برخورد با مجرمان معدن در اردبیل


دادستان شهرستان خلخال پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: مجوز جدیدی برای معادن شن و ماسه خلخال صادر نمی شود و با هرگونه صدور مجوز جدید برخورد می کنیم.

من

آرش جعفری دادستان شهرستان خلخال پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: مجوز جدیدی برای معادن شن و ماسه خلخال صادر نمی شود و با هرگونه صدور مجوز جدید برخورد می کنیم.

وی گفت: اخیرا پیگیر اعتراضات گسترده اهالی مجره و نارضایتی جامعه عمومی خلخال در خصوص فعالیت غیرقانونی برداشت شن و ماسه در روستای مجره بوده و موضوع در خلخال مطرح شده است. شورای تامین شهر و فعالیت های برداشت شن و ماسه و توقف شن و ماسه

دادستان خلخال ادامه داد: برای روشن شدن موضوع در بررسی های انجام شده مشخص شد مختصات تعیین شده برای برداشت شن و ماسه در زمین روستای مجره در منطقه نمونه گردشگری الماس قرار دارد و با وجود مخالفت مجوز تاسیس میراث فرهنگی خلخال، صنایع دستی و گردشگری غیرقانونی است

وی افزود: محدوده مورد نظر با مساحت حدود ۲۷ هکتار در محدوده قانونی جاده خلخال به اسلام قرار دارد و حریم قانونی جاده رعایت نمی شود و طبق قانون ایمنی راه ها می باشد. ممنوعیت فعالیت تا میران در ۱۳۸ متری محور جاده و همچنین اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز با وجود فشارهای پشت صحنه مخالفت خود را اعلام کرده اند.

دادستان خلخال تاکید کرد: رای شورای تامین شهرستان خلخال از سال ۱۳۹۶ به بعد به دلیل اهمیت موضوع مجددا در خرداد ۱۳۹۳ صادر شد و بر اساس آن هرگونه صدور مجوز برای فعالیت کارخانه شن و ماسه در خلخال ممنوع است اما متاسفانه دستگاه مراجع ذیربط و صادرکننده پروانه بدون در نظر گرفتن مصوبه شورای تامین، خلاف قانون عمل کرده و مرتکب تخلف شده است.