامه کارگردانی خود دارد.

بازیگران نمایش ۷۰ دقیقه ای «درهم تنیدیق» خطیره حکیمی و احسان گودرزی هستند.

نمایش «بازگشت به سیاه» به کارگردانی سجاد افشاریان که پرمخاطب ترین تئاتر سال ایران شد، با حضور بیش از شصت هزار نفر در مدت ۶ ماه، ۲۳۳ اجرا و فروش نزدیک به هفت میلیارد تومان در تماشاخانه شهرزاد به کار خود پایان داد.

نمایش «بازگشت شریف مردان جنگ» به نویسندگی شهرام احمدزاده و کارگردانی حسین شهبازی از یکشنبه ۱۴ تیرماه در تالار شماره یک به روی صحنه می رود. ۲ پردیس تئاتر شهرزاد. ابوالفضل جمشیدی، محسن جلالی راد، امیر عباسی، آیدا سرمست، ناصر عزتی، اشکان دلاوری، عارف عباسی، فرشته آلوسی، نصیر ساکی، علی یعقوبی، نیلو فرحسنی، حامد پورمحمد، محمود صفری از جمله بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. .

درام «بوکسور» به نویسندگی و کارگردانی شهاب مهربان از ۱۴ تیرماه در سالن شماره ۲ روی صحنه می رود. ۳ پردیس تئاتر شهرزاد و داستان ابراهیم دولابی معروف به ابی کلی را روایت می کند که در تیرماه ۱۳۵۶ در یک تصادف مشکوک کشته شد. این راز ممکن است برای همیشه در خانواده اش پنهان بماند.

وحید خوش اقبال، جواد پولادی، وحید منتظری، فاطمه بهارمست، میثم نوروزی و علی حسین زاده در این نمایش به ایفای نقش پرداختند.

نمایش «سبکی» به نویسندگی و کارگردانی داریوش علیزاده با بازی محمدرضا محمدپور، کیوان احمدی، مرتضی مرادی، الناز فرجی، الهام احمدی و علی غفاری درباره رابطه پسری با پدر و پدربزرگش است و چالش‌هایی که بین آن‌ها پیش می‌آید این داستان کار را پیش می‌برد. .

«مونوپلگی» به نویسندگی و کارگردانی علی حاجی مولاعلی از ۱۴ تیرماه در سالن شماره یک روی صحنه می رود. ۳ پردیس تئاتر شهرزاد. نسیم بهادری، یگانه کلانتر، ابوالفضل گورجی نژاد، ستاره دهقانی، علی خورشیدی، سارا قاسمی در این نمایش به ایفای نقش پرداختند.

نمایش «پاهای خانم هزارپا» با این پیام که «گاهی زنده ماندن و نجات از بلا بستگی به این دارد که چه چیزی را معلول خود یا گروهی از موجودات بدانیم» در تماشاخانه شهرزاد روی صحنه می رود. تئاتر مهیج، موسیقایی و آموزشی گروه سنی ۴ تا ۱۲ سال «پاهای خانم هزارپا» از امشب در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود.

اجرای این هنرمند ناشنوا و کم توان جسمی توانسته است ظرف ۲ هفته پس از اجرای خود رضایت مخاطبان کودک و نوجوان را جلب کند و هر روز ساعت ۱۷ اجرای خود را تمدید کرده است.